Hulajnogi elektryczne

Czym są hulajnogi elektroniczne? Jak je wybrać?

Spotkamy je już chyba we wszystkich większych miastach, gdzie czekają, aż ktoś je wypożyczy na krótką przejażdżkę. Jednak kupić można także własną! Hulajnogi elektryczne na dobre podbiły współczesny świat. Nauka jazdy nie jest skomplikowana, można się nimi poruszać szybko i bezpiecznie. Czy rzeczywiście są wspaniałym rozwiązaniem dla zakorkowanych miast? Coraz więcej osób uważa, że to dobry krok naprzód, kierunek to ekologiczna przyszłość. Wy też myślicie nad jej kupnem i nie wiecie, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Z chęcią pomożemy znaleźć Wam idealny model! Przeczytajcie, co jest ważne, gdy chcecie kupić odpowiednią hulajnogę elektryczną.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy zakup hulajnogi elektrycznej się opłaca?

Hulajnogi elektryczne nie mają tylko i wyłącznie zalet. Niestety tak przecież jest z każdym sprzętem! Osoby, które na co dzień korzystają z tego środka transportu, zdecydowanie uważają, że hulajnoga elektryczna jest naprawdę wspaniałym rozwiązaniem. Nie trzeba czekać w korkach, można się wszędzie zmieścić, nie ma również problemów z miejscem do parkowania i spędza się dodatkowy czas na zewnątrz! To wspaniały pomysł na prezent bez względu na wiek, ponieważ jazda jest banalnie łatwa i nie wymaga od nas świetnej kondycji. Jednak jeżdżąc na hulajnodze elektrycznej, nie poprawimy swojej sprawności fizycznej, a na niektórych modelach jazda w czasie deszczu jest niemożliwa. Przed zakupem trzeba się dobrze zastanowić. Taki jednoślad z pewnością idealnie sprawdzi się na dojazd do pracy, uczelni lub sklepu. Hulajnoga elektryczna jest szybka, łatwo się nią steruje i dlatego tak dobrze sprawdza się w mieście. Także, jeśli jesteście pewni, że będziecie z niej korzystać, to zakup z pewnością się opłaci.

Hulajnogi elektryczne – podział 

Bardzo łatwo podzielić hulajnogi elektryczne ze względu na wiek. Te dla dzieci są oczywiście dużo mniejsze i kolorowe. Jednak istnieje jeszcze inny podział, który wskazuje nam zastosowanie. Najczęściej kupowaną jest oczywiście hulajnoga elektryczna do jazdy po mieście, ale popularne są także „terenówki” i modele do jazdy wyczynowej, a także sprzęt do jazdy szybkiej. Wszystkie różnią się założonymi kołami, konstrukcją i amortyzacją. Hulajnogi elektryczne, które będziemy wykorzystywać do jazdy po nierównym terenie, muszą mieć szerszą platformę, aby łatwiej było nam zachować równowagę, oraz obowiązkowo powinny mieć dużo mocniejszą konstrukcję, aby zwyczajnie nie pękły. Dlatego też ich ceny są znacznie wyższe od większości modeli elektrycznych. Jeżeli zależy Wam przede wszystkim na jeździe bardzo szybkiej i macie w sobie na tyle odwagi, to w sklepach znajdziecie modele, które rozpędzają się nawet do 70 kilometrów na godzinę. Są one jednak bardziej zmodyfikowane, mają założone dwa silniki, o wiele stabilniejszą konstrukcję i sporo większe amortyzatory i baterie, co często łączy się z dłuższym ładowaniem.

Co jest najważniejsze w czasie zakupów?

Jeżeli już wiesz, który rodzaj hulajnogi elektrycznej będzie dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zwróć uwagę na aspekty opisane poniżej. Dobrze dopasowany sprzęt, sprawi, że jazda będzie niezwykle przyjemna.

  • Wytrzymałość i solidna konstrukcja – Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kiepskiej jakości hulajnoga elektryczna, może nie przetrwać zbyt długiego czasu. Szczególnie w mieście, gdzie pełno wysokich krawężników oraz innych nierówności. Dobrze skonstruowany sprzęt będzie dużo bardziej żywotny.
  • Moc silnika – Zależy od niej prędkość, którą będziemy mogli osiągnąć. W ofercie producentów jest wiele różnych silników. Warte uwagi są te od 250W, a znajdziemy nawet modele o mocy 800W. Jednak jeżeli kupujemy prezent dla dziecka, lepiej zdecydować się na sprzęt o słabszym silniku, by łatwo było nad nim zapanować.
  • Bateria – Chcecie podróżować na dłuższych trasach bez ciągłego ładowania? Im lepsze baterie, tym dłuższy czas ciągłego użytkowania. Pamiętajcie jednak, że na baterie duży wpływ ma pogoda za oknem, w tym szczególnie temperatura!
  • Rozmiar kół – Większe koła z pewnością lepiej amortyzują, ale na pewno nie ułatwiają sterowania hulajnogą elektryczną. Z tego powodu lepiej, żeby model dla dziecka miał mniejsze koła.
  • Maksymalna waga – Taka informacja powinna zostać zaznaczona na opakowaniu. Gdy nie będziemy się do niej stosować, hulajnoga elektryczna może ulec przeciążeniu, a wtedy ciężko będzie ją naprawić. Warto wybrać model, który daje nam kilka kilogramów zapasu, gdybyśmy w przyszłości chcieli coś przewieźć, np. ciężki plecak.
  • Zasięg – Najlepiej wybrać model, które przejedzie przynajmniej 20 kilometrów. Zależy to oczywiście od naszych potrzeb.
  • Szybkość – Znajdziemy hulajnogi elektryczne, które osiągają prędkość nawet do 70 kilometrów na godzinę. Do jazdy po mieście, stanowczo wystarczy 40 kilometrów. Dla dzieci lepiej wybrać wolniejsze modele.
  • Hamulec – Dostępne są dwie opcje, hamulec na platformie lub w rączce kierownicy. Ten wybór zależy od naszych preferencji, trzeba wybrać wygodniejszy dla nas sposób hamowania.
  • Koszty – Hulajnogi elektryczne dla dzieci są oczywiście tańsze, jednak jeśli chcemy kupić dobry model dla osoby dorosłej, powinniśmy się liczyć z kwotą około 1600 złotych.