Języki obce

Języki obce: jak się ich skutecznie uczyć?

Języki obce to dziś absolutna podstawa. Pozwalają nie tylko porozumieć się na wakacjach, ale także zyskać dobrą i wysoko płatną pracę. Nic więc dziwnego, że zajęcia z języków obcych pojawiają się już w przedszkolu i konturowane są na dalszych etapach edukacji. Jednak nauka języka obcego nie jest łatwa. Potrzeba czasu, zaangażowania, a także stosowania pomocy dydaktycznych. W ich nabyciu pomoże nasz sklep internetowy. W dziale języki obce oferujemy: podręczniki, ćwiczenia, kursy językowe, rozmówki, słowniki, samouczki, książki do gramatyki, fiszki, repetytoria, poradniki metodyczne, zestawy, egzaminy, tablice. Nasze produkty dedykowane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do you speak English?

Największym zainteresowaniem w naszym sklepie cieszą się pomoce do nauki języka angielskiego. Nic dziwnego – ten język uznawany jest za uniwersalny. Najłatwiej się nim porozumieć większości krajów. Naukę angielskiego rozpoczynają już najmłodsze dzieci, nawet te nie chodzą jeszcze do przedszkola. Dla nich przygotowaliśmy czytanki i ćwiczenia na podstawowym poziomie. Przygotowane a one tak, aby zainteresować małych odbiorców i uczyć języków obcych poprzez zabawę.

Nasz sklep nie zapomina także o dorosłych, którzy chcą nabyć podstawy języka angielskiego lub szlifować już zdobyte umiejętności językowe. Dla dorosłych odbiorców przygotowaliśmy profesjonalne podręczniki i ćwiczenia, a także kursy językowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się też rozmówki polsko-angielskie, fiszki, poradniki oraz książki do gramatyki.

Studenci oraz uczniowie szkół średnich chętnie sięgają natomiast po repetytoria oraz książki przygotowujące do egzaminów. Takie pomoce pozwalają przygotowywać się nie tylko do klasówek i sprawdzianów, ale także do matury z języka obcego. Są one także pomocne, jeśli chce się starać o certyfikat językowy np. IELTS.

Języki obce ponad standard

Choć angielski dziś uważany jest za język obowiązkowy, to są i tacy, którzy nie poprzestają na jego nauce. Ci, którzy chcą zostać poliglotami, również powinni odwiedzić nasz sklep. W dziale języki obce znajdą oni pomoce naukowe do zgłębiania języka: ormiańskiego, estońskiego, serbskiego, perskiego, łotewskiego, hinduskiego, filipińskiego, gruzińskiego, indonezyjskiego, suahili, słoweńskiego, białoruskiego, tajskiego, wietnamskiego, holenderskiego, albańskiego, rumuńskiego, islandzkiego, słowackiego, koreańskiego, bułgarskiego, fińskiego, łacińskiego, węgierskiego, tureckiego, arabskiego, chorwackiego, duńskiego, ukraińskiego, chińskiego, greckiego, japońskiego, szwedzkiego, portugalskiego, niderlandzkiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, norweskiego. Oferujemy kursy językowe dla dzieci i dorosły z wyżej wymienionych języków obcych.

Jakie pomoce naukowe kupić?

To, czy kupić podręcznik plus ćwiczenia, czy poprzestać na podstawowych rozmówkach, zależy do tego, jaki jest nasz poziom językowy oraz do czego chce się umiejętności językowe wykorzystać. Jeśli chce się języków obcych nauczyć biegle, warto zainwestować w profesjonalny kurs oraz dokupić podręczniki, ćwiczenia, repetytoria. W przypadku, gdy języka nie chce się uczyć, a zależy nam tylko na poznaniu kilku słówek i zwrotów przed wyjazdem na wakacje, najlepiej postawić na podstawowe fiszki i rozmówki.

Jaki poziom pomocy naukowych wybrać?

Materiały do nauki języków obcych przygotowane są w podzielone na poziomy znajomości języka. Przez producentów tego typu pomocy zastosowana jest jedna, standardowa skala Rady Europy. Wyróżnia ona sześć poziomów biegłości językowej. Aby zweryfikować swój, należy wypełnić test znajomości danego języka, który bez problemu można znaleźć w Internecie. Poziomy znajomości języka dzieli się na:

 • Początkujący

A1 – Beginner

A2 – Pre-Intermediate

 • Średniozaawansowany

B1 – Intermediate

B2 – Upper-Intermediate

 • Zaawansowany

C1 – Advanced

C2 – Proficient

W Europie skala ta jest powszechnie stosowana przez wydawnictwa, szkoły, uczelnie oraz instytucje wydające certyfikaty. Dzięki temu bardzo łatwo można zidentyfikować swój poziom językowy.

Języki obce: jak uczyć się w domu?

Dostępne w naszym sklepie pomoce sprawiają, że języki obce nie będą stanowić dla nikogo tajemnic. Co więcej, materiały dydaktyczne umożliwiają samodzielną naukę w domu lub też będą wspierać zajęcia w szkole, przedszkolu na stacjonarnym kursie językowym. Zakupione w naszym sklepie książki pozwolą na uwzględnienie aż sześciu obszarów języków obcych: czytania, pisania, słownictwa, gramatyki, mówienia oraz słuchania.  Są to elementy, które należy poznać, aby móc biegle posługiwać się językiem.

Aby skutecznie uczyć się języka obcego w domu, należy:

 • Czytać różne teksty z kursów i podręczników. Rozwiązywać zadania w nich podane.
 • Przykleić słówka w różnych miejscach w domu na karteczkach samoprzylepnych.
 • Korzystać z aplikacji do nauki języków.
 • Dla bardziej zaawansowanych: Czytać książki, artykuły i gazety.
 • Uczyć się pisząc teksty, które sam sobie wymyślisz, lub które zostały zaproponowane jako zadania w repetytorium.
 • Dla zaawansowanych: Korespondować z ludźmi z zagranicy poprzez aplikacje umożliwiające tego typu kontakty.
 • Uczyć się z podręcznikiem i po każdym temacie wykonywać ćwiczenia
 • Pisać teksty, co łączy się z kategorią wyżej.
 • Mówić samemu do siebie.
 • Znaleźć partnera do rozmów.
 • Dla zaawansowanych: starać się myśleć w języku obcym.
 • Chodzić na spotkania z językiem, gdzie można spotkać innych ludzi i z nimi rozmawiać.
 • Słuchać krótkich dialogów, filmików na YT i piosenek.
 • Słuchać całych filmów, wystąpień, wykładów np. TED.