Szkoła podstawowa 4-8

Podręczniki do szkoły podstawowej klas 4-8

Ostatnia reforma oświaty przywróciła 8 stopniową szkołę podstawową. Dla uczniów i rodziców oznacza to, że muszą oni kupić nowe podręczniki. Te dostępne są w naszym sklepie w kategorii szkoła podstawowa 4-8. W naszym asortymencie oferujemy tradycyjne podręczniki szkolne, a także te nowoczesne e-podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe. Poszczególne książki zostały dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów, a także odpowiadają wymaganiom nowej podstawy programowej i wszystkim założeniom najnowszej reformy edukacji.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szkoła podstawowa 4-8: jakie podręczniki?

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do szkoły podstawowej 4-8 to nowoczesne podręczniki, które odpowiadają reformie edukacji przeprowadzonej w ostatnich latach. Zostały one tak przygotowane, aby wspierać pracę nauczycieli oraz proces edukacji uczniów. Oferowane w naszym sklepie publikacje w 100% realizują założenia nowej podstawy programowej. Oprócz tradycyjnych podręczników i zeszytów ćwiczeń wydawnictwa, z którymi współpracujemy, przygotowały również publikacje uzupełniające takie jak atlasy, zbiory zadań, ćwiczenia lekturowe. Ich zadaniem jest pomóc uczniom szkoły podstawowej 4-8 w codziennej nauce i zagwarantować efektywniejsze zdobywanie wiedzy.

Jakie podręczniki szkoła podstawowa 4-8 znajdziesz w naszym sklepie?

Nasz sklep współpracuje ze wszystkimi wydawnictwami oferującymi książki do klas 4-8 szkoły podstawowej. W asortymencie posiadamy podręczniki, ćwiczenia, zbiory zadań, karty pracy, a także testy takich wydawnictw jak: WSiP, Nowa Era, Operon, GWO, Aksjomat, WAM, Rubikon, WDS Sandomierz, Gaudium, MAC, Abc, Jedność, Kubajak, Święty Wojciech, Wydawnictwo św. Stanisława BM, ŻAK, Wydawnictwo Katechetyczne, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Stentor, Wydawnictwo i Drukarnia Świętego Krzyża, Wydawnictwo Szkolne PWN, Nowiki, Helion, Stanpol, Zamkor, Migra, EFKA, SOP, Videograf, Wiedza, Greg, Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP, Wydawnictwo Edukacyjne, Lektorklett, Tutor, Wiking, Albus, IBIS,Apostolicum, Biblos, CLE International, Skrzat, SWWO, Podkowa, EMPI2, Adam, Fenix, Handy Books, Kameleon, Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro.

Współpraca z tak wieloma wydawnictwami książek do szkoły podstawowej 4-8 pozwala nam zaopatrzyć uczniów w podręczniki do takich zajęć jak: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, edukacja dla bezpieczeństwa, przyroda, matematyka, informatyka, fizyka, chemia, geografia, biologia, technika, muzyka, plastyka. Oferujemy też szeroki wybór podręczników do podstawówki, które wspierają naukę języków obcych. Nasze propozycje o książki i ćwiczenia do nauki języka: niemieckiego, rosyjskiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego.

Podręczniki z nową podstawą programową

Szkoła podstawowa 4-8 wymaga nowych podręczników, które uwzględnią zmiany, jakie zaszły w systemie edukacji. Reforma systemu oświaty miała miejsce w 2017 roku. Głównym założeniem reformy było wydłużenie szkoły podstawowej do 8 lat i tzw. wygaszenie gimnazjum. Po zakończeniu edukacji podstawowej uczniowie mogą wybierać pomiędzy 4 -letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnie technikom, 3-letnią szkoła branżową I stopnia lub 2-letnia szkołą branżową II stopnia. Reforma edukacji sprawiała, że od roku szkolnego 2017/2018 nieprowadzona jest rekrutacja do klas I gimnazjum oraz zasadnicze szkoły zawodowej.

Reforma zyskała sobie wielu krytyków. Zarzucali je oni m.in. brak podręczników, z których mogliby się uczyć uczniowie szkoły podstawowej 4-8. Szybkie zmiany przeprowadzone w podstawach programowych za skutkowały tym, że na początku roku szkolnego 2017/2018 w niektórych szkołach brakowało książek dla uczniów. Dziś szkoła podstawowa 4-8 nie ma problemu z podręcznikami. Bez problemu można zakupić je w księgarniach stacjonarnych lub taniej w naszym sklepie internetowym.

Szkoła podstawowa 4-8: darmowe podręczniki

W związku z reformą edukacji szkoła podstawa 4-8 narażona jest na wiele zmian. Niestety te niekorzystnie mogą wpływać na kieszenie rodziców uczniów. Aby oszczędzić im ponadstandardowych wydatków, przygotowano dotacje celowe na podręczniki w danym roku szkolnym. Dotacje celowa przyznaje się raz na trzy lata. Co oznacza, że nauczyciele muszą wybrać takie książki, które posłużą również przyszłym rocznikom. Oznacza to, że nie powinny być to podręczniki z jednorazowymi elementami np. naklejkami.  W tym roku dotacje celowe na podręczniki obejmą klasy III i VI szkoły podstawowej oraz materiały ćwiczeniowe dla wszystkich klas szkoły podstawowej. Uczniowie otrzymane książki będą musieli zwrócić pod koniec roku. Dla żaków oznacza to, że o podręczniki powinni się troszczyć, ponieważ za zniszczone egzemplarze szkoła może zażądać zwrotu pieniędzy. Zeszyty ćwiczeń pozostaną natomiast własnością uczniów na zawsze.

Jakie podręczniki będą darmowe w klasach 4-8?

Podobnie jak w zeszłym roku szkolonym uczniowi wszystkich klas podstawówki, a więc i tych 4-8 dostaną podręczniki, ćwiczenia i materiały edukacyjne do nauki tylko tych przedmiotów, które wchodzą w skład zajęć obowiązkowych w ogólnym zakresie kształcenia. Rodzice z własnej kieszeni będą musieli wyłożyć pieniądze na książki do przedmiotów nieobowiązkowych takich jak religia/etyka, wychowanie do życia w rodzinie, drugi język obcy oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

Należy pamiętać, że materiały ćwiczeniowe przygotowane pod dotacje celowe, to te standardowe, podstawowe. W przypadku, gdy rodzice chcą wyposażyć dziecko w pełną wersję ćwiczeń, to muszą kupić ją we własnym zakresie np. w naszym sklepie.