Markery i zakreślacze

Przybory piśmiennicze do biura i do szkoły

Markery i zakreślacze to artykuły do pisania przydatne w różnych sytuacjach. Mogą przydać się w czasie remontu, sprawdzą się też w czasie codziennych zajęć. Uczniowie i studenci szczególnie chętnie sięgają po kolorowe zakreślacze, które pomagają im zaznaczać najważniejsze informacje z notatek. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór markerów i zakreślaczy. Nasza oferta to artykuły piśmiennicze różnego typu i w różnych kolorach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje markerów

Markery to artykuły piśmiennicze występujące w kilku kolorach. Jednak poszczególne modele od siebie odróżnia nie tylko barwą, ale i inne właściwości. Najchętniej wybieranym typem jest marker permanentny. Nie są to jednak jedyne markery, jakie można zakupić w naszym sklepie. Oprócz tych permanentnych w sprzedaży posiadamy markery olejowe. Ich tusz jest mniej wydajny i łatwo zasycha, ale nie ściera się tak szybko i nie blaknie pod wpływem słońca jak ten sprostowany w markerach permanentnych.

Czym różnią się od siebie markery?

Chcą kupić marker, który posłuży przez długi czas, a dodatkowo spełni wszystkie pokładane w nim oczekiwania, warto zapoznać się z ich specyfiką. Przede wszystkim ważny jest typ tuszu zastosowany w markerze. Jeszcze do niedawna w większości modeli spotykało się tusz spirytusowy. Artykuły pisarskie z takim tuszem były tańsze, ale mało funkcjonalne. Dziś w sprzedaży znajdują się głównie marker z tuszem olejowym. Jest on odporny na ścieranie, działanie promieni UV i inne niekorzystne działanie warunków zewnętrznych. Dzięki temu markery olejowe można używać do opisywania miejsc czy przedmiotów znajdujących się na zewnątrz.

Poszczególne markery różnią się od siebie również przeznaczeniem. Producenci oferują markery dekoracyjne inaczej nazywane artystycznymi oraz modele podstawowe. Te pierwsze występują w szerokiej gamie kolorystyczne, te drugie w kolorach czerwonym, czarnym oraz zielonym. Standardowe markery przydają się w czasie prac ogrodowych, w warsztacie czy w trakcie remontu. W ofercie artykułów piśmienniczych znajdują się też specjalistyczne markery, z których pomocą można np. uzupełnić ubytki w literach na nagrobkach.

Końcówka w markerach

Ważnym elementem markerów jest ich końcówka. Przede wszystkim w poszczególnych modelach może mieć ona różne kształty. Dostępne są markery z okrągłą końcówką, w kształcie stożka, ze ściętą końcówką. Kształt w dużej mierze wpływa na zastosowanie materiału piśmienniczego. Markery okrągłe i w kształcie stożka pozwalają na rysowanie precyzyjnych linii i dokładne zaznaczenie wybranych elementów. Rysują one grubą linię. Markery ścięte pozwalają natomiast na narysowanie linii o różnych grubościach.

Kupując markery, dobrze jest też sprawdzić wielkość końcówki. Im będzie ona większa, tym ślad markera będzie szerszy. Wielkość tego typu artykułów do pisania oznacza się literowo. Dostępne są rozmiary S, M i L. Zazwyczaj końcówki markerów mają wielkość od 2 do 5 mm.

Nie zapominajmy też o twardości końcówki pisaka. Powinna być ona trwała i solidna, tak aby nie ulegała szybko postrzępieniu. W takim przypadku z markera nie będzie można korzystać.

Jakie zakreślacze wybrać?

Zakreślacze to przyrządy do pisania, które często pomija się przy kompletowaniu wyprawki ucznia czy studenta. Tymczasem są one niezwykle przydatnym akcesorium. Ułatwiają one naukę oraz pracę. Zakreślacze służą do podkreślania istotnych informacji, co ułatwia ich zapamiętywanie. Dla studenta lub ucznia najlepiej kupić komplet tych przyborów piśmienniczych. Dobrym wyborem jest zestaw 6 zakreślaczy w różnych kolorach. Ich odcienie można dobrać do indywidualnych upodobań. Niezwykle popularne w ostatnim czasie są zakreślacze pastelowe, dużym zainteresowaniem cieszą się też zakreślacze neonowe. Takie w swojej ofercie mają renomowane firmy artykułów piśmienniczych i papierniczych np. Faber-Castell, Bic czy Pilot. Niektóre oferowane przez nie modele są wymazywalne, dzięki czemu łatwo można poprawić ewentualną pomyłkę. Do wymazywania służy silikonowa końcówka, która umieszczana jest na skuwce. Praktyczne są też zakreślacze wodoodporne. Stosując je, ma się gwarancję, że nic się nie rozmaże.

Zakreślacze do biura

Zakreślacze to nie tylko wyposażenie piórnika ucznia i studenta, ale i każdego biura. Pozwalają one oznaczać daty w kalendarzu lub ważne numery telefonu. Można nimi też zakreślić istotne informacje w dokumentach. Zakreślacze biurowe to te same modele co przeznaczone do nauki. One również dostępne są w wielu kolorach. Wybierając barwę zakreślacza, warto pamiętać, jak kolory wpływają na naszą pamięć. Niektóre ułatwią zapamiętywanie informacji. Za najlepsze uważa się zakreślacze neonowych i wyraźnych kolorach, które łatwo rzucają się w oczy.

Markery i zakreślacze w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdziesz przybory do pisania renomowanych marek. Sprzedajemy produkty na sztuki oraz w zestawach. Oferujemy markery i zakreślacze w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo uzupełniamy licznymi promocjami i rabatami. Nasze produkty lubiane są zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Ułatwiają naukę i pomagają w pracy, a także sprawdzają się w czasie prac domowych, w ogrodzie i w trakcie remontu.