Pamiętniki

Drogi pamiętniku…

Są powiernikiem sekretów i tajemnic, najlepszym przyjacielem dziecka, miejsce, świadkiem historii. Mowa o pamiętnikach. Sztuka prowadzenia pamiętnika znana jest od wieków i żywa jest do dziś. Pamiętniki prowadzą osoby dorosłe, ale i dzieci. W naszym sklepie kupisz piękne pamiętniki dla dzieci, kore będą stanowiły piękny prezent na różne okazje. Oferujemy pamiętniki zamykane na kłódkę i te bez niej. Nasze propozycje to produkty znanych i cenionych marek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy warto prowadzić pamiętnik?

Prowadzenie pamiętnika przed dzieci ma wiele zalet. Zapiski z dzieciństwa są nie tylko wspaniałą pamiątką na przyszłość. Pisanie pamiętnika pozwala uwolnić emocje, a także nauczyć się je nazywać. Zapisanie swoich emocji pozwala je ułożyć sobie w głowie, zrozumieć i przepracować. Opisując wydarzenia, które nam się zdarzyło, możemy też łatwiej zrozumieć, co nas boli i dlaczego wywołało to w naszym negatywne emocje.

Pisanie pamiętnika to również możliwość poznania samego siebie. Jego pisanie to swoista rozmowa z samym sobą. Żalenie się, opowiadanie o wydarzeniach dnia, opisywanie motywów swoich decyzji, wzloty i upadki, radości i smutki pozwala na zrozumienie siebie i swoich działań.

Pisanie pamiętnika pomoże też zachować ulotne pomysły i idee. Zapisane nie uciekną szybko i będą mogły być w przyszłości zrealizowane.

Z tych zalet pisania pamiętnika skorzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Nawyk zapisania własnych myśli dobrze wyrabiać sobie jak najwcześniej.

Pamiętniki dla dziecka

Pamiętnik to niemy świadek historii. Dzieci powierzają im swoje drobne problemy i małe sekrety. Po latach mogą do nich wracać, wspominając szalone przygody, szkolne miłości, najlepsze wakacje. Pamiętnik dziecko może zacząć prowadzić od najmłodszych lat, kiedy tylko nauczy się pisać. Powszechnie uważa się, że pamiętnik prowadzą głównie dziewczynki, ale to mit. Chłopcy równie chętnie spisują swoje szalone przygody i na kartkach papieru dzielą się rodzinnymi tajemnicami. Pamiętnik można prowadzić od dzieciństwa przed całe dorosłe życia. W przyszłości zapisane kartki będą wspaniałą pamiątką i pozwolą myślami wrócić do szczęśliwych chwil dzieciństwa.

Na pamiątkę…

Pamiętnik to nie tylko miejsce powierzania dziecięcych sekretów, ale i miejsce pamiątkowych wpisów. Każdy z dorosłych pamięta wpisy do pamiętnika czynione przed koleżanki i kolegów ze szkolnej ławy. Wierszyki do pamiętnika popularne są do dziś. Po latach pozwalają przypomnieć sobie rudą Zośkę i nieśmiałego Krzysia, który na pamiątkę zostawił kilka słów na kartkach kolorowego pamiętnika.

Pamiętniki – doskonały pomysł na prezent

Pamiętnik to dokonały pomysł na prezent dla dziecka. Szeroki wybór pozwala dobrać model, który wzbudzi zachwyt zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Małym pisarzom można podarować klasyczne pamiętniki, te zapinane na kłódkę, tajemniczy kod, a nawet grające po otworzeniu. Pamiętniki dla dzieci mają też różny design, który wzbudzi zachwyt dzieci.

Jaki pamiętnik wybrać dla dziecka?

Kupując pamiętnik dla dziecka, przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego design. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego, który nawiązuje do ulubionych bajkowych postaci lub znanych dziecięcych gwiazd estrady. Taki pamiętnik będzie dla dziecka niezwykle atrakcyjny.

Oprócz wyglądu ważne jest również zabezpieczenie pamiętnika. Dzieci lubią chronić swoje sekrety i nie chcą tajemnicami dzielić się ze wścibskim rodzeństwem czy rodzicami. W tym celu warto wybierać pamiętnik na kłódkę – jest to klasyczna i niezwykle popularna wersja. Alternatywą są pamiętnik na hasło. Dzieci nagrywają hasło, które potem muszą wypowiedzieć, aby pamiętnik się otworzył. Niektóre modele pozwalają też na nagranie głosu intruza, co pozwala chronić zapiski przed osobami niepożądanymi. Popularne modele to też te zamykane na elektronicznego kluczyka.

Warto też sprawdzić, jakie opcje daje pamiętnik. Niektóre połączone są z kalendarzem, wyposażone w kartki z motywującymi cytatami, złotymi radami, listami celów i zadań na wybrany okres.

Pamiętniki dla dziewczynki

Sekretami z pamiętnikiem lubią dzielić się przede wszystkim dziewczynki. Wybór pamiętników dla dziewczynek jest bardzo duży. Można przebierać w pamiętnikach o różnych kolorach, kształtach, formatach deseniach. Na okładkach pamiętników dla dziewczynek królują postacie z bajek My Little Pony, Hello Kitty, księżniczki Disneya i inne.

Małe pisarki lubią też pamiętniki o ponadstandardowych właściwościach. Oprócz wymyślnych zabezpieczeń ciekawym pomysłem jest pamiętnik, po którym pisze się magicznym pisakiem. Takie zapiski można odczytać tylko pod światłem ultrafioletowej lampki, która jest dołączona do zestawu. Dzięki temu dziewczęce tajemnice są w pełni bezpieczne i chronione przed pamiętnik.

Pamiętnik dla chłopca

Prowadzenie pamiętnika zazwyczaj kojarzone jest z dziewczynkami, dlatego znalezienie idealnego pamiętnika dla chłopca jest dość trudne. Większość pamiętników utrzymana jest w dziewczęcej stylistyce. Nie oznacza to jednak, że pamiętników dla chłopców nie ma w ogóle. W sprzedaży dostępne są pamiętniki, na okładkach, których goszczą bohaterowie takich bajek i kreskówek jak Angry Birds, Spidermanem, Animal Planet, Psim patrolem.