Długopisy 3D

Nowoczesny sposób pisania

Długopisy 3D to nowoczesny i zaawansowany technologicznie przyrząd do pisania. Pozwala on zmieniać tradycyjne rysunki w przestrzenne obiekty. Długopisy 3D dostarczają zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.  Naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór długopisów do trójwymiarowych drukarek. Oferujemy produkty wysokiej jakości i renomowanych producentów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest długopis 3D?

Długopis 3D to akcesorium do pisania, które swoim wyglądem przypomina zwykły długopis. Podobnie jak standardowym przyborem piśmienniczym można nim rysować. Jednak różnicą jest tak, że długopisy 3D pozwalają na rysowanie w przestrzeni. Działają one podobnie jak przestrzenna drukarka, ale ręczna. Jest to możliwe, ponieważ zamiast wkładu atramentowego posiadają taki z plastiku. Ten zostaje przez specjalne mechanizmy podgrzany do temperatury sięgającej 200 stopni Celsjusza. W momencie uruchomienia gadżetu płynny plastik jest stopniowo uwalniany, a jego właściwości sprawiają, że zastyga on w powietrzu. Pozwala to tworzyć rozmaite konstrukcje przestrzenne.

Rodzaje długopisów 3D

Długopisy 3D dostępne są w wielu modelach i typach. W naszym sklepie możesz kupić gadżety takich marek jak Epee, 3DSimo, Sunen, 3Doodler, Grette Electronics. Długopisy dostępne są solo lub w zestawach np. z ręcznym zestawem flamastrów. Występują one też w różnych kolorach. Najpopularniejszy odcień to biały, ale nasze oferta zawiera też długopisy 3D różowe, żółte, zielone, świecące w ciemności.

Parametry techniczne przestrzennych długopisów

Plastik, którym wypełnione są długopisy przestrzenne, może być różnych typów. Producenci tego artykułu do pisania oferują modele z tworzywem ABS. Charakteryzuje się ono wyższą temperaturą topnienia – ok. 230 stopni Celsjusza, a co za tym idzie, wyższą wytrzymałością materiału po zastygnięciu. Alternatywą są długopisu 3D z plastikiem PLA, który topnieje przy ok. 190 stopniach Celsjusza. Elementy wykonane takim długopisem są mniej wytrzymałe. Kupując długopis przestrzenny, warto zwrócić uwagę na ten istotny parametr techniczny gadżetu.

Istotna jest równie kwestia średnicy dyszy drukującej. Ta różni się od siebie w poszczególnych modelach. W długopisach 3D Ultra Elektro wynosi ona od 0,5 do 0,7 milimetrów, a średnica materiału wypełniającego to 1,75 milimetra. Sprawia to, że możliwa jest regulacja temperatury pracy i szybkości drukowania.

Kreatywne rysowanie

Długopisy 3D to gadżet pozwalający na ciekawe i kreatywną zabawę. Pozwala on tworzyć przestrzenne rysunki i rozwijać wyobraźnię przestrzenną i pomysłowość. Oprócz tego dziecko rysujące przestrzennym długopisem będzie uczyć się cierpliwości oraz dokładności w działaniu. Z gadżetu ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Zanim zacznie się kreatywne rysowanie długopisem przestrzennym, dobrze jest wykonać model 2D, który obrysowuje się magicznym przyborem do pisania. Należy pamiętać, że na początku rysunki mogą wychodzić niedokładne, aby spełniały one wysokie standardy estetyczne potrzeba wprawy i ćwiczeń. Dzięki temu kompozycje 3D będą piękne i ciekawe.

W ramach zabawy długopisem 3D można narysować wszystko, co tylko się chce i to w trzech wymiarach. Dobrym pomysłem jest zakup tego akcesorium do pisania wraz z szablonami, które ułatwią tworzenie trójwymiarowych przestrzeni. Przydatne będzie też prześledzenie internetowych video tutoriali, które podpowiedzą, jak tworzyć ciekawe rysunki 3D.

Długopisy 3D to gadżet, którym mogą bawić się dzieci od 12 roku życia wzwyż – górnej granicy wiekowej nie ma.