Krzesła dla dzieci

Na czym powinno siedzieć dziecko?

Jednym z ważniejszych mebli w pokoju dziecka jest krzesełko. Krzesła dla dzieci mają różne rodzaje, typy i rozmiary. Najpopularniejsze to oczywiście krzesełko do karmienia, ale nie jest to jedyny wybór. Krzesełka powinny się również znaleźć w pokoju starszaków. Wybierając je, należy pamiętać, że powinny być one dopasowane do wieku dziecka. To, na czym maluch siedzi, wpływa na jego kręgosłup i kształtuje postawę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Krzesła dla dzieci ze stolikiem

W pokoju dziecinnym bardzo często spotkać można zestaw krzeseł ze stolikiem. Małe i kolorowe mebelki przeznaczone są dla najmniejszych dzieci. Używać mogą ich dzieci, które nauczyły się same siedzieć. Krzesełka dla dzieci połączone ze stolikiem przydatne są do zabawy np. wycinania, malowania, rysowania, lepienia plasteliną. Zestawy krzesło + stolik dla dziecka powinny być wykonana z trwałych i odpornych materiałów. Dobrze, jeśli krzesełka dla dzieci są lekki, dzięki temu maluch będzie mógł je samodzielnie przenosić.

Zestawy stół plus krzesła dla dzieci występują w różnych kolorach. Można kupić różowe krzesełka dla dziewczynki lub niebieskie dla chłopców. Dostępne są też te w kolorach lubianych przez obydwie płcie. Częstą praktyką jest zakup krzesełek dla dzieci w różnych kolorach.

Wysokie krzesła dla dzieci

Wysokie krzesła dla dzieci to te przeznaczone do stołów jadalnych. Warto się w je zaopatrzyć, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie spożywać posiłki. Dzięki podwyższonemu krzesłu dziecko będzie mogło spożywać posiłki wraz z innymi członkami rodziny. Podwyższone krzesło sprawi, że maluch bez problemu dosięgnie do talerza.

Biurowe krzesła dla dzieci

W pokoju dziecka szczególnie tego w wieku szkolnym czy też nastolatka obowiązkowo powinno znaleźć się biurowe krzesło dla dziecka. W tej kategorii wybór jest ogromny. Krzesło do nauki może przypominać tradycyjne meble biurowe lub być inspirowane bohaterem kreskówki, fotelem księżniczki czy też ulubionym zwierzątkiem. Trzeba jednak pamiętać, że design to nie wszystko. Krzesło dla dziecka powinno mieć odpowiednią konstrukcję, ponieważ ma ona pływa na kształtowanie postawy. Dobrze jest wybierać modele z regulowaną wysokości, odpowiednią głębokością siedziska i ustawieniem podłokietników.

Taborety dla dzieci

Mówiąc o krzesłach dla dzieci, warto także wspomnieć o taboretach. Te meble zazwyczaj pełnią funkcje pomocnicze. Do siedzenia lepsze są krzesełka, które dzięki oparciu są zdrowsze dla kręgosłupa. Taborety dziecko może wie wykorzystywać jako dodatkowe siedzisko albo praktyczny stopień. Dzięki niemu może sięgnąć na wyższą półką po książkę po zabawkę. Taborety dla dzieci to modele specjalnie zabezpieczone, tak aby dzieci nie uderzyło się o nie podczas zabawy. Dla dzieci przeznaczone są taborety drewniane lub plastikowe, raczej nie zalecane są metalowe. Ten rodzaj krzeseł dla dzieci wyróżniają się niską ceną i fantazyjnymi wzorami. Dużą popularnością cieszą się proste modele utrzymane w soczystych barwach np. żółtej, zielonej, fioletowej, różowej czy błękitnej. Dzieci lubią też taborety z bajkowym nadrukiem.

Design krzesełek dla dzieci

Design krzesełek dla dzieci jest niezwykle zróżnicowany. W większości tego typu mebelki dla dzieci dostępne są w żywych kolorach, a także ozdobione są wesołymi wzorami i obiciami. Dla dzieci można też wybrać bardziej eleganckie meble. Inspirowane są stylami, które spotkać można w dorosłych pokojach. Wyrafinowania do pokoju dziecięcego wprowadzić mogą krzesła w stylu shabby-chic czy prowansalskim. Wyróżniają się one jasnymi, pastelowymi kolorami, naturalnym materiałem wykonania i delikatnymi zdobieniami. Poznać można je również po karbikowanych nóżkach i delikatnych rzeźbieniach.

Rozmiary krzesła dla dzieci

Krzesło dla dzieci powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Takie będą kształtować prawidłową postawę i pozwolą uniknąć wad postawy. Dziecko siedząc na krześle, powinno móc bez przeszkód zgiąć kolana pod kątem 90 stopni, a także opierać swobodnie i na płasko stopy na podłoże. Ważna jest również wysokość siedziska krzesła dla dzieci. Półroczne dzieci powinno sadzać się na krzesełkach o wysokości 13 centymetrów, roczne na krzesełkach o wysokości 17cm, dwuletnie – 25cm, czteroletnie – 30cm, sześcioletnie – 36cm, dziewięcioletnie – 40cm. Należy pamiętać, że maluchy powinny mieć od 45 do 50 cm wolnej przestrzeni pod stolikiem, aby swobodnie poruszać się.

Krzesła dla dzieci występują w wielu wzorach, modelach i typach. Mogą występować jako samodzielne meble lub jako jeden z elementów zestawu. Najczęściej sprzedawane są one w komplecie ze stolikami dla najmłodszych. Krzesła dla dzieci sprawdza się zarówno w pokoju, jak i w ogrodzie czy na działce. W naszym sklepie znajdziesz meble dla dzieci takich marek jak D2 Design, Kids Concept, Resol, Haba, Fantasy Fields. Proponowane w naszym sklepie produkty możesz kupić w atrakcyjnej cenie, przez 7 dni w tygodniu o każdej godzinie. Zamówione towary dostarczamy w przeciągu kilku dni, pod wskazany adres.