Naboje atramentowe

Naboje czy atrament?

Przez wiele lat pióro napełniało się atramentem, dziś powszechnie używa się nabojów. To dzięki nim pióro zostawia ślad na kartce. Wybór nabojów atramentowych do pióra jest bardzo duży. W swojej ofercie ma je wiele marek produkujących akcesoria piśmiennicze. Naboje atramentowe są łatwe i proste w użyciu. Uważane są one za wygodne rozwiązanie, o wiele bardziej komfortowe niż napełnienie pióra atramentem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie naboje atramentowe stosować do pióra?

Wybór nabojów atramentowych jest bardzo duży, nie oznacza to jednak, że można kupić i włożyć do pióra obojętnie jaki model. Takie działanie może skutkować zepsuciem pióra lub powodować duże problemy przy pisaniu. Przede wszystkim należy dopasować rozmiar naboju atramentowego do wolnej przestrzeni w piórze. Zaleca się też, aby stosować naboje ten samej marki co pióro. Zyskuje się wtedy gwarancję, że będą one pasować do konkretnego modelu i nie uszkodzą go.

Wbrew pozorom dopasowanie naboju do pióra nie jest trudne. W swojej ofercie wkłady do pióra ma wiele marek produkujących materiały piśmiennicze. W Naszym sklepie znajdziesz naboje atramentowe Pelikan, Pilot, Parker, Uni, Waterman, Herlitz, Pentel, Labo School, Boic i inni. Oznacza to, że w tej kategorii produktów znajdziesz naboje atramentowe pasujące do piór najchętniej kupowanych.

Wielkość naboi atramentowych

Naboje do pióra dostępne są w równych wielkościach. Producenci artykułów piśmienniczych oferują naboje atramentowe krótkie oraz długie. Długość zależy od modelu pióra, jakie się posiada. Niektóre modele pozwalają na włażenie na raz więcej niż jednego naboju. Dzięki temu zawsze ma się zawsze zapas i nie trzeba się martwić o to, że atramentu braknie w trakcie pisania.

Kolor nabojów do pióra

Naboje atramentowe dostępne są nie tylko w różnych wielkościach, ale i w różnych kolorach. Najpopularniejsze są te w kolorze niebieskiemu. Drugie miejsce zajmują naboje atramentowe czarne. Nie jest to jednak jedyny wybór. Oprócz standardowych kolorów w naszym sklepie zamówisz naboje do pióra turkusowe, czerwone, różowe, żółte itd. Możesz więc dopasować kolor atramentu do własnych upodobań i potrzeb.

Ile naboi do pióra kupić?

Naboje do pióra sprzedawane są zazwyczaj w zestawach. Standardowa paczka zawiera 5-6 sztuk, ale można też kupić większe zestawy. Zakup tych gadżetów w większych opakowaniach sprawia, że ich cena jest o wiele atrakcyjniejsza, niż przy zakupie pojedynczego naboju. Dzięki zakupowi zestawu ma się również pewność, że atramentu do pisania nigdy nie zabraknie.

Naboje oryginalne czy no name?

Oprócz oryginalnych nabojów atramentowych np. marki Parker czy Pelikan na rynku spotkać można też te no name. Są one o wiele tańsze. Można kupić je nawet za 4 złote za 30 sztuk. Są one wyborem niskobudżetowym. Takie naboje również znajdziesz w naszym sklepie. Stosując jednak nie oryginalne naboje atramentowe, trzeba liczyć się z tym, że może dojść do przeciekania lub wylania atramentu, a także zniszczenia pióra. Najlepsze efekty pisarski oraz dobre nasycenie kolorów uzyskuje się, jedynie stosując naboje oryginalne.

Naboje atramentowe do zadań specjalnych

Jeszcze do niedawna zakup nabojów do pióra nie stanowił większego problemu. Istniał jeden model, który stosowany był powszechnie. Dziś oprócz standardowych kupić można naboje wypełnione tuszem zmywalnym. Atrament wymazuje się specjalnym preparatem. Wymazywalne naboje szczególnie chętnie stosowane są przez młodzież szkolną. Pozwalają one na szybkie i proste poprawienie błędów. Ten tym nabojów atramentowych sprawdza się również w biurach.

Dlaczego warto stosować naboje do pióra?

Naboje atramentowe to wygodny sposób zasilenia pióra tuszem. Dzięki nim będzie można pozostawiać trwały ślad na kartce papieru w wybranym kolorze. Naboje są wygodną alternatywą dla kiedyś powszechnie używanego atramentu. Ich zalety są bardzo duże. Tusz w nabojach do pióra nie zasycha, gdy środek do pisania nie jest używania. Naboje są też bardzo wydajne – przy intensywnym używaniu zestaw 4 nabojów wystarcza nawet na 2 miesiące. Ich dużą zaletą jest także to, że atrament schnie na kartce ekspresowo, a więc nie trzeba się martwić, że dojdzie do rozmazaniu tekstu. Bardzo istotne jest również to, że dobrej jakości naboje atramentowe są trwałe, a sam tusz nie przebija na drugą stronę kartki. Naboje są także bardzo proste w użytku. Zdemontować zużyty i zamontować nowy może nawet małe dziecko. Wymiana jest łatwa i szybka.

Dla wielbicieli tradycji

W naszym sklepie zaopatrzyć mogą się też wielbiciele tradycji. Dla nich przygotowaliśmy szeroki wybór atramentów do piór wiecznych. Oferujemy produkty różnych marek. Dostępne są one w wielu kolorach i stylach. Najlepiej wybierać atrament tej samej marki jak pióro wieczne, którego się używa. Dzięki temu jego gęstość będzie dopasowana do konstrukcji stalówki i spływaków urządzenia piszącego. W przypadku gdy atrament nie będzie wystarczająco gęsty, to mogą pojawić się problemy z piórem. Dojść może też do jego zasychania, trudności z rozpisaniem, a także przerywaniem linii pisma. Problemem jest też zbyt rzadki atrament, który spowoduje, że pióro będzie się zalewało i robiło kleksy.