prezent świąteczny dla chłopaka

Biurka dla dzieci

Strefa nauki w pokoju dziecięcym

Biurko to podstawowe wyposażenie strefy nauki w pokoju dziecięcym. Jest niezbędne w pokoju dziecka w wieku szkolnym, a także nastolatka. To przy nim dzieci odrabiają lekcje, czytają lektury. Mogą przy nim też się bawić np. rysować, malować farbami czy lepić z plasteliny. Jak więc widać biurka dla dzieci mają szerokie zastosowanie. Trzeba jednak pamiętać, że musi ono być prawidłowa dobrane do wieku i wzrostu pociechy. W innym wypadku praca przy nim nie będzie komfortowa, a także może przyczynić się do powstawania wad postawy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak wybrać wysokość biurka dla dziecka?

Biurka dla dziecka powinny być przede wszystkim ergonomiczne. Oznacza to, że meble ten powinien być dopasowany do wzrostu dziecka. Pierwsze biurko zazwyczaj kupuje się, kiedy dziecko idzie do szkoły, czyli gdy ma ok. 6-7 lat. Przeciętny wzrost dziecko to 120-125 cm. Dla takiego dziecka najlepiej wybierać biuro o wysokości 33 cm. Z racji tego, że maluchy rosną błyskawicznie, biurka należy regularnie zmieniać. Rodzice, którzy zakupów nie chcą robić co sezon, mogą postawić na niezwykle popularne biurka dla dzieci regulowane. Tego typu meble dają możliwość regulowania od 55 do 75 cm. Pozwala to sukcesywnie zmieniać wysokość biurka, a jego blat będzie rósł wraz z dzieckiem.

Nachylenie pulpitu w biurku dla dziecka

Parametrem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku biurek dla dzieci, jest także nachylenie pulpitu mebla. Wynika to z tego, że w czasie czytania, pisania lub rysowania dziecko przyjmuje zupełnie inne pozycje ciała. Wskazuje się, że najbardziej optymalne nachylenie blatu biurka do czytania to 30 stopni, do pisania -15 stopni, a do rysowania- 5 stopni. Oznacza to, że rodzic powinien zastanowić się, do jakich czynności biurko będzie najczęściej wykorzystywane i takie nachylenie wybrać.

Ile centymetrów powinien mieć blat biurka dla dziecka?

Istotnym parametrem biurek dla dzieci jest wielkość blatu roboczego. Ten wymiar najlepiej dostosować do wielkości pokoju dziecięcego. Jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem, lepiej zrezygnujmy z dużych biurek dla dzieci, na rzecz tych mniejszych. Trzeba jednak pamiętać, że im mebel ma większe rozmiary, tym lepszy komfort pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wybór biurka, którego blat będzie miał wielkość zasięgu rąk dziecka. Za najwygodniejsze uznaje się biurka, w których balat będzie miał kształt prostokąta lub litery L.

Jak dopasować biurko do dziecka?

Dopasowanie biurka jest kwestią indywidualną. Nie zawsze kierowanie się standardowymi wymiarami jest dobrą praktykę. Najlepiej to, czy biurko pasuje i jest odpowiednie sprawdzić osobiście. Podczas siedzenia przy biurku dziecko powinno bowiem zachowywać prawidłową postawę, czyli proste plecy, swobodne ręce oparte o blat, nogi na podłodze. Kąt pomiędzy ramieniem a przedramieniem, jak i kąt między podudziem a łydką były kątami prostymi. W innym przypadku kręgosłup będzie się męczył.

Styl i funkcjonalność

Ergonomia biurek dla dzieci jest bardzo ważna, ale powinna iść w parze z funkcjonalnością i ciekawym designem mebla. Za funkcjonalność biurek dla dzieci odpowiadają pomocnicze szuflady, szafki, przegródki. W nich dziecko może chować książki, zeszyty czy akcesoria piśmiennicze. Jeśli skrytek dziecku potrzeba jest bardzo dużo, to dobrym rozwiązaniem jest postawienie na sekretarzyki dla dzieci.

Biurka dla dzieci dostępne są w wielu kolorach i stylach. W naszym sklepie znajdziesz zarówno biurka stylizowane, jak i te pasujące do pokojów dziecięcych urządzonych w stylu nowoczesnym, prowansalskim, shabby- chic. Wybór jest przeogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu, jakim są nowoczesne biurka dla dzieci 2w1. Świetnie sprawdzają się one na niedużych przestrzeniach. Biurka dla dzieci 2w1 to biurka połączone z łóżkiem piętrowym. Takie konstrukcje są zazwyczaj drewniane lub stalowe. Niektóre z takich modelu wyposażone się w ruchome blaty, regulowane półki oraz sprytne organizery, które ułatwiają przechowanie. Można też spotkać biurka 2w1 do pokoju dziecięcego z finezyjnymi ozdobnikami.

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka?

Biurko w pokoju dziecięcym powinno stanąć w odpowiednim miejscu. Ważne jest, aby miało bezpośredni dostęp do światła dziennego. W innym przypadku oczy dziecka będą się męczyć w czasie pracy. Najlepiej mebel ustawić przodem do okna lub okien do niego. Jeśli decydujemy się na ustawienie boczne, to trzeba wziąć pod uwagę, to którą ręką dziecko pisze. W przypadku maluchów leworęcznych to burko ustawia się prawym bokiem do okna, biurko dla dzieci praworęcznych powinno być ustawione lewym bokiem do okna. Takie ustawienie sprawi, że dziecko w trakcie pisania nie będzie zasłaniało sobie światła.

Biurka dla dzieci i…

Biurka dla dzieci dobrze uzupełnić dodatkowymi akcesoriami. Na blacie obowiązkowo powinna stanąć lampka, która będzie oświetlać przestrzeń roboczą. Przy biurku stawia się krzesło. Fotele do biurka dla dzieci powinny być wyposażone w podpórki i łokitniki, a także dawać możliwość regulowania siedziska. Nasz sklep oferuje szeroki wybór biurek dla dzieci, a także foteli i krzeseł do pracy i nauki.