Drukarki 3D

Rewolucja na rynku druku

Drukarki 3D zrewolucjonizowały sposób drukowania i jego efektów. Z ich pomocą można trudność przestrzenne przedmioty i to samodzielnie. Drukarki 3D można wykorzystywać w domy, w firmie czy w szkole. Jest to sprzęt stosunkowo tani, dlatego jego zakup nie stanowi dużego obciążenia dla domowego budżetu. Drukarki przestrzenne występują w wielu modelach, typach i rodzajach. W naszym sklepie znajdziesz ich szeroki wybór, a dodatkowo możesz liczyć na produkty cenionych i znanych marek. Oferujemy drukarki 3D w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu nie musisz martwić się o koszt zakupów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak działa drukarka przestrzenna?

Drukarka przestrzenna, czyli drukarka 3D jest urządzeniem, które swoim wyglądem przypomina to klasyczne. Jednak zamiast nadrukowywać kartki papieru pozwala na tworzenie trójwymiarowych przedmiotów. Aby je wydrukować, potrzebne są odpowiednie pliki i projekty, które należy przygotować w programie CAD, a następnie wyeksportować do pliku STL. Obsługa drukarki przestrzennej jest możliwa poprzez specjalne, dedykowane jest oprogramowanie, które przetwarza pliki STL i przesyła jej do urządzania. Należy pamiętać, że przestrzenne konstrukcje niedrukowane są na czy z papieru i tuszu, ale z określonych rodzajów materiałów np. PLA lub PET. Samo drukowanie przestrzenne polega na nanoszeniu warstwa po warstwie, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego, gotowego obiektu trójwymiarowego.

Amatorskie i profesjonalne drukarki 3D

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór drukarek 3D. Oferujemy sprzęty amatorskie, przeznaczone do użytku domowego, a także drukarki profesjonalne. Obiekty tworzone przy pomocy drukarek 3D mają szerokie zastosowanie. Mogą one być wykorzystywane zarówno do zabawy, jak i w produkcji, przemyśle, a nawet w medycynie.

Jak wybrać drukarkę 3D?

Wiedząc, że oferta drukarek 3D jest bardzo szeroka przed rozpoczęciem poszukiwania idealnego sprzętu, warto poznać jego najważniejsze parametry. Na początku dobrze jest też określić, do czego drukarka będzie wykorzystywana. Na inne urządzenie trzeba postawić, jeśli będziemy na niej drukować hobbystycznie i amatorsko, a inne wybrać do użytku profesjonalnego. Aby dokonać wstępnej selekcji drukarek 3D, dobrze jest więc ustalić, jakie będą zastosowania i zadania drukarki, jakie są preferowane funkcjonalności urządzenia, a także jakim budżetem się dysponuje.

Parametry drukarek przestrzennych

W zakresie parametrów technicznych drukarek 3D wyróżniamy kilka podstawowych. To na nich najlepiej się skupić na początku. Pozwolą one porównać poszczególne modele urządzeń pod względem funkcjonalności czy stosowanych materiałów do druku. Jako najważniejsze kwestie przy zakupie drukarki przestrzennej wymienia się:

  • Technologię drukowania – drukarki 3D mogą stosować wyłącznie druk plastikowy (FDM), jak również druk żywiczny (SLA) oraz gipsowy (CJP); w przypadku, kiedy przestrzenne drukowanie ma być amatorskie lub wykorzystywane w małej lub średniej firmie to najlepiej wybrać niskobudżetowy model drukarki FDM;
  • Stosowany materiał – w tanich drukarkach 3D najczęściej jest możliwość drukowania tylko jednym rodzajem materiału i jest to najczęściej plastik, ale znajdziemy również drukarki, które mogą drukować przy pomocy różnorodnych materiałów, co jest świetnym rozwiązaniem do profesjonalnych zastosowań.
  • Prędkość drukowania – to kwestia, która zdecyduje o wydajności i praktycznym zastosowaniu drukarki.
  • Grubość warstw – im grubsze warstwy w druku 3D, tym szybszy proces drukowania, ale też mniejsza dokładność w odwzorowaniu szczegółów. Do precyzyjnych zastosowań najlepiej wybierać drukarki, które posługują się jak najcieńszymi warstwami.
  • Przestrzeń robocza – drukarka trójwymiarowa może funkcjonować, drukując na różnorodnej przestrzeni, co ma wpływ na to, jak duże obiekty uda się wydrukować.
  • Producent – drukarki 3D znajdziemy w asortymencie wielu różnych marek, warto wybierać urządzenia wiodących producentów.
  • Cena – drukarki 3D nie należą do tanich urządzeń, ale warto porównywać ceny różnych rozwiązań, by nie przepłacać.
  • Opinie użytkowników – to jeszcze jedna z kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu. Oceny i recenzje o drukarkach 3D to cenne źródło informacji od osób, które zdążyły już przetestować wybrane urządzenie.

Ile kosztuje drukarka 3D?

Zakup drukarki 3D to wydatek ok. 1000 złotych i to w przypadku modeli niskobudżetowych i do użytku amatorskiego. Chcąc kupić sprzęt profesjonalny, trzeba liczyć się z wyższą ceną. W naszym sklepie znajdziesz też drukarki 3D dla dzieci. Są one zabawkowymi urządzeniami, których koszt zakupu to ok. 200 złotych.

Drukarki 3D to nowoczesne sprzęty drukujące, które znajdują zastosowanie w coraz większej ilości dziedzin. Jeszcze do niedawna wykorzystywane były jedynie na skalę przemysłową, dziś korzystać może z nich każdy w domowym zaciszu. Warto pamiętać, że alternatywą dla nich są długopisy 3D, które również znajdziesz w naszym sklepie. Zajmują one mniej miejsca i stanowić zabawkę dla dzieci oraz dla dorosłych. Nie zawsze mogą jednak zastąpić drukarkę przestrzenną. Ta ma o wiele więcej możliwości tworzenia trójwymiarowych konstrukcji.