Naklejki na zeszyty

Opisywanie zeszytów i podręczników szkolnych

Przygotowanie do szkoły obejmuje wiele czynności. Przed rozpoczęciem edukacji uczeń nie tylko musi skompletować wyprawkę, ale także zadbać o jej wygląd. Jednym z podstawowych zadań, jakie na niego czeka, jest opisywanie zeszytów i książek. W tym celu potrzebne są naklejki na zeszyty. W naszym sklepie dostępne są ich różne wzory.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co kupować naklejki na zeszyty?

Jeszcze kilkanaście la temu każdy zeszyt na okładce miał miejsce na wpisanie imienia i nazwiska ucznia oraz szkolnego przedmiotu. Dziś kolorowe i pięknie zdobione okładki zeszytów i książek nie przewidują wolnego miejsca, więc jedynym rozwiązaniem jest naklejenie naklejek. Posiadają one miejsce na wpisanie danych ucznia takich jak imię, nazwisko, klasa, przedmiot. Dzięki temu uczeń będzie wiedzieć, który zeszyt i książkę ma wyjąć na danej lekcji. Podpisane książki i zeszyty mają też mniejszą szansę na zagubienie się, a w jego przypadku na powrót do właściciela. Naklejki na zeszyty powalając też uzyskać zeszyt od nauczyciela, jeśli ten zabierze go do sprawdzenia zadania domowego.

Naklejki na zeszyty z nazwami przedmiotów

Naklejki na zeszyty występują w różnych formach. Zazwyczaj występują w kształcie prostokąta z kilkoma linijkami do napisania najważniejszych danych. Mogą być one bardziej lub mniej zdobne. Dla najmłodszych dzieci zazwyczaj dopiero zaczynających szkołę podstawową producenci przygotowali naklejki na zeszyty i książki z bajkowymi motywami, zwierzątkami, samochodzikami i innymi wzorami, które budzą ich zainteresowanie. Starsi uczniowie wybierają naklejki na książki jednokolorowe lub z delikatnym wzorkiem przy rogach. Są one czytelniejsze i mniej dziecinne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też naklejki na zeszyty z napisami przedmiotów. Na nich już fabrycznie napisane są nazwy szkolnych zajęć takie jak: matematyka, język polski, historia, geografia czy biologia. Na naklejkach tego typu wystarczy więc tylko wpisać dane osobowe.

Jak używać naklejek na zeszyty?

Każdy uczeń potrzebuje co najmniej kilkunastu sztuk naklejek na zeszyty. Należy je przykleić zarówno na zeszyty, jak i książki oraz ćwiczenia. Uczeń powinien podpisać każdy szkolny podręcznik i zeszyty. Naklejki można przykleić na okładach lub bezpośrednio na okładce. Tego drugiego rozwiązania nie zaleca się, jeśli książki później chce się sprzedać lub podarować młodszemu rodzeństwu czy kuzynostwu. Samoprzylepne naklejki na zeszyty trudno odchodzą i mogą nie zejść w całości lub przy próbie ich zerwania potargać szkolny podręcznik.

Naklejki na zeszyty w zestawie

Naklejki na zeszyty w naszym sklepie możesz kupić w zestawach. W jednym opakowaniu znajduje się od kilku do kilkunastu sztuk naklejek. Jeden plaster to ok. 6 naklejek na książki. W zestawie może się znajdować kilka takich plastrów. Czasem zestaw naklejek szkolnych zawiera również plan lekcji.

Ciekawym typem naklejek szkolnych, które również u nas znajdziesz, są etykiety do oznakowania przyborów szkolnych. Etykiety pozwolą opisać takie przybory jak kredki, ołówki, plastelinę, farby i inne. Dla najmłodszych dzieci, które nie umieją jeszcze czytać, przeznaczone są etykiety z symbolami np. misia, truskawki, samochodu, pieska czy kotka. Przedszkolaka rozpoznając symbol, będzie mógł zidentyfikować swoje rzeczy.