Bloki biurowe

Bloki biurowe dla dzieci i dla dorosłych

Bloki rysunkowe, techniczne czy milimetrowe to produkty, które zgromadziliśmy w kategorii bloków biurowych. Są to akcesoria papiernicze, które przydają się dzieciom oraz dorosłym. Po bloki biurowe sięgać mogą już maluchy. Pokrywają one czyste kartki swoimi rysunkami, malunkami, wycinankami. Bloki rysunkowe i techniczne stanowią też podstawę szkolnej wyprawki. Na dalszych etapach edukacji przydatne mogą być bloki milimetrowe, które mają zastosowane przy rysunku technicznym czy sporządzaniu dokładnych i precyzyjnych wykresów. W tej kategorii znajdują się też bloki biurowe do pisania, które można wykorzystać jako notatnik.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Soennecken Trennblätter 1496 DIN A4 180g RC Karton ch 100 St./Pack. (1496)

Jaki blok wybrać dla dziecka?

Wydawałoby się, że wybór bloku dla dziecka to nic trudnego. Wybiera się pomiędzy tym rysunkowym i technicznym. Okazuje się jednak, że bloki biurowe mają wiele parametrów, które wpływają na komfort ich używania. Bloki biurowe różnią się nie tylko parametrami, ale producentem. Papier do rysowania dla dzieci produkują takie firmy jak Canson, Interdruk, St. Majewski, HAPPY COLOR, TOP-2000, Oxford. Produkowane przez nich bloki dla dzieci mają różne zastosowanie. Te o cienkich kartach i gładkiej fakturę idealnie nadają się do rysowania, do malowania farbami wykorzystuje się bloki o grubszych kartach i większej ziarnistości.

Gramatura bloków biurowych

Pierwszym ważnym parametrem bloków biurowych jest gramatura papieru. O gramaturze informuje oznaczenie znajdujące się na pierwszej kartce. Bloki o gramaturze 90g/m2 przeznaczone są do rysowania ołówkiem i kredkami. Można oczywiście po nich malować farbami, ale kartka może się zdeformować pod wpływem wilgoci. W konsekwencji obrazek będzie pofałdowany. Farbami najlepiej malować na blokach rysunkowych o gramaturze 120g/m2 lub więcej. Mają one kartki na tyle grube, że wilgoć farby nie fałduje kartek, a wierzchnie warstwy nie zaczną się łuszczyć.

Producenci akcesoriów papierniczych oferują też bloki o gramaturze 160 i 190g/m2. Są to te kwalifikowane jako bloki techniczne. Można na nich tworzyć obrazki, wycinać elementy i tworzyć różne konstrukcje. Sztywna kartka pozwala na precyzyjne cięcie z bardzo dużą dokładnością, nawet do 10 milimetrów.

Kupując blok dla dziecka rysunkowy czy techniczny, warto postawiać na te dobrej jakości i sprawdzonych producentów. W takich produktach wszystkie kartki będą tej samej grubości, z czym różnie bywa w wyrobach tanich. Kartki w blokach dobrej jakość są też bardziej odporne na wycierane gumką, przez co się nie porwą i nie zrobi się w nich dziura.

Design bloków biurowych

Bloki biurowe, rysunkowe i techniczne składają się z białych kartek, wydawać by się więc mogło, że ich design nie ma znaczenia. Nic bardziej mylnego. Dzieci zwracają dużą uwagę na okładkę bloków do rysowania. Te są stworzone z myślą o dzieciach. Często pierwsza strona ma nadruki inspirowane kreskówkami, bajkami, baśniami. Nadruki te dostosowane są do gustów chłopców i dziewczynek.

Jaki blok do rysowania wybrać do szkoły?

Produktem polecanym dla dzieci są bloki o gramaturze 120g/m2, po których można malować kredkami i farbami. Faktura papieru uzależnia się od tego, czy dziecko woli kredki czy farby. Kredy wymagają gładkich kartek, farby ziarnistych – farba się wtedy rozmazywać, lepiej wchłaniać i pozwalać na wykonywanie precyzyjnych kresek.

Papier kolorowy

W kategorii bloków biurowych znajdują się też papiery kolorowe.  Są to bloki papieru do wycinanek i wydzieranek. W nich każda kartka ma inny kolor. Papiery kolorowe można podzielić na dwie kategorie w zależności do technologii produkcji. Lepszej jakości są bloki kolorowe zrobione z papieru barwionego w masie. Technika jego produkcji polega na tym, że kolorowe barwniki dodaje się już na etapie pulpy, z której następnie formuje się płachty. Druga kategoria papieru kolorowego to ten barwiony powiedzeniowo. Mechanizm jego produkcji obejmuje to, że biały papier pokrywa się barwnikiem, który zastyga.

Profesjonalne bloki do rysowania

Osoby, które chcą poważnie i profesjonalnie zająć się malowaniem powinny zrezygnować z bloków rysunkowych dla dzieci. Dla nich przeznaczone są zaawansowane artykuły malarskie np. bloki do malowania o gramaturze 250g/m2. Kartka z takiego bloku jest gruba i sztywna. Można po nich malować farbami akwarelowymi, gwaszem, farbami akrylowymi i tuszem. Oprócz tego tworzyć też klasyczne rysunki kredkami, ołówkiem i węglem.

Profesjonalnymi produktami są także bloki do akwareli, do akryli, szkicowniki, bloki do markerów, do kaligrafii, a także blok milimetrowy.  Papier milimetrowy wykorzystuje się zarówno w szkole, jak i na studiach jest on przeznaczony do wykonywania szkiców i rysunków technicznych.

Rozmiary bloków biurowych

Bloki biurowe do pisania dostępne są w rozmiarach A5 lub A4. Są one najwygodniejsze i umożliwiają komfortowe robienie notatek. Bloki biurowe mogą posiadać różne ilości kartek. Zazwyczaj spotyka się modele 100-kartkowe. W przypadku bloków rysunkowych lub technicznych występuje o wiele więcej rozmiarów. Bloki dostępne są w formacie A4 lub A3.