Krzesła i fotele biurowe

Fotele i krzesła do biurka dziecięcego

Dziecko, które idzie do szkoły, musi posiadać biurko i odpowiednie krzesło do niego. Wybór tych mebli jest niezwykle ważna, a przy tym niełatwy. Wynika to z tego, że producenci oferują wiele modeli foteli obrotowych dla dzieci. Nie warto jednak kupować pierwszego lepszego modelu. Należy pamiętać, że kręgosłup dziecka w wieku szkolnym nadal się kształtuje, dlatego ważne jest, aby mogło uczyć się i odrabiać lekcje w komfortowej i zdrowiej pozycji. Pomocą w tym służą krzesła biurowe dla dzieci. Mają one te same właściwości co modele dla dorosłych, ale utrzymane są w zupełnie innym designie, który wpisuje się w styl pokoju dziecięcego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Strefa do nauki w pokoju dziecka

Strefa nauki w pokoju dziecka jest niezbędna w pokoju młodzieżowym i dziecku w wieku szkolnym. Dziecko spędza w niej dużo czasu i to w pozycji siedzącej. Dlatego też ważne jest, aby kącik do nauki odpowiednio zaaranżować. Ważne jest to, w której części pokoju strefa zostanie zorganizowana, a także, w co się ja wyposaży. Podstawowe meble do kącika nauki dla dziecka to biurko, krzesło i lampa. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór foteli obrotowych i krzeseł biurowych dla dziecka. Oferujemy ci produkty takich marek jak D2 Design. Halmar, Entelo, Maduu Studio czy Avistron.

Rodzaje krzeseł do biurka dla dzieci

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór krzeseł do biurka dla dziecka. Oferujemy zarówno fotele obrotowe, jak i krzesła bez kółek. Poszczególne modele mogą się różnić od siebie materiałem, którym obite jest siedzisko i oparcie krzesła. W najpopularniejszych modelach stosuje się syntetyczne tkaniny, które są odporne na ścieranie i łatwe w czyszczeniu. Sztuczne materiały występują też w szerokiej palecie kolorystycznej, mają także nadruki bajkowe, szczególnie lubiane przez dzieci. Alternatywą dla nich są fotele obrotowe dla dzieci ze skóry ekologicznej. Jest to materiał łatwy w czyszczeniu, ale nie przepuszcza powietrza.

Krzesła i fotele do biurka dla dzieci różnią się od siebie też funkcjonalnościami. Niektóre dają możliwość regulowania oparcia, kąta odchylenia oparcia oraz wysokości siedziska. Są to ważne funkcjonalności, które są szczególne w przypadku najmłodszych. Pozwalają one fotelowi rosnąć razem z dzieckiem.

Komfortowe krzesło obrotowe dla dziecka

Krzesło do biurka dla dziecka przede wszystkim powinno być komfortowe, wygodne i bezpieczne. Dziecko siedząc na nim, nie powinno pogłębiać wad postawy. Dlatego też fotele biurowe powinny być dopasowane do wzrostu i wieku użytkownika. Fotel dla dziecka powinien mieć więc odpowiednie odchylenie oparcia względem blatu, podłokietniki, wysokość siedziska. Wybierając krzesło obrotowe dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, czy mebel jest stabilny. Najlepiej, kiedy rozłożone jest ona na dużym, rozłożystym krzyżaku, który zapobiega przewracaniu się fotela. Rekomenduje się, aby krzesło biurowe dla dziecka miało siedzisko dostosowane do wzrostu dziecka, najlepszy rozmiar to głębokość minimum 2/3 długości ud dziecka. Siedzisko powinno być też wyprofilowane, co zapewni wygodę oraz pomoże w utrzymywaniu prawidłowej pozycji ciała. W fotelach obrotowych dla dzieci niezwykle ważne są także podłokietniki. Ich wysokość powinna być dostosowana do wzrostu dziecka.

Należy również pamiętać, że kiedy dziecko siedzi na fotelu obrotowym, ramiona powinny być ułożone wzdłuż kręgosłupa, a przedramiona ułożone na blacie biurka, tak żeby zgięcie w łokciu tworzyło kąt prosty. Nogi również powinny być ugięte pod kątem prostym, a stopy dotykać podłoża. Jeśli dziecko jest za niskie, warto zaopatrzyć je w podnóżek pod biurko.

Krzesło obrotowe dla dziecka z wadami postawy

Wady postawy to coraz większy problem najmłodszych. Dobrą wiadomością jest to, że można je skorygować w fazie wzrostu dziecka. Ważne jest jednak codziennie ćwiczenie i odpowiednie przystawanie stanowiska pracy. Jeśli dziecko ma wady postawy lub problemy z kręgosłupem, to najlepiej zapoznać się z propozycjami fotelu obrotowych z atestem medycznym.

Design foteli obrotowych dla dzieci

Wysoka jakość i odpowiednie parametry są tym, co jest najważniejsze w przypadku foteli obrotowych oraz krzeseł do biurka, ale to nie jedyny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Równie istotny jest design mebla. Dobrze, jeśli pasuje od do wystroju pokoju dziecka i podoba się użytkownikowi. Najmłodsi lubią krzesła obrotowe z obicie w zwierzątka lub w postaci z kreskówek. Młodzież woli krzesła do biurka utrzymane w żywych kolorach i nietypowych kształtach. W naszej ofercie mamy również szeroki wybór krzeseł biurowych dla chłopców i dla dziewczynek.

Ile kosztują krzesła na kółkach dla dzieci?

Krzesła obrotowe dla dzieci dostępne są w różnych cenach. Najtańsze kosztują już poniżej 100 złotych, najdroższe to fotele obrotowe, których ceny zbliżają się do 1000 złotych. Tak duża rozpiętość cenowa sprawia, że każdy znajdzie coś na jego kieszeń.

Dobry fotel do biurka czy krzesło komputera to zakup na lata. Najlepiej wybierać modele, które mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Koniecznie przed zakupem trzeba sprawdzić wszystkie istotne parametry oraz to, czy krzesło jest dostosowane do wieku i wzrostu przyszłego użytkownika. Właściwe pozwoli uchronić dziecko przed rozwojem i pogłębianiem waz postawy i zapewni komfort w czasie odrabiania lekcji.