Etykiety

Na list, do nauki, do pracy – świat etykiet

Zaznaczanie i organizowanie są cennymi umiejętnościami. Jest to szczególnie ważne podczas pracy i nauki. Pomocne w zaznaczeniu najważniejszych informacji są etykiety do dokumentów. W naszym sklepie oferujemy wybór ciekawych etykiet nie tylko do dokumentów, ale i do oznaczania produktów, opakowań czy broszur.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozmiary etykiet

Pierwszym i bardzo ważnym parametrem etykiet na dokumenty jest ich rozmiar. Wybór należy dopasować do indywidualnego zapotrzebowania. Wymiary zależą też od tego, na co etykieta ma być przyklejona. Jeśli chcemy oznaczyć z jej pomocą promocję i przykleić na produkcie to należy wybierać etykiety o większych rozmiarach, tak aby rzucała się w oczy i przyciągała uwagę. Przy rozmiarze etykiety ważna jest też kwestia tego, czy będzie ona wpisywana ręcznie, czy tekst ma być na nich nadrukowywany. W przypadku tego drugiego rozwiązania rozmiar etykiet należy dobrać do możliwości technicznych drukarki.

Rodzaje etykiet

Etykiety wstępują w bardzo wielu rodzajach. Podstawowy podział obejmuje etykiety papierowe oraz foliowe. Te drugie są bardziej trwałe i solidniejsze. Etykiety foliowe dzielą się na wiele typów materiałów – polietylen, polipropylen, poliester, winyl. Każdy z nich ma inną odporność na ścieranie, temperaturę pracy oraz warunki atmosferyczne.

Kształt etykiet na dokumenty

Wybierając etykiety do dokumentów, warto zwrócić uwagę na ich kształt. Tutaj wybór jest bardzo duży. Te standardowe to etykiety prostokątne z zaokrąglonymi rogami. W naszym sklepie można zamówić również t o nietypowych kształtach np. elipsa, koła, falowane brzegi, półkole oraz inne niestandardowe postacie. Z kształtem wiążą się też kolor oraz nadruk i deseń. W naszym sklepie oferujemy etykiety w różnych kolorach od tradycyjnej bieli, przez róż, zieleń, aż po ciemne odcienie. Etykiety mogą być czyste lub z nadrukiem np. buziek, strzałek, kciuków.

Trwałość i solidność etykiet

Warto zadbać, aby zakupione etykiety były trwałe. Za to odpowiada zastosowany przez producenta klej. Rodzaje kleju do etykiet dzielą się na zwykłe, mocne i łatwo odlepne. Używane są zależnie od tego, czy często są narażone na działania prowadzące do odklejenia etykiety lub wręcz odwrotnie, kiedy etykieta jest wyłącznie tymczasowo naklejona na przedmiot.

Klej zwykły stosowany jest w przypadku etykiet, które przykleja się do płaskiej powierzchni. Zwykły klej jest tu w zupełności wystarczający, ponieważ etykieta dobrze będzie się trzymać powierzchni, a jej odklejenie nie będzie stanowić większego problemu.

W przypadku, kiedy etykiety mają być przyklejane do chropowatych powierzchni to lepiej wybierać te z mocnym klejem. Będą się one trzymać na przedmiocie niemal w każdych warunkach. Trzeba jednak pamiętać, że mocny klej utrudnia zerwanie etykiety.

Etykiety łatwo odlepne umożliwiają przyklejenie ich do powierzchni i zapewniają rozsądne minimum w kwestii trzymania się do powierzchni, jednak pozostawiając margines pozwalający na bezproblemowe odklejenie ich. Etykiety do łatwego odklejania nie pozostawiają również tyle pozostałości kleju na powierzchni, na której były przyklejone. Pozwala to na tymczasowe użycie etykiety np. zaznaczenie nimi punktu na mapie lub ważnej informacji w dokumencie.

Etykiety na rolce, etykiety na arkuszu

Etykiety mogą być dostarczane na bardzo różne sposoby. Najbardziej znane rozwiązania to etykiety na rolce lub na arkuszu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. To, jaki sposób dystrybucji etykiet się wybierze, zależy od tego, do jakich celów będą one wykorzystywane. Te na rolce wykorzystywane są na dużą skalę i przystosowane są do zadruku w drukarce kodów kreskowych. Etykiety na arkuszu świetnie sprawdzają się do ręcznego znakowania np. przesyłek, kopert, pojedynczych towarów.

Kiedy warto zainwestować w etykiety?

Etykiety przydają się zarówno w firmie, jak i w domu. Z ich pomocą opisuje się nie tylko dokumenty i towary, ale przydatne są też w oznaczaniu spożywczych zapasów czy planowaniu wakacji. Po etykiety chętnie sięgają też uczniowie i studenci, którzy wykorzystują ich do zaznaczania ważnych informacji w materiałach naukowych. Do nauki nadają się przede wszystkim minietykiety do opisywania ręcznego.

Ile kosztują etykiety?

Zakup etykiet to wydatek, który nie zrujnuje domowego czy firmowego budżetu. W naszym sklepie kupisz je w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo zachęcamy do korzystania z naszych licznych promocji i rabatów, które pozwolą na atrakcyjne zakupy. Najtańsze zestawy etykiet możesz kupić już od 20 złotych.

W naszym sklepie oprócz etykiet kupisz inne akcesoria papiernicze i biurowe, które pozwolą usprawnić i zorganizować pracę oraz naukę. Oferujemy szeroki wybór artykułów papierniczych biurowych i szkolnych. Zakupy u nas możesz robić przed 7 dni w tygodniu o dowolnej godzinie. Zamówione produkty dostarczamy pod wskazany adres w ciągu kilku dni. Możesz u nas robić zakupy do biura lub do domu. Jeśli masz problem, jakie etykiety wybrać możesz skorzystać z podpowiedzi naszych doradców klienta lub skorzystać z prostych filtrów zakupowych. Pozwolą ci one posegregować produkty pod względem ceny, producenta, popularności.