Zabezpieczenia mebli i elektryki

Dom bezpieczny dla dziecka

Kiedy do rodziny dołącza dziecko, konieczne jest przeorganizowanie życia, a często także domowej przestrzeni. Dom bowiem powinien być bezpieczny dla dziecka i dawać mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Wbrew pozorom domowa przestrzeń niesie wiele niebezpieczeństwa dla malucha. Ostre krawędzie, schody, gniazdka atletyczne, okna, drzwi- wszystko to może doprowadzić do groźnego wypadku i narazić zdrowie lub życie dziecka. Dlatego też przed tym, jak maluch samodzielnie zacznie zwiedzać świat, raczkując czy chodząc, warto zabezpieczyć te elementy. Akcesoria pomagające w tym znajdziesz w naszym sklepie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego zabezpieczenia mebli i elektryki są potrzebne?

Zabezpieczenia mebli i elektryki pozwalają znacząco zmniejszyć ryzyko skaleczenia czy innego urazy. Dziecko będzie bez ryzyka mogło przemierzać domowe przestrzenie, a rodzice nie będą musieli przez przerwy trzymać go na oku. Zabezpieczenia przydadzą się w każdym domu. Niosą one korzyści w każdej sytuacji. Rodzice powinni pamiętać, że nie są w stanie przez cały czas patrzeć na malucha i uchronić go samodzielnie przed każdym niebezpieczeństwem – w tym zakresie warto spożywać z pomocy.

Jakie zabezpieczenia stosować w domy z dziećmi?

Ilość zabezpieczeń do domu, w którym mieszkają dzieci, jest bardzo duża. Niestety zabezpieczenie wszystkich niebezpiecznych elementów wiąże się z dużymi kosztami. Są one tym większe, im większa jest powierzchnia domu czy mieszkania. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa zapewnia się dziecku, inwestując w zamknięcia blokujące otwarcie drzwi, okien, szafek czy muszli klozetowej, pianki narożnikowe oraz zaślepki do gniazdek elektrycznych.

Jakie zabezpieczenie zastosować w pokoju dziecięcym?

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym maluch będzie spędzał najwięcej czasu. Dlatego też to na zabezpieczeniu tego miejsca trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Dobrze jest się do tego przyłożyć i nie pomijać żadnego z niebezpiecznych elementów wnętrza. Przede wszystkim urządzając pokój dla malucha, dobrze jest wybierać meble odpowiednie dla dziecka. Nie powinny one posiadać ostrych krawędzi i kantów, a w przypadku mebli drewnianych zadr. Jeśli takich mebli się nie kupiło, to należy zostawić nakładki na meble. Są to ochraniacze narażone wykonane z pianki EVA i gumy syntetycznej. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju zabezpieczenia na meble. Do montażu tych akcesoriów nie potrzeba żadnych narzędzi, nie ma też konieczności wiercenia w meblach. Zabezpieczenia montuje się na taśmę samoprzylepną. Oprócz kantów można też zabezpieczać całe krawędzie mebli za pomocą pasów piankowych.

Zabezpieczeniu powinna zostać poddana również przestrzeń, gdzie dziecko będzie się bawić. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnej maty. Będzie ona pełnić rolę cienkiego materaca, którego zadaniem będzie ochronna malucha przed bolesnym upadkiem, kiedy stawia pierwsze kroki.

W pokoju dziecięcym trzeba koniecznie zabezpieczyć gniazdka elektryczne. Zabezpiecza się je zatyczkami i zaślepkami, które dostępne są w różnych wielkościach i kształtach. Większość zaślepek do gniazd elektronicznych posiada specjalny klucz, dzięki którym zabezpieczenie będzie można bez problemu wyjąć z kontaktu. Zaślepki i zatyczki można stosować do gniazdek z bolcem PE lub bez niego.

W kolejnym kroku w pokoju dziecka zabezpiecza się okna. Służy do tego specjalna blokada okienna. Jej zadaniem jest zapobieganie przytrzaśnięciu sobie palców przez dziecko. Dzięki blokadzie okiennej dziecko nie będzie mogło też go samodzielnie otworzyć.  Przypadku okien zabezpieczenie do pokoju dziecięcego stanową stopery. Alternatywą dla okiennych stoperów jest zmodyfikowanie klamki. Takie zabezpieczenie jest tym wybudowanym fabrycznie. Wielu producentów okien oferuje specjalne konstrukcje klamek, które można zamontować zarówno w nowych, jak i starych oknach. Do klamki dołączony jest kluczyk, dzięki czemu ma się pewność, że dziecko samo nie otworzy skrzydła okiennego.

Podobnie wygląda kwestia zabezpieczenia drzwi w pokoju dziecięcym. Do nich również stosuje się różnego rodzaju stopery, które dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Najczęściej wybiera się te z pianki. Mają one zapobiegać przytrzaśnięciu palców oraz zatrzaśnięciu dziecka w pokoju.

Zabezpieczenie łazienki przed dzieckiem

Ciekawą kategorią zabezpieczeń są te dedykowanie łazience. W tym zakresie znajdziemy m.in. nakładki łazienkowe czy antypoślizgowe maty do wanny. Dzięki nim kąpiel staje się bezpieczna i dziecko może komfortowo bawić się w wannie. Matę do wanny dla dziecka mocuje się za pomocą przyssawek, przez co gwarantuje stabilność. Niektóre maty posiadają dodatkowo specjalne miejsce, które reagują na temperaturę wody. Pozwala to na szybkie sprawdzenie, czy woda w wannie nie jest zbyt gorąca. Łazienkowym zabezpieczeniem są też nakładki na kran i blokady do szafek, w których przechowuje się niebezpieczne substancje żrące i czyszczące.

Mnogość zabezpieczeń mebli i gniazdek elektrycznych pozwala stworzyć przestrzeń przyjazna dziecku i bezpieczną dla niego. Zabezpieczenia obowiązkowo trzeba zastosować w tych pomieszczeniach, w których dziecko przebywa najczęściej. W przypadku innych pomieszczeń można maluchowi ograniczyć dostęp do nich za pomocą bramek zabezpieczających.