Liceum/Technikum

Podręczniki do szkoły średniej

Reforma edukacji przyniosła spore zmiany w zakresie szkół ponadpodstawowych. Chociaż nadal uczniowie mogą wybierać pomiędzy liceum/technikum, to edukacja w tych placówkach została wydłużona. Uczniowie decydujących się na ogólne kształcenie czeka 4 lata zdobywania wiedzy, natomiast ci, którzy chcą od razu uzyskać kwalifikacje zawodowe, mogą wybrać 5-letnie technikum. W naszym sklepie i jedni i drudzy mogą zakupić podręczniki, ćwiczenia, zbiory zadań, karty pracy, testy, repetytoria, zestawy. Tak szeroki wybór wynika z tego, że liceum/technikum wymaga zaawansowanych książek, znacznie poszerzających wiedzę niż szkoła podstawowa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie podręczniki do liceum/technikum w nowym roku szkolnym?

Nadchodzący rok szkolny to dla uczniów liceum/technikum trudny czas. Będzie to przede wszystkim czas zmierzenia się z niedawną reformą edukacji. Trudności wynikać będą z tego, że pierwsze ósme klasy szkoły podstawowej zakończą edukację jednocześnie z trzecimi klasami wygaszanych gimnazjum. Oznacza to, że do szkół średnich w tym samym czasie trafi podwójny rocznik i to zdobywający edukację w oparciu o dwie zupełnie różne podstawy programowe. Dyrektorzy liceum/technikum zobowiązani się więc do utworzenia dwóch różnych klas: pierwszej dla uczniów po gimnazjum, drugie dla uczniów po podstawówce. Te pierwsze będą nosić nazwę SPP, czyli stara podstawa programowa, te drugie NPP, czyli nowa podstawa programowa. To zamieszanie odbije się na pewno nie tylko na życiu szkolnym, ale i na kompletowaniu wyprawki. Zakup podręczników do liceum/technikum nie będzie już takie proste. Koniecznie należy sprawdzać, czy kupuje się książki z dobrą podstawą programową. Nasz sklep internetowy wychodzi naprzeciw tym problemom i proponuje podręczniki zarówno dla klasy SPP i NPP. Są one jasno oznaczone, dzięki temu prosto i szybko można wybrać książki, których się potrzebuje.

Podręczniki liceum/technikum – czy się różnią?

Uczniowie w szkole średniej (liceum/technikum) odbierają kształcenie w zakresie przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, ścisłych oraz języków obcych. Do wszystkich tych przedmiotów wydawnictwa przygotowały podręczniki, a także zeszyty ćwiczeniowe. W większości podręczniki do liceum oraz podręczniki do technikum różnią się od siebie. Wynika to z tego, że licealiści przygotowywani są do rozpoczęcia studiów i przystępnie do matury, natomiast uczniowie szkół technicznych dodatkowo muszą zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą im zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. O przedmioty zawodowe też uzupełniona jest plan zajęć – do nich również potrzebne są podręczniki. W kategorii podręczników do technikum uczniowie znajdą m.in. książki do przedmiotów zawodowych jak elektrotechnika, budownictwo czy mechatronika. Tego typu publikacje to książki pisane przez praktyków i teoretyków wybranych dziedzin. Oprócz tego oferujemy oczywiście książki do standardowych przedmiotów takich jak język polski, historia, geografia, matematyka, języki obce w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym.

Należy pamiętać również o tym, że podręczniki do liceum/technikum różnią się od siebie nie tylko pod względem typu szkoły, ale także i zaawansowaniem wiedzy, jaką przekazują. Szkoły średnie dają młodzieży możliwości nauki wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. To, jakie przedmioty będą wiodące w nauczaniu, decyduje profil klasy. Możemy więc mówić o klasie humanistycznej, matematyczno-informatycznej, lingwistycznej, biologiczno-chemicznej, dziennikarskiej itd.

Liceum/technikum – materiały przygotowawcze do matury

Liceum/technikum to okres intensywnego przygotowywania się do egzaminu dojrzałości, czyli matury. Jest ona przepustką na studia oraz potwierdzeniem uzyskania wykształcenia średniego. Wiedząc, jak ważny jest to egzamin w życiu każdego młodego człowieka, nasz sklep internetowy przygotował szeroką ofertę książek przygotowujących do matury. W gamie tych publikacji oferujemy m.in. arkusze maturalne, repetytoria, kompania wiedzy, opracowania lektur. Ambitnych uczniów zachęcamy również do zapoznania się z ofertą podręczników przygotowujących do olimpiad i konkursów szkolnych.

Liceum/technikum: języki obce

Współcześnie wiele szkół średnich kładzie nacisk na naukę języków obcych. Mają być one przepustką do błyskotliwej kariery zawodowej. W liceum/technikum młodzież szkolna pobiera nauki nie jednego, ale kilku języków obcych. Aby wspomóc proces edukacji, wydawnictwa szkolne przygotowały szereg podręczników i ćwiczeń do nauki języków obcych dla liceum i technikum. Największą popularnością cieszą się książki do angielskiego, który w wielu szkołach średnich jest podstawą. Oprócz nich w naszym sklepie internetowym zakupić można podręczniki licealne do niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy łaciny.

Nowoczesne podręczniki do liceum/technikum

Nasz sklep internetowy oferuje nie tylko tradycyjne, drukowane podręczniki do liceum/technikum, ale i te w nowoczesnej odsłonie. Są to książki elektroniczne, dające uczniom dostęp do zasobów on-line. Elektroniczne podręczniki do liceum/technikum to coraz częstszy wybór szkół. Lubią je zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Są one wygodne w użytkowaniu i niezwykle praktyczne.