Deskorolki elektryczne

Czym są deskorolki elektroniczne? Jak je wybrać?

Coraz większą popularność zyskują elektryczne odpowiedniki sportowych sprzętów, takich jak hulajnoga czy rower. Jednak w ostatnim czasie najmodniejsze stały się deskorolki elektryczne! Powstały w 2013 roku i wygląda na to, że jeszcze długo nie znikną ze sklepowych półek z powodu znudzenia klientów. To wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci! Jeżeli chcecie wybrać odpowiednią deskorolkę elektryczną, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Deskorolki elektryczne – nowoczesna technologia

Zaczęło się od popularnego Segwaya, czyli urządzenia dwukołowego, które składa się z podstawy i drążka do sterowania. Sprzęt wynaleziony został w 1999 roku i od tej pory bardzo często możemy go zobaczyć w centrach większych miast czy w galeriach handlowych. Polubiono go, ponieważ jest całkiem szybki i zwrotny, a równocześnie cichy. W dodatku może zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gdy powstała deskorolka elektryczna, bardzo szybko zaczęto ją określać mianem Mini Segwaya. Bez problemu znajdziemy wiele podobieństw i odrębności między tymi sprzętami. Przede wszystkim deskorolki elektryczne różnią się od Segwaya sposobem sterowania. Odbywa się ono najczęściej poprzez balans ciała użytkownika. Znajdziemy jednak modele, do których dołączony jest specjalny pilot. Rozwiązanie to stosowane jest przez producentów tańszych deskorolek i szczerze mówiąc, nie jest zbyt wygodne w trakcie jazdy dla większości z użytkowników. Istnieje jeszcze jedna, bardzo ciekawa opcja, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Jest nią tworzenie aplikacji, dzięki którym będzie można sterować deskorolką elektryczną! Wybór sposobu sterowania zależy oczywiście od naszych preferencji, jednak zdecydowanie najczęściej kupowane są modele, oparte na sterowaniu balansem ciała. 

Wybór deskorolki elektrycznej

Deskorolki elektryczne działają dzięki silnikom akumulatorowym, które można dość szybko naładować. Po zapełnieniu baterii można przejechać nawet kilkanaście kilometrów. Poszczególne modele z reguły bardzo się od siebie różnią. Warto jednak pamiętać, że są przeznaczone dla konkretnych grup osób. Dzięki temu zauważmy, że sprzęt rozwijający niewielką prędkość będzie odpowiedni dla dzieci, a deskorolka elektryczna terenowa została stworzona dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą spróbować jazdy po nierównym terenie, kamieniach, stromych ścieżkach czy drogach leśnych. Widząc taką deskorolkę, od razu rzuci się nam w oczy wyższe zawieszenie i większe koła. Aczkolwiek to dopiero początek listy. Co jeszcze jest szczególnie ważne, gdy decydujemy się na zakup deskorolki elektrycznej?

  • Długość ładowania – zależna od pojemności akumulatora, te bardziej pojemne będą ładować się dłużej, ale równocześnie wystarczą na dłuższy czas.
  • Dobre materiały – Aby deskorolka elektryczna służyła nam długo, a jazda była komfortowa, warto kupić sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Bardzo ważne są koła, na które czeka najwięcej zagrożeń na drodze. Wykonanie wyświetlacza także powinno być na wysokim poziomie. Dzięki dobremu wykonaniu, deskorolka będzie również stabilna.
  • Pojemny akumulator – Jeżeli zależy nam na pokonywaniu dłuższych dystansów i rzadszym ładowaniu, warto kupić model z pojemnym akumulatorem.
  • Dopuszczalna waga – To istotna kwestia, aby deskorolka się nie zniszczyła. Informacja powinna zostać podana przez producenta na każdym opakowaniu. Warto wybrać model, na którym będziemy mieć jeszcze kilka dodatkowych kilogramów, aby w razie potrzeby móc coś ze sobą przewieźć, np. plecak.
  • Możliwa prędkość – Jej wybór powinien zależeć od naszego wieku oraz stopnia zaawansowania. Dla dzieci kupujmy modele, które nie osiągną dużej prędkości. Natomiast osoby zaawansowane mogą zdecydować się na zakup deskorolki elektrycznej, której prędkość osiągnie nawet 60 kilometrów na godzinę.
  • Silnik – Mocny silnik sprawi, że będziemy mogli rozwinąć większą prędkość. 
  • Koła – Większość modeli jest wyposażona w ten sam rozmiar kół. Wspaniale sprawdzają się one do jazdy po równym i płaskim terenie, np. chodnik, boisko, parkowe alejki. Jednak jeżeli szukamy deskorolki na teren trudniejszy, czyli kamieniste lub leśne ścieżki, nierówna nawierzchnia, powinniśmy wybrać deskorolkę z kółkami do jazdy terenowej, które będą odpowiednio przystosowane, wysoko zawieszone i wyposażone w mocny bieżnik.
  • Koszt – Przed zakupami warto ustalić kwotę, jaką możemy wydać. Ceny deskorolek elektrycznych zaczynają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Cena zależy od firmy, jakości materiałów, możliwości czy roku produkcji. Łatwo powinniśmy znaleźć deskorolki elektryczne na promocji, szczególnie w okresie świątecznym lub z okazji dnia dziecka.

Deskorolki elektryczne – czy są warte zakupu?

Czy warto wydać pieniądze na deskorolki elektryczne? Naszym zdaniem tak! To wspaniała zabawa na świeżym powietrzu, szczególnie dla dzieci. Ćwiczyć jednak trzeba dużo, deskorolki elektryczne są uznawane za trudniejsze do opanowania przez osoby początkujące, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Jednak każdego roku są ulepszane i na pewno znajdziemy wiele ciekawych kolorów i wzorów. Jazdę na deskorolce elektrycznej łatwo pokochać!