Kreda szkolna

Czego nie może zabraknąć w klasie?

Podstawowym wyposażeniem klasy jest kreda szkolna. Nauczyciele nie wyobrażają sobie bez niej prowadzenia lekcji. To za jej pomocą zapisują na tablicy najważniejsze informacje, treść zadań domowych czy inne wiadomości potrzebne uczniom. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kredy szkolnej. Oferujemy produkty takich marek jak Toma, Herlitz, Crayola, TOP-2000 i inni. Nasze propozycje obejmują zestawy kredy szkolnej jednokolorowej lub wielokolorowej. Kreda w zestawach pakowana jest po kilka-kilkanaście sztuk.

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kreda chodnikowa 2 kolorowa 5 kolorów CRAYOLA - 160633
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kreda chodnikowa 6 kolorów
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kreda kolorowa Bonnini
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kreda maxi okrągła 6 kolorów (247206)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
KREDA SZKOLNA KOLOROWA 33SZT. CREATINIO WIADERKO
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
KREDA SZKOLNA KOmplet 5SZT. CREATINIO
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kreda tablicowa biała12szt 80370

Skład kredy szkolnej

Kreda, którą pisze się po szkolnej tablicy, powstaje ze skały osadowej. Ta powstała na dnie mórz i oceanów. Jest jedną z odmian dość czystych wapieni, które nie zawierają domieszek. Podstawowym składnikiem kredy szkolnej jest kalcyt. W jej skład wchodzą także mikroskopowe skorupki kokolitów i otwornice oraz drobnoziarnisty mikryt. Kreda jest skałą miękką, niezbyt zwięzłą, porowatą, ma mały ciężar właściwy i jest niezwykle lekka. Naturalnie występuje pod postacią wapienia, marmuru, szpatu wapiennego. Jej inne nazwy to kalcyt lub kreda naturalna.

Kreda szkolna nie jest czystą kredą, robi się ją ze sprasowanego gipsu albo węglanu wapnia. W jej składzie można też znaleźć substancje wiążące.

Gdzie można zastosować kredę szkolną?

Kreda szkolna jak sama jej nazwa mówi, głównie wykorzystywana jest w klasie. Jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie. Oprócz tego kredę szkolną można wykorzystać do zabawy na świeżym powietrzu. Z jej pomocą dzieci mogą pisać po chodnikach, tworzyć kolorowe rysunki czy wzory.

Kolory kredy piszącej

Kreda do pisania dostępna jest w różnych kolorach. Najpopularniejsza jest ta biała, ale w naszym sklepie znajdziesz kredę szkolną we wszystkich barwach tęczy. Kolorowa kreda świetnie przyda się, kiedy chcemy podkreślić pewne elementy zdania czy figury geometrycznej. Kredy barwione to także znakomita zabawka podwórkowa. Pozwalają one tworzyć wesołe i wielobarwne rysunki na chodniku lub domowej tablicy.

Kupując kredę do pisania, warto wybierać tą, która pokryta jest specjalną powłoką zapobiegającą brudzeniu się palców. Taka kreda jest wygodniejsza do użytku zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu czy na podwórku.  Dobrym wyborem jest też małopylącą kreda szkolna. Inne istotne parametry kredy szkolnej, które warto wziąć pod uwagę to jej łamliwość, możliwość rozmycia wodą oraz gęstość, przez co kreda staje się wydajniejsza i trwalsza.

Kolorowe rysunki na chodniku

Pisanie i rysowanie kredą szkolną pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Rysowanie po chodniku (i nie tylko) to jeden z najlepszych sposobów na ćwiczenie kreatywności sprawności nadgarstka. Kredą chodnikową bawić mogą się już kilkulatki. Niewskazana jest ona jedynie w przypadku małych dzieci, które mógłby ją brać do buzi.

Kreda szkolne – jak kupować?

Kredę szkolną kupuje się w zestawach. Te mogą mieć różne wielkości. Najpopularniejsze w naszym sklepie są zestawy kredy szkolnej barwionej. Zawierają one 6,12 czy 18 sztuk kredy, z czego każda jest innego kolory. Wśród szkół i innych placówek edukacyjnych dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy kredy białej. W pudełku można znaleźć nawet 100 sztuk kredy tablicowej.