Temperówki

Podstawowe akcesorium ucznia

Przybory piśmiennicze takie jak ołówki i kredki raz z zużywaniem tracą swoją ostrość. Stępionymi przyborami trudno jest natomiast pisać czy rysować. Na szczęście współcześnie skorzystać możemy z temperówek. Pozwolą one naostrzyć różnego rodzaju kredki oraz ołówki. Strugaczki, temperówki, ostrzałki, ostrzynki są niewielkimi przyborami szkolnymi, które służą do zaostrzania przyrządów kreślarskich. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór tych szkolnych gadżetów. Oferujemy modele podstawowe oraz te zaawansowane np. elektroniczne strugaczki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest temperówka?

Temperówka jest prostym urządzeniem, które służy do ostrzenia kredek lub ołówków. Dziś w sklepach dostępnych jest wiele modeli strugaczek. Gadżet można więc dopasować do przyborów kreślarskich, które się posiada, a także własnych upodobań estetycznych. Nasz sklep oferuje finezyjne strugaczki dla dzieci oraz profesjonalne temperówki, które sprawdzą się w biurze. Modele dla dzieci to te, które kształtem przypominają samochodzik, kwiatka czy posiadają nadruk z postaciami z bajek. Dzieci chętnie też sięgają po temperówki połączone z gumkami do mazania.

Rodzaje strugaczek do kredek

Najpopularniejszy model temperówki to ten z jednym otworem. Pozwala ona na zestruganie kredki lub ołówka o standardowej grubości. Temperówka jednootworowa może być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego. Te dla najmłodszych przybierają oryginalne kształty lub posiadają atrakcyjne dla dzieci nadruki. Szukając jednak dobrej jakości sprzętu lepiej postawić na te metalowe, które zazwyczaj wyposażone są w wysokiej jakości ostrza.

Alternatywą dla strugaczek z jednym ostrzem są te, które posiadają dwa otwory – mały i duży. Pozwalają one na ostrzenie przyborów kreślarskich o standardowym rozmiarze oraz tych grubszych. Podwójne strugaczki również dostępne są w wersji metalowej lub plastikowej. Praktycznym rozwiązaniem jest strugaczka z pojemniczkiem na ścinki. Dzięki temu ostrząc ołówki, nie śmieci się wokoło siebie, a ścinki wpadają do pojemnika, który następnie się opróżnia. Temperówki z pojemniczkiem to dobre rozwiązanie dla ucznia. Pozwolą one strugać przybory do pisania bez wychodzenia z ławki.

Temperówka na korbkę

Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie rodzajem temperówki jest ta z korbę. Strugaczkę przymocowuje się do płaskiego podłoża i ostrzy kredki pokręcając korbką. Temperówki na korbkę posiadają specjalny pojemnik, na ścinki, który bardzo łatwo jest opróżnić. W porównaniu ze zwykłymi temperówkami te na korbę są wygodniejsze w użyciu i lepiej ostrzą przyrządy do pisania. Wynika to z tego, że ołówek w czasie ostrzenia znajduje się w jednej pozycji, a w czasie strugania nie porusza się całym przedmiotem.

Elektryczna strugaczka

Prawdziwym hitem w biurach jest natomiast elektryczna strugaczka. Tego rodzaju temperówki przeznaczone są do ostrzenia standardowych ołówków, a także posiadają otwory pozwalające na struganie dwóch rodzajów kredek – tych o średnicy od 6 do 8 mm i tych grubszych, których średnica wynosić o 9 do 12 mm. Strugaczki elektroniczne zasilane są na baterie typu AA. Niektóre modele mogą też być zasilane prądem z zasilacza o mocy 6V. Elektroniczne modele mają też zabezpieczenie, które zapobiega skaleczeniom – blokują urządzenie w momencie wysuniętego zbiorniczka na odpadki. Elektroniczne temperówki są bezpieczne dla dzieci, dlatego sprawdza się nie tylko w biurze, ale i w piórnikach ucznia.

Strugaczki elektroniczne cieszą się również dużą popularnością, ponieważ samodzielnie usuwa złamane groty. Dzięki temu ich użycie jest proste łatwe i czyste. Co ważne urządzenia umożliwiają też regularnie ostrości strugania, co zapewnia dostosowania mocy temperowania do konkretnego artykułu biurowego. Temperówka na prąd sama wie, kiedy grot uzyskał odpowiednią ostrość i wtedy zakończy pracę automatycznie.

Ile kosztują temperówki?

Proste jednootworowe temperówki z plastiku to gadżety, których ceny zaczynają się od 2 złotych. Dostępne są one w różnych kolorach. Małe temperówki idealnie pasują do dziecięcych piórników. Miejsce na nieprzewidziane jest w piórnikach rozkładanych jedno lub dwukomorowych. Niewielkie rozmiary pozwalają też wrzucić je do piórników tub.

Droższe temperówki to te wykonane z metalu oraz modele z dwoma otworami. Ich ceny zaczynają się od 5 złotych. Bardzo często w tej cenie można kupić temperówkę z pojemniczkiem na ścinki.

Najdroższy model temperówki to ten elektroniczny. Za taką strugaczkę trzeba zapłacić między 25 a 50 złotych. Do najbardziej popularnych modeli strugaczek na prąd wymienia się te marek Titanium, Maped, Q-Connect, Eagle, Koh-I-Noor czy Derwent.

Strugaczka i inne przybory szkolne

Strugaczka to tylko jeden z wielu przyborów szkolnych, które trzeba zakupić do szkoły czy biura. W naszym sklepie możesz kupić wszystkie niezbędne przybory biurowe i szkolne. Oferujemy akcesoria znanych marek w dobrej jakości. Wszystkie dostępne u nas przybory szkolne utrzymane są w stylistyce, która spodoba się uczniom. Oferujemy strugaczki i inne akcesoria do szkoły z bajkowymi nadrukami, w ciekawe wzory geometryczne, w odblaskowych kolorach.