Najlepsze książki dla młodzieży – Lista najlepszych i bestsellerowych książek dla młodzieży

Znajdziesz tutaj najlepsze młodzieżowe książki. Dzięki tej liście będziesz wiedzieć, jakie książki kupić jako prezent dla nastolatka. Młodzieżowe książki przydadzą się również podczas przerw w szkole takich jak ferie czy wakacje. Poniżej znajduje się lista bestsellerowych książek, które czyta się jednym tchem. Zabawne i interesujące historie bohaterów wciągną każdego czytelnika. Może nawet zainteresują kogoś z rodziców do sięgnięcia po taką lekką, młodzieżową książkę. Do tych książek można wracać i sięgać po nie nawet kilka razy.

Fangirl – Rainbow Rowell – Najlepsze książki dla młodzieży

Fangirl – Otwarte – Książki dla młodzieży

Ta książka zdobyła nagrodę w Plebiscycie Książka Roku 2015. Opowiada historię dwóch sióstr bliźniaczek. Jest to książka młodzieżowa, która opowiada o przyjaźni i codziennych problemach młodzieży. Jest to po prostu historia, o dziewczynach, które uwielbiają czytać. Książki są dla nich wszystkim. Siostry są nierozłączne, a jednak różnią się od siebie znacząco. Dziewczyny są fankami jednego z pisarzy książek, i tak jak one uwielbiają pisać opowieści fan fiction.

Never, never – Collen Hoover, Tarryn Fisher – Najlepsze książki dla młodzieży

Never, never – Collen Hoover, Tarryn Fisher – Otwarte – Książki dla młodzieży

Kolejna książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016. Tutaj zagłębimy się w tajemnice uczuć głównych bohaterów. Przeczytanie tej książki sprawi wiele przyjemności fanom książek uczuciowych i jednak trochę psychologicznych. Głowni bohaterowie tej książki stracili pamięć od momentu kiedy się ocknęli. Nie pamiętają nic. Tak naprawdę obcują ze sobą i nie mają pojęcia, jakimi są ludźmi, skąd pochodzą i jaka jest ich tożsamość. Czytając tą książkę, będziesz od samego początku, dążyć do poznania wszystkich tajemnic, jakie skrywają kartki papieru. Staniesz się osobą, która wraz z głównymi bohaterami będzie rozwiązywać tajemniczą zagadkę. Zakończenie tej książki jest bardzo zaskakujące.

 

Buntowniczka z pustyni – Tom 3. Duchy rebelii – Alwyn Hamilton – Najlepsze książki dla młodzieży

Buntowniczka z pustyni. Tom 3. Duchy rebelii – Czwarta Strona – Książki dla młodzieży

Cała seria tych książek dla młodzieży jest idealną propozycją dla osób, które lubią czytać o starożytnej magii i orientalnych opowieściach. Opowieści czyta się jednym tchem i chce się sięgnąć po kolejną książkę. Książkę najlepiej czytać latem, bo wtedy będziemy mogli wczuć się w klimat głównej bohaterki. Też poczuć ten żar i gorące powietrze, z jakim mierzy się nasza bohaterka w tej młodzieżowej książce. Razem z  nią będziesz przemierzać bezkresne pustynie w poszukiwaniu magii.

13 POWODÓW EDYCJA SPECJALNA – Najlepsze książki dla młodzieży

13 POWODÓW EDYCJA SPECJALNA – Rebis – Książki dla młodzieży

Książka dla młodzieży, która porusza bardzo ważne kwestie. Tę książkę powinni przeczytać również rodzice, a nawet nauczyciele i wychowawcy pracujący z młodzieżą. Książka porusza bardzo trudne tematy i to, z czym musi zmierzyć się obecna młodzież w swoim życiu. Czytając tę książkę, może najść nas wiele przemyśleń dotyczących życia i obcowania z drugim człowiekiem. Lektura tej książki dla młodzieży jest ważna. W książce można zanurzyć się całkowicie i naprawdę mocno ją przeżyć.

Żółwie aż do końca TW – Bukowy Las – Książki dla młodzieży

Żółwie aż do końca TW – Bukowy Las – Książki dla młodzieży

Książka, która potrafi wciągnąć młodego czytelnika. Dzięki tej książce można zrozumieć przepaść, jaka dzieli ludzi. Pojawiają się tutaj dylematy i zajęcia poza szkolne, o których można by nawet nie przypuszczać. Interesująca książka dla młodzieży.

Słońce też jest gwiazdą – Dolnośląskie – Książki dla młodzieży

Słońce też jest gwiazdą – Dolnośląskie – Książki dla młodzieży

Druga powieść autorki bestsellera New York Timesa. Młodzieżowa książka o miłości i zrządzeniach losu. Książka opowiada o losach dziewczyny, która mieszka nielegalnie w Ameryce. Zostaje ona później deportowana. Zobacz, jak potoczą się jej losy.

Naznaczeni śmiercią tw – Jaguar – Książki dla młodzieży

Naznaczeni śmiercią tw – Jaguar – Książki dla młodzieży

Bestsellerowa opowieść autorki znanej i lubianej serii Niezgodna. Jeżeli podobała Ci się Niezgoda, ta książka też z pewnością Ci się spodoba. Dla fanów akcji i historii, w których odnajdzie się szczypta magii.

Ciotka Zgryzotka – Akapit Press – Książki dla młodzieży

Ciotka Zgryzotka – Akapit Press – Książki dla młodzieży

Co tu dużo mówić, kolejna świetna książka z serii Jeżycjady. Wystarczy przeczytać jedną książkę, by zakochać się z całej serii powieści.

Twój Simon Simon oraz inni homo sapiens, okładka filmowa – Papierowy księżyc – Książki dla młodzieży

Twój Simon Simon oraz inni homo sapiens, okładka filmowa – Papierowy księżyc – Książki dla młodzieży

Warto zainteresować się tą pozycją. Porusza bardzo ważne kwestie dla młodzieży.

Kłamstwo minionego lata – Zielona Sowa – Książki dla młodzieży

 

Kłamstwo minionego lata – Zielona Sowa – Książki dla młodzieży

Lekka do poczytania, idealna na wakacje czy przerwę świąteczną. Dla miłośników ksiażek.

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź