Brystol i tektura

Papiery, kartony, tektury

W kategorii akcesoriów papierniczych oferujemy różny typy i rodzaje papierów. Jednym z nich są tektury i brystole, a także tekstury faliste. Są one przeznaczone do rozmaitych prac plastycznych. Tektury, kartony i brystole przydają się dzieciom w przedszkolu, szkole, a także studentom szkół artystycznych. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kolorach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest brystol?

Brystol to jeden z rodzajów papieru. Charakteryzuje się on tym, że jest niezwykle gruby i sztywny. Gramatura brystolu wynosi od 150 d0 300g/m2/ Może on być więc wykorzystywany jako karton kreślarski lub rysunkowy. Brystol sprzedawany jest na arkusze – nie ma całych bloków z brystolem. Arkusze dostępne są w kilku formatach. Najpopularniejszy format to A1, czyli karton o wymiarach 594x841mm i o gramaturze 160 lub 250 g/m2. Najczęściej spotkamy białe arkusze brystolu, ale łatwo dostępne są również inne wersje kolorystyczne.

Brystol charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie. Można po nim pisać, malować kredkami, ołówkiem, farbami, przyklejać naklejki czy robi różnego typu wycinanki. Brystol można wykorzystać do tworzenia rysunków, afiszy, dyplomów, wizytówek.

Tektura falista

Do prac plastycznych wykorzystać można także tekturę falistą. Jest to materiał w ostatnim czasie niezwykle popularny. Jeszcze do niedawna stosowany był głównie w gospodarce i handlu, dziś sprawdza się także w zwykłym życiu codziennym. Tektura falista występuje w kilku rodzajach. W naszym sklepie możesz kupić tekturę 2 warstwową, która jest materiałem ekologicznym i biodegradowalnym. Można wykorzystywać ją do tworzenia domowych opakować. Oprócz niej do prac plastycznych wykorzystać można tekturę falistą 3 warstwową, 5 warstwową, 7 warstwową. Poszczególne tekstur występują różnej grubości.

Zastosowanie tektury falistej jest różnorodne. Można ją wykorzystać do owijania łatwo tłukących się przedmiotów np. porcelany. Tekturą może też posłużyć do pakowania książek jako materiał ochronny kładziony na podłoże w czasie remontu. W pracach plastycznych tektura falista może być wykorzystywana do dekoracji ścian, na opakowania jako materiał ozdobnych pudełek i torebek na wino, kartony klapowe, teleskopowe, koperty wysyłkowe. Z tektury można też wykonywać akcesoria biurowe, np. teczki na dokumenty.

Kartony ozdobne

Oprócz brystolu i tekstury falistej w naszym sklepie kupić można też kartony ozdobne. Podobnie jak brystolu dostępne są one w kilku formatach i w wielu kolorach. Mogą one mieć gładką strukturę lub prążki. Kartony ozdobne wykorzystuje się do wydruku wizytówek, certyfikatów i zaproszeń. Kartony kupuje się na sztuki lub też w opakowaniach po kilka-kilkanaście arkuszy. Kartony są dwustronne, dlatego można na nich dowolnie drukować.

Producenci papierów do prac plastycznych

W naszym sklepie znajdziesz papiery do prac plastycznych różnych marek. Możesz wybierać pomiędzy produktami Argo, Canson, MONA, Fresh, Interdruk czy Cormoran. Oferowane produkty są dostępne w atrakcyjnych cenach. Możesz je zakupić bez wychodzenia z domu, a zamówienie dostarczymy w przeciągu kilku dni.