Szkoła muzyczna

Gdzie i jak nauczyć się grać na instrumencie?

Nasz sklep posiada bogaty wybór podręczników do szkoły muzycznej. Oferujemy książki do przedmiotów obejmujących kształcenie słuchu i rytmiki, a także podręczniki pozwalające poznać zasady rządzące językiem muzyki. Oprócz tego uczniowie szkoły muzycznej znajdą u nas publikacje przybliżające historię muzyki, form i utworów, twórców i kolejnych epok historycznych towarzyszących rozwojowi dźwięków. W dziale szkoła muzyczna oferujemy produkty Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Harmonia, In rock, Arystoteles, EUTERPE, Konemann Music Budapest, Edgar, Fosze, Impuls, Interdruk, Musica Iagellonica, Muza, PWM, Septem, Zysk I S-ka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szkoła muzyczna: rodzaje i autorzy

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki i bogaty wybór podręczników do szkoły muzycznej. Oprócz typowych książek nasz asortyment to również nuty, śpiewniki, zeszyty ćwiczeń. Proponujemy zarówno prace zbiorcze, jak i dzieła takich autorów jak: Ludwig van Beethoven, Agnieszka kreiner-Bogdańska, Antoni Cofalik, Adam Riegner, Edvard Grieg, J.S. Bach, Jan Hoffman, W.A. Mozart, Tatiana Stachak, Michał Woźny, Grażyna Bacewicz, Adam Wejner, A.AM. Klechniowska, Claude-Achille Debussy i inni. Szeroki wybór obejmuje również podręczniki do różnych klas szkoły muzycznej. W naszym sklepie zaopatrzyć mogą się adepci gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, saksofonie, klawesynie, akordeonie. Dostępne pomoce przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczniów.

Szkoła muzyczna: po co dzieciom podręczniki?

Podręczniki do szkoły muzycznej to publikacje, które mają pomagać uczniom w zdobywaniu wiedzy i umiejętność. Ich posiadanie jest niezbędne w czasie kształcenia dzieci i młodzieży w szkolnictwie muzycznym. Podstawową książką, w którą należy wyposażyć dziecko od 1 klasy szkoły muzycznej, jest podręcznik do kształtowania słuchu. Jego rolą jest przekazanie podstaw funkcjonowania świata dźwięków oraz nauczyć zasad rządzących językiem muzycznym zapisanym w nutach. Oprócz tego dziecko korzystając z niego, uczy się solfeżu, czyli czytania nut na głos, co pozwala na odpowiednie nastrojenie i wyćwiczenie głosu.

W drugiej klasie szkoła muzyczna uczy przyszłego kompozytora czy dyrygenta zasad muzyki, harmonii oraz historii muzyki. W tym zakresie również można wspomóc się publikacjami dostępnymi w naszym sklepie. Wśród materiałów przygotowanych do uczniów II stopnia szkoły muzycznej przygotowaliśmy m.in. podręczniki muzyczne, pomoce naukowe i materiały dydaktyczne do nauki o muzyce.

Podręczniki muzyczne na każdy etap edukacyjny

W naszym sklepie kupić można pomoce naukowe do szkoły muzyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Oferujemy także szeroki wybór pomocy dla nauczycieli. Publikacje znajdujące się na internetowych półkach podzielone są przedmiotami, co ułatwia ich odszukanie. W czasie zakupów można też korzystać z łatwej i funkcjonalnej wyszukiwarki, która umożliwia odnalezienie produktu po kategorii, wydawcy, zakresie cenowym instrumencie, rodzaju stopniu zaawansowania.

Szkoła muzyczna dla amatorów

Lubisz grać na gitarze lub keyboardzie, ale tylko okazjonalnie? Koniecznie odwiedź nasz sklep! Kupisz tu zeszyty nutowe typu kolędy w najłatwiejszym układzie na gitarę klasyczną czy łatwe utwory na fortepian. Są to propozycje dla amatorów, które pozwolą nauczyć się podstaw gry na instrumencie w domowym zaciszu. Nuty, śpiewniki czy zeszyty ćwiczeń dla amatorów to tanie publikacje. Ich ceny zaczynają się od 5 złotych.

Szkoła muzyczna: co trzeba o niej wiedzieć?

Szkoły muzyczne w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Rodzice wysyłają do nich swoje pociechy nie tylko dlatego, że marzą o tym, aby stały się znanymi kompozytorami czy dyrygentami. Nauka muzyki ma zapewnić poczucie rytmu, wyczucie stylu, ukulturalnić. Rok szkolny w szkole muzycznej podobnie jak w tej tradycyjnej zaczyna się 1 września. Rekrutacja jednak jest o wiele bardziej skomplikowana. Przyszli wirtuozi muszą bowiem przejść egzaminy wstępne. Ich zdanie jest przepustką do nauki gry na wymarzonym instrumencie. Szkoła muzyczna oferuje możliwość nauki na różnych instrumentach, jednak niezmiennie od lat najpopularniejsze są klasy skrzypiec, fortepianu i gitary.

Osoby startujące do szkoły muzycznej powinny wiedzieć, że nauka w niej nie zawsze będzie zgodna z wyobrażeniami i marzeniami. Uczniowie oprócz nauki praktycznego grania i akordów muszą opanować teorie. Nauka teorii dla niektórych jest żmudna, nudna i uważna za niepotrzebną. To, dlatego po pierwszych miesiącach wiele dzieci rezygnuje ze szkoły muzycznej i decyduje się na amatorską naukę. Należy też pamiętać, że na efekty nauki gry na instrumencie czasem trzeba czekać i to bardzo długo.

Jak wyglądają szkoły muzyczne w Polsce?

Szkoła muzyczna w Polsce może być publiczną lub niepubliczną (prywatą) placówką edukacyjną. Nauka rozpoczyna się od szkoły muzycznej I stopnia. Ma ona przygotować dzieci do podjęcia dalszego kształcenia muzycznego. Szkołę muzyczna I stopnia można realizować w 4 lub 6-letnim cyklu kształcenia. Przyjmowani są do niej kandydaci od 6 do 16 roku życia. W polskim systemie oświaty istnieją także ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia, w których prowadzi się edukację muzyczną oraz w zakresie szkoły podstawowej.

Kolejnym etapem jest szkoła muzyczna II stopnia, która trwa 4 lub 6 lat i kończy się egzaminem dyplomowym. Jego pozytywnie zdanie oznacza uzyskanie tytułu zawodowego. Szkoła muzyczne II stopnia majróżne specjalności np. rytmika, instrumentalistyka, wokalistyka. Do szkół II stopnia przyjmowani są kandydaci w wieku 10-23 lata na podstawie konkursowego egzaminu. Później można kontynuować edukację w policealnej szkole muzycznej oraz na uczelniach muzycznych.