Długopisy, cienkopisy, pióra

Dla dorosłych i dla dzieci

Długopisy, pióra, cienkopisy to zestaw podstawowych artykułów do pisania. Są one przydatne w szkole, na studiach wyższych, w domu czy w biurze.  Naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tych artykułów do pisania. Oferujemy długopisy, pióra, cienkopisy znanych i cenionych marek. Nasze propozycje to różne typy i modele akcesoriów piśmienniczych. Kupisz u nas: piórko dla dziecka, wygodny długopis na uczelnie, cienkopisy do biura czy artykuły piśmiennicze do domu. Oferujemy również ekskluzywne długopisy i pióra, które możesz podarować w prezencie np. na zakończenie edukacji, jubileusz czy święta.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie przyrząd do pisania wybrać?

Bez względu na to, czy wolimy pisać długopisem, czy piórem, musimy odpowiednio dobraną jego model. Ważna jest wielkość oraz kształt – długopis powinien dobrze leżeć w dłoni. Dobrze też sprawdzić, czy wybrane akcesorium piśmiennicze nie brudzi, a tusz lub atrament nie rozmazują się. Istotnym parametrem jest również grubość końcówki. Ta powinna być dostosowana do charakteru pisma. Dobrze jest wiedzieć, że w kategorii długopisy, pióra, cienkopisy znajdują się artykuły do pisania dla osób lewo i praworęcznych.

Kolor atramentu w długopisach

Pierwszą i widoczną różnicą w poszczególnych modelach długopisów jest kolor atramentu, jakiem się pisze. Najczęściej sięga się po długopisy niebieskie lub czarne. Wybór takich kolorów jest najbezpieczniejszy. W naszej ofercie znajdują się jednak długopisy o niestandardowych kolorach np. zielonym, czerwonym czy fioletowym.

W przypadku długopisu dla dziecka najlepiej stawiać na ten piszący niebieskim atramentem. Unikać należy długopisów czerwonych, które zarezerwowane są dla nauczycieli.

Rodzaje wkładów do długopisów

Długopisy różnią się od siebie także rodzajami wkładów. Wyróżniamy więc długopis żelowy, kulkowy oraz zwykły. Rodzaj wkładu ma wpływ na to, jak się pisze. Długopisy kulkowe i żelowe są lekkie i płynne. Pisanie niemi przypomina pisanie dobrej jakości piórem. Pozostawiają one jednak nieco grubszy ślad, co nie odpowiada wszytki. Długopisy żelowe i kulkowe polecane są osobom piszącym zamaszyście.

Nowoczesne długopisy

Oprócz tradycyjnych długopisów na rynku dostępne są też nowoczesne przybory do pisania. W tej kategorii znajdziesz długopisy zmazywalne. Piszą one w sposób zbliżony do długopisów żelowych, ale pozwalają na proste wymazanie zapisanego tekstu. Do korekty nie jest potrzebny korektor, wystarczy użyć specjalnej gumki, która znajduje się zazwyczaj na końcu długopisu.

Długopis dla dziecka

W pierwszych latach edukacji dziecko powinno pisać piórem, aby wyrobić sobie nawyk pięknej kaligrafii. Potem może sięgać po długopis, zazwyczaj ten w niebieskim wkładzie. Dzięki szczególnie lubią długopisy z gumką do wymazywania pomyłek oraz te z wizerunkiem ulubionych bohaterów z bajek i filmów.

Jakie pióro wybrać?

Pióro to elegancki i ponadczasowy artykuł piśmienniczy. Pisać mogą nim zarówno dzieci, jak i dorośli. W sklepach spotkać możemy dwa rodzaj piór: wieczne oraz kulkowe. Pióra kulkowe polecane są przede wszystkim dzieciom. Ich wygląd oraz sposób użytkowania zbliżony jest do długopisów. Pisząc nimi, nie robi się żadnych kleksów czy też nie pozostawia plam z cieknącego atramentu. Pióro kulkowe jest lekkie i przy pisaniu nim ręka nie męczy się tak, jak przy pisaniu długopisem. Aby pozostawić nim ślad na kartce papieru, wystarczy niewielki nacisk.

Bardziej wymagające są pióra wieczne. Wyposażone jest ono w zbiorniczek na atrament oraz zakończone stalówką. Pióro wieczne może mieć różny stopień grubości i elastyczności, który dobiera się do indywidualnych upodobań. W przypadku pióra wiecznego dla dziecka najlepiej wybierać modele lekkie i odpowiednio wyprofilowane. Osoby dorosłe mogą sięgać po pióra wieczne metalowe, platerowane złotem lub srebrem. Takie stanowią idealny pomysł na prezent.

Jakie pióro wieczne kupić?

Przy zakupie pióra wiecznego dobrze jest zwrócić uwagę na kilka parametrów akcesorium piśmienniczego. Przede wszystkim sprawdźmy jego cenę. Niektóre modele są niezwykle drogie. Kolejny krok to sprawdzenie rodzaju stalówki jest ona podstawowym elementem konstrukcji pióra wiecznego. Od niej zależy jakość, elastyczność oraz twardość. Stalówki pióra mogą być wykonane z różnych materiałów np. stali lub ze złota. Stalówki mają różne szerokości oraz stopień sztywności. Oznacza się je symbolami EF, FX, X (ekstra cienkie), F (cienkie), M (średnie), B (szerokie), BB, 2B (bardzo szerokie). Istotny jest również sposób zasilania pióra wiecznego, jego waga oraz marka producenta.

Czym są cienkopisy?

Cienkopisy to oryginalny artykuł piśmienniczy, po który sięga się w szkołach i biurach. Dostępne są one w różnych kolorach i pozwalają na zakreślenie lub zapisywanie ważnych informacji tak, aby wyróżniały się spośród pozostałego tekstu. Najlepiej jest wybierać cienkopisy o wyrazistych kolorach, które będą wygodne w użytku. Najpopularniejszym wyborem są cienkopisy Stabilo. Ich jakość jest wysoka w stosunku do ceny. Cienkopisy Stabilo są też łatwo dostępne oraz występują w wielu kolorach. Można kupować je na sztuki lub w zestawach. Oprócz tego w naszym sklepie znajdziesz też cienkopisy Bic, Rystor, czy cienkopisy kreślarskie.