Korektory i gumki

Akcesoria do korektowania

Błąd, kleks, pomyłka – w szkolnych zeszytach to norma. Błędy zdarzają się też studentom czy pracownikom biurowym. Na szczęście bardzo prosto można się ich pozbyć z notatników, brulionów czy innych zeszytów. To po, jaki przyrząd do korygowania się sięgnie, zależy od tego, czym został napisany tekst z błędem. Do poprawy lapsus można użyć gumki do mazania lub różnorodnych modeli korektorów. W naszym sklepie znajdziesz ich szeroki wybór.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Gumki do mazania

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór gumek do mazania. Dostępne są one w różnych kształtach oraz wariantach kolorystycznych. To, na jaki model gumki do ścierania się postawi, powinno być uzależnione, do tego, jakim narzędziem się pisze. Tradycyjne gumki zmazują kredki i ołówki. Z takimi przyrządami do pisania powinny poradzić sobie nawet najtańsze gumki, tzw. myszki. Większe problemy można mieć z wymazaniem ołówka typu HB. Wtedy konieczne jest sięgnięcie po gumkę do mazania z syntetycznego kauczuku lub tworzyw polimerowych. Charakteryzują się one tym, że usuną ślad przyrządu do pisania, nie rozmazując i nie niszcząc arkusza.

Gumki do mazania ołówków dostępne są w wersji miękkiej, w etui, gumki w ołówku, automatyczne, gumki chlebowe. Jak więc widać możliwości pozbycia się błędów z rysunku jest bardzo wiele.

Nowością w zakresie gumek do mazania są te, które pozwalają pozbyć się nie tylko śladu ołówka czy kreski, ale i długopis lub pióro. Można niemi wybarwiać kleksy atramentowe czy błędy w tekście napisanym piórem wiecznym, kulkowym lub długopisem. Takie gumki często stanowią integralną część przyboru do pisania. Wśród uczniów i studentów popularne są długopisy z gumkami do mazania. Występują one w wielu kolorach zarówno, jeśli chodzi o obudowę, jak i kolor wkładu.

Korektory

Mimo że dziś długopis bez problemu można wymazać specjalistyczną gumką, to nie każdy papier jest odporne na intensywne ścieranie i wycieranie. W przypadku cienkich kartek pomocą jest korektor. Jego zadaniem jest likwidowanie błędów. Korektory dostępne są w kilku wariantach. Nasz sklep oferuje artykuły do korekty w płynie, pasku, w formie taśmowej myszki. Wszystkie te rodzaje korektorów łączy to, że nie naruszają one podłoża, a jedynie zamalują błąd, na biało.

Rodzaje korektorów

Wybór korektorów jest bardzo duży. Z ich pomocą można wyeliminować błędy w tekście napisanym cienkopisem, piórem, długopisem czy innym trudno zmywalnym przyborem. Mnogość korektorów sprawiła, że dzielimy je na:

  • Korektory w płynie – dostępne są one w niewielkich buteleczkach, najczęściej o pojemności 200 ml; rozprowadza się je specjalnym aplikatorem w formie pędzelka lub gąbki, który umieszczany jest na spodzie nakrętki; korektory w płynie przeznaczone są do korygowanie dużych powierzchni, przy małym nie są zbyt dokładne; ten typ korektora można nabyć w bardzo niskiej cenie; należy pamiętać, że z biegiem czasu mogą one ulegać zgęstnieniu, a przez to nie nadawać się do użycia; dziś większość korektorów w płynie robiona jest na bazie wody, ale spotkać można też te z rozpuszczalnikiem; dobrze jest wybierać modele, które posiadają w pojemniczku kulkę, służy ona do lepszego wymieszania zawartości;
  • Korektory w pisaku lub w piórze – doskonale radzą sobie z korygowaniem małych znaków, linii i niewielkich błędów  tekście; korektory w pisaku mogą przybierać formę płaską lub okrągłą; najczęściej przed wyschnięciem zabezpiecza się je skuwką; dzięki temu są one mniej narażone na wysychanie; dobrze jest stawiać na korektory w pisaku, który wyposażone są w taki system podający, który nie zatyka końcówki; przed użyciem korektorem należy wstrząsać i naciskając nakładać biała ciecz na miejsce, które chce się poprawić;  końcówki korektorów w pisaku wykonywane są z metalu lub plastiku;
  • Korektor w taśmie – pozwala on na szybkie korektowanie wybranego fragmentu tekstu; po nałożeniu korektora w taśmie nie trzeba czekać, aż on wyschnie; wynika to z tego, że korektory taśmowe kryją na sucho, więc pisać po nich można natychmiast; są one dedykowanie poprawianiu błędów w tekstach pisanych ręcznie i drukowanych; taśmy korekcyjne umieszczane są w specjalnych obudowach, najczęściej przezroczystych; pozwala to na bieżąco monitorować ich zużycie; kształty tych gadżetów są bardzo różne – mogą one przyjmować postacie myszki lub koła; warto pamiętać, że kształt obudowy warunkuje zarówno długość taśmy, jak i komfort posługiwania się akcesorium.

Niektórzy producenci korektorów oferują również modele hybrydowe. Spotkać można więc korektory pisakowo-pędzelkowe, pędzelkowo-taśmowe czy korektory z gumką do mazania zamknięte w jednej obudowie. Do korekty błędów wykorzystać można też taśmy post-it.

Jaki korektor wybrać?

Każdy z typów korektorów ma swoje wady i zalety. Wybierając konkretny model, przede wszystkim myślmy o komforcie jego użytkowania, wydajności, a także estety, jaką nada on tekstów. Ważne jest, aby tekst po użyciu korektora czy też gumki do mazania wyglądał w miarę estetycznie, a ślady po użyciu narzędzie korektującego były jak najmniejsze.