Łóżka dla dzieci

Komfortowy i zdrowy sen

Wygodne łóżko to podstawa każdej sypialni, również tej dziecięcej. Dobre łóżko dla dziecka zabawki komfortowej nocny odpoczynek pozwoli się zrelaksować i nabrać energii na kolejny dzień. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów łóżek dla dzieci. Oferujemy zarówno małe tapczany, łóżka piętrowe czy te podwieszane. W naszym sklepie znajdziesz łóżka o tradycyjnym wyglądzie, jak i te w finezyjnych kształtach, które spodobają się najmłodszym. W tej kategorii popularne są łóżka dla dzieci w kształcie rakiet kosmicznych, statków, samochodów, misi, zamków czy innych zwierzątek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bezpieczne łóżka dla dzieci

Wybierając łóżko dla dziecka, pod uwagę trzeba wziąć kilka parametrów. Na początek dobrze jest wymierzyć pokój dziecięcy i zobaczyć, jaki mebel będzie pasował wymiarowo do przestrzeni. Należy pamiętać, że łóżko nie może zajmować większości pokoju dziecka. Maluchowi trzeba zostawić miejsce na zabawę oraz naukę. Oprócz wymiarów łóżka dla dziecka istotne są kwestie bezpieczeństwa. Łóżka dla dzieci obowiązków powinny posiadać atesty Państwowego Zakłady Higieny oraz symbol CE dotyczący wymogów związanych z bezpieczeństwem użytkowania ochroną zdrowia i środowiska. Te certyfikaty i atesty oznaczają, że mebel do spania pomalowany jest ekologicznymi farbami lub lakierami, które nie wywołują u najmłodszych alergii czy uczuleń.

O tym, czy łóżko będzie bezpieczne, świadczy też materiał wykonania. Za najlepsze uważane są drewniane łóżka dla dzieci. Naturalne i wytrzymałe drewno doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Meble do spania dla najmłodszych wykonuje się najczęściej z drewna sosnowego. Jasny kolor drewna sosny idealnie pasuje do pokojów dziecięcych, a jego niska cena sprawia, że nie trzeba się martwić, że mebel będzie trzeba szybko wymienić.

Wybierając łóżko dla dziecka, zwróćmy także uwagę, czy nie posiada ono ostrych krawędzi i kantów.

Jaki rozmiar łóżka dla dziecka wybrać?

Łóżka dla dzieci dostępne są w różnych rozmiarach. To, jakie się wybierze, w dużej mierze wynika z metrażu pokoju dziecięcego. Większość najpopularniejszych modeli łóżek dla najmłodszych mają szerokość 70 lub 80 cm. Do takich mebli niezwykle łatwo dostosować wygodny materac dla dzieci. Jeśli w pokoju dziecka jest więcej miejsca, to można wybrać szersze łóżko – im ono będzie większe, tym wygodniejsze. Długość łóżka zależy od wzrostu malucha. Ten wymiar mebla powinien być zawsze ok. 20 cm dłuższy niż wzrost dziecka.

Praktyczne łóżko dla dziecka

Współczesne łóżka dla dzieci wyposażone są w wiele praktycznych udogodnień. Sprawia to, że stają się one wielu funkcjonalnymi meblami. Często do mebli dodawane są też specjalistyczne akcesoria np. wysuwane barierki, które chronią dziecko przed spadnięciem z łóżka.

Za niezwykle funkcjonalne uznaje się też łóżka piętrowe. Świetnie sprawdzają się one w pokoju współdzielonym przez rodzeństwo. Łóżko piętrowe może też stanąć w pokoju jedynaka. Pozwala ono zaoszczędzić przestrzeń – na górę aranżuje się sypialnie, na dole kącik do nauki czy zabawy.

W ofercie naszego sklepie znajdziesz też szeroki wybór łóżek dla dzieci z szufladami, które mogą pełnić rolę pojemników na zabawki, ubrania czy dodatkową pościel.

Ciekawym rodzajem łóżka dla dziecka jest to z baldachimem. Nadaje ono pokojowi dziecięcemu bajkowego charakteru. Łóżko z baldachimem pełni też praktyczną rolę – latem chroni dziecko przed komarami. Tego typu meble do spania chętnie goszczę w swoim pokoju dziewczynki.

Gdzie ustawić łóżko w pokoju dziecka?

Łóżko w pokoju dziecka potrzebuje odpowiedniej lokalizacji. Najlepiej nie stawiać go bezpośrednio przy oknie lub kaloryferze. W ten sposób naraża się dziecko na przeziębienie lub oddychanie przesuszonym powietrzem. Żeby dziecko czuło się bezpiecznie, to najlepiej ustawić mebel tak, aby widoczne były z niego drzwi wejściowe do pokoju. Dobrze jest też zostawić kilka cm wolnego miejsca na mały stolik, na którym stanie lampka nocna.

Łóżka dla dzieci w nietypowych kształtach

Łóżka dla dzieci to nie tylko te o tradycyjnym wyglądzie, miniatury mebli do spania dla dorosłych, ale i łóżka o finezyjnych kształtach. Dużą popularnością cieszą się łóżka przypominające zamki, łodzie czy domki na drzewie. Takie łóżka można dobrać do wystroju pokoju dziecka i stwarza wnętrze inspirowane Dzikim Zachodem, komnatom księżniczki czy podwodnym światem. Takie łóżka świetnie nadają się nie tylko do nocnego odpoczynku, ale i do zabawy.

Tapczan dla dziecka, łóżko z barierką, mebel w finezyjnym kształcie czy drewniane łóżko dla najmłodszych – w naszym sklepie znajdziesz wszystko, co potrzebne do urządzenia sypialni dla dziecka. W ofercie naszego sklepie znajdują się produkty takich marek jak Vipack, Kidsaw czy Baby Dan. Oprócz łóżek oferujemy też dodatkowe akcesoria takie jak barierki, zabezpieczenia boczne, leżyska pod materace czy drewniane szuflady. U nas urządzisz sypialnie malucha, przedszkolaka czy nastolatka. Solidne, trwałe i wygodne łóżka pozwolą na komfortowy wypoczynek. Jeśli stelaże chcecie uzupełnić o materac, zapraszamy do osobnej kategorii materacy dla dzieci.