Zszywki, spinacze, pinezki

Akcesoria do sprzętów biurowych

Niektóre z przyborów szkolnych i urządzeń biurowych, aby działać, potrzebują dodatkowych akcesoriów. Do takich sprzętów zalicza się m.in. zszywacz biurowy. Warunkiem jego poprawnego funkcjonowania jest zaopatrzenie go w zszywki. Te jednak powinny być dobrane do posiadanego zszywacza. W tym dziele kupisz nie tylko zszywki, ale także spinacze, klipsy, pinezki biurowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie zszywki wybrać do zszywacza biurowego?

Aby z pomocą zszywacza spiąć kilka kartek papieru, potrzebne są zszywki. Występują one w kilku odmianach i rodzajach. Powinny być one dopasowane do urządzenia, które posiada się w biurze. W zależności od wielkości zszywacza może pomieścić od kilkunastu do kilkuset zszywek. Wielość zszywacza warunkuje również, czy zszywki pozwolą jedynie na złączenie kilku kartek, czy też dużego pliku dokumentów. Do tego ostatniego zadanie należy wykorzystywać jedynie trwałe i mocne zszywki archaizacyjne, które znane są również pod nazwami zszywki aktowe i wysokowydajne. Rozpoznanie rodzaju zszywek nie jest trudne. Informacja o ich numerze znajduje się na opakowaniu. Należy jednak pamiętać, że poszczególne modele zszywek różnią się tym, że jedne zginają się do środka, a inne wypinającą końcówkę na zewnątrz.

Tradycyjne zszywki do zszywacza

Największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne zszywki. Przeznaczone są one do małych urządzeń biurowych. Najpopularniejszy rozmiar zszywek to 24/6. Pozwalają one łączyć na jeden raz maksymalnie 30 kartek. Często kupowane są również mini zszywki przeznaczone do zszywacza kieszonkowego. Nanoszą one numer 10 i pozwalają na spojenie do 12 kartek papieru.

Duże zszywki

Zszywki aktowe pozwalają połączyć maksymalnie 50 kartek i przeznaczone są do zwykłych urządzeń biurowych. Zszywki archiwizacyjne można natomiast rozpoznać po numeracji zaczynającej się od 23/8 do 23/23. Te największe pozwalają na jednoczesne połączenie ze sobą 200 kartek papierów. Wkładać można je jedynie do zszywaczy o dużych rozmiarach i wyposażonych w dźwignię.

Spinacze biurowe

W uporządkowaniu papierów pomaga nie tylko zszywacz zaopatrzony w zszywki, ale także i spinacze biurowe. Spinacze do papieru sprawdzą się zarówno w biurze, jak i na uczelni, w szkole, w domu. Pozwalają one na skuteczne spięcie pliku kartek i zachowanie w nich porządku. Spinacze biurowe występują w wielu odmianach. W naszym sklepie dostępne są one w wielu rozmiarach i kolorach, co pozwala na ich dostawanie do swoich potrzeb. Większość modeli wykonanych jest z wygiętego drutu, ale spotykane są też modele plastikowe. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór spinaczy do papieru galwanizowane, niklowane, pokryte tworzywem sztucznym. Spinacze biurowe mają też różne kształty: okrągłe, trójkątne, krzyżowych.

Spinacz czy klips biurowy?

Oprócz spinaczy w naszym sklepie kupić można również klipsy do papieru. Dostępne są one w różnych rozmiarach – do naprawdę małych pozwalających na spięcie 5 kartek do tych, które pozwolą na spięcie do 200 kartek. Są one o wiele trwalsze niż tradycyjne spinacze, nie wsuwają się pomiędzy papiery i nie spadają w nie. Klipsy biurowe to gadżety do wielokrotnego użytku. Ułatwiają one archiwizację papierów i ich porządkowanie. Szukając elegantszych i bardziej stylowych rozwiązań, zamiast klipsów warto zakupić spinacze do prezentacji. Są to gadżety wykonane z niklowanego metalu, które dobrze sprawdzają się przy archiwizacji raportów czy spinaniu dokumentów, które mają być przekazane klientowi. Takie gadżety są niezwykle trwałe i solidne, a także wygodne w użyciu.

Pinezki i szpilki biurowe

Pinezki i szpilki biurowe pozwalają na przypinane informacji, ogrodzeń i innych dokumentów na tablicach korkowych lub do drewnianej ramy. Gadżety te przydatne są zarówno w biurze, jak i w domu. Nasz sklep pozwala na zakup pinezek renomowanych marek, które wyposażone są w nierdzewne ostrza. Dzięki temu zapewniają wygodą użytkowania i są trwałe oraz solidne. Większość pinezek posiada również kolorowe końcówki i to w różnych kształtach, dzięki temu wyróżniają się one wysoką estetyką wykonania. W naszym sklepie dostępne są szpilki z zakończeniem zaokrąglonym, chorągiewkami, w formie kołaczków czy mini goździków.

Pinezki biurowe są wygodne i łatwe w użyciu. Nie wymagają one wbijania ich młotkiem czy innym narzędziem. Tak samo, jak łatwo je wbić, tak samo lato można je wyciągnąć. Są one akcesorium biurowym przeznaczonym do wielokrotnego użytku.

Pinezki kupuje się na pudełeczka. W jednym opakowaniu zazwyczaj zamkniętych jest 50 sztuk szpilek lub pinezek. Ich cena nie jest wygórowana. Jest to tanie akcesorium, które można kupić za kilka złotych.

W naszym sklepie kupisz akcesoria biurowe i przybory szkolne, które pozwolą na wygodną i komfortową pracę oraz naukę. Oferujemy akcesoria do rozmaitych urządzeń biurowych takich jak zszywacze czy długopisy. Wszystkie produkty z asortymentu naszego sklepu możesz kupić online w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Zostaną one dostarczone pod wybrany adres w przeciągu kilku dni.