Dziecięca koncentracja – wspomaganie – książeczki edukacyjne dla najmłodszych

Jak wspomagać koncentrację u naszego dziecka?

Jeżeli widzimy, że nasze dziecko ma problem z czytaniem, może być to właśnie spowodowane problemem z takim czynnikiem jak koncentracja. Jeżeli zależy Ci, na tym żeby usprawnić koncentrację u Twojego dziecka a zarazem poprawić wiele innych umiejętności to wskazane są ćwiczenia koncentracji. Czyli jednym z takich ćwiczeń jest skupienie myśli dziecka. Skupiamy myśl dziecka na konkretnym przedmiocie, w tym przypadku na czytaniu. Próbujemy aby nasz maluch czytając nie gubił literek. Do tego możemy użyć sposobu z artykułu o innowacyjnej nauce czytania. Dzięki temu dziecko nie będzie tracić sensu słów. Dotrze też do końca zdania i będzie pamiętać co było na początku. Stopniowo będzie się ta koncentracja poprawiać. Małymi kroczkami, zdanie po zdaniu. Coraz więcej tekstu i coraz więcej zapamiętanego tekstu. Wtedy dziecko zaczyna po prostu lepiej czytać.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie na podglądzie - 236374
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie jest piękne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzomówcy T.2 Matka much - 177473

Co robić aby poprawiać koncentrację od najmłodszych lat?

No tak.. czytania dzieci uczą się już w trochę późniejszym okresie. Jednak czy możemy przygotować dziecko do tej nauki i ćwiczyć już wcześniej ich koncentrację? Najchętniej zaczęlibyśmy ćwicz koncentrację już u naszego małego bobasa. Wiemy, że w okresie 1 roku, 2 lat lub 3 dzieci są bardzo chłonne i w sumie czemu by tego nie wykorzystać? Jest to czas, do tych 5 lat, kiedy mózg dziecka eksploduje ilością energii i zadziwia swoją chłonnością informacji. Dziecko jest aż głodne żeby pochłaniać różne treści. No fajnie, ale co teraz mamy zrobić aby dziecko pobudzić do ćwiczenia koncentracji?

Kiedy dziecko jest małe…

Mamy dla Was kilka sugestii. W tych czasach widać, że jest ogólny problem z rozproszeniem. Jest wiele dzieci, z którymi trudno nawiązać kontakt. Widać to w taki sposób, że jeżeli mówisz coś do dziecka, które ma problem z rozproszeniem – to dziecko Cię jakby nie słyszy. Po prostu nie reaguje na Twoje słowa, chociaż wiesz, że nie ma problemu ze słuchem. Ma natomiast problem z odbieraniem bodźców. Takiemu dziecku zajmuje bardzo dużo czasu na dostrojenie się do różnych sytuacji. Koncentracja ma bardzo dużo wspólnego z adaptowaniem się do nowych rzeczy. W późniejszym życiu ma też bardzo Duzy wpływ na to, czy na przykład umiemy słuchać innych ludzi, albo kiedy musimy się skoncentrować na innych. Ponadto odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu relacji społecznych. Tak po za tym, jest też nieodłącznym elementem tych wszystkich umiejętności twardych. Widzie dobrze jaich. Takich jak umiejętności czytania, umiejętności matematyczne i analityczne oraz wszelkie procesy uczenia się.

Dy mówimy o małych dzieciach, zastanawiamy się co zrobić… Co zrobić z maluszkiem by pomagać mu w rozwoju jego koncentracji. Niestety, dziecko które wpatruje się w ekran telewizora nie koncentruje się. Obserwuje migające obrazy co dodatkowo powodują właśnie ten efekt rozproszenia się dziecka. Jest to swego rodzaju hipnoza. Podobnie na takie maluchy działają smart fony. U takich małych bobasów należy w ogóle nie podawać im ekranów elektrycznych do zajęcia czasu. Starszym dzieciom minimalizować styczność z grami elektronicznymi do stopnia, w jakim nie przeszkadza to normalnemu rozwojowi społecznemu. Jednak, jeżeli dziecko siedzi non stop przed telewizorem albo grzebie w smart fonie, to skutek jest dokładnie odwrotny. Brzydko mówiąc hodujemy sobie małego zombie. Takie dziecko nie będzie umieć się skoncentrować w późniejszym życiu. NA pewno będzie miało problemy z koncentracją oraz z innymi umiejętnościami, od których koncentracja jest zależna. Trans przed telewizorem lub telefonem nie ma nic wspólnego z późniejszym zdobywaniem wiedzy.

Oglądanie z dzieckiem książeczek

Każdy z nas wie, że czytanie dzieciom przynosi bardzo fajne efekty. Jednak nie chodzi nam tutaj o czytanie, a o oglądanie z dzieckiem książeczek. Na początku bardzo fajną sprawą jest oglądanie książeczek edukacyjnych. Książeczki edukacyjne to takie, gdzie dziecko odnajdzie bardzo interesujące ilustracje. Najważniejsze przy takiej czynności jest jeden czynnik. Musi być zapewniony spokój, wyciszenie się i czas tylko dla rodzica z dzieckiem. Nie powinno nas nic rozpraszać. Skupiamy się w tym czasie tylko na naszej relacji z dzieckiem i na relacji dziecko- książeczka edukacyjna. Wokół nas nie powinno się dużo dziać. Jeżeli nasz dom jest przepełniony wieloma ludźmi i naprawdę się w nim dzieje, to idźmy z dzieckiem do sypialni. Zamknijmy za sobą drzwi i oddajmy się chwili błogiego spokoju. Każda z mam większej ilości dzieci, chyba wie o co chodzi. W takiej książeczce dzieje się bardzo dużo. Spędzasz czas z dzieckiem i opowiadasz mu co dzieje się na kolejnych stronach.

Czytanie razem z dzieckiem książeczek edukacyjnych wpływa pozytywnie na rozwój jego koncentracji.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#me - 193699
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#niewidzialna
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
110 ulic - 57409
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
13 POWODÓW EDYCJA SPECJALNA

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź