Podręczniki szkolne

Podręczniki szkolne dla dzieci i młodzieży

Podręczniki szkolne to niezbędny element wyprawki szkolnej każdego ucznia. Bez nich nie może on efektywnie się uczyć i zdobywać wiedzę. Posiadanie podręczników szkolnych jest obowiązkiem każdego dziecka. Ich brak może być karany przez nauczycieli oceną niedostateczną. To, dlatego w podręczniki szkolne to zakup obligatoryjny. Najlepiej na spokojnie dokonać go jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nasz sklep umożliwia zakup podręczników do szkoły przez Internet. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Oferujemy książki do szkoły w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szeroki wybór książek do szkoły

W tej kategorii zgromadziliśmy wszystkie książki, które przydadzą się w trakcie edukacji szkolnej. Rodzicom i uczniom dajemy możliwość nie tylko zakupy podręczników szkolnych, ale i takich publikacji jak encyklopedie, opracowania i streszczenia, słowniki, pomoce edukacyjne, lektury, książki do języków obcych, szkoły muzycznej programy edukacyjne. Wszystkie te woluminy będą niezwykle przydatne w czasie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Dzięki nim dziecko może utrwalać zdobyte w szkole informacje, a także pozyskiwać nowe. Po oferowane przez nas książki do szkoły sięgać mogą dzieci i młodzież w różnym wieku. Nie ograniczamy się tylko do pomocy szkolnych dla najmłodszych, proponujemy także streszczenia i opracowania czy lektury dla młodzieży w ostatnich klasach podstawówki, czy liceum.

Podręczniki szkolne w naszym sklepie

W prezentowanej kategorii znajdują się nie tylko książki wspomagające edukację, ale i typowe podręczniki szkolne. Szeroki asortyment obejmuje wszystkie szkolne podręczniki dostępne na rynku, w tym pozycje, które pojawiły się wraz z Reformą Oświaty z 2017 roku. Oznacza to, że w naszym sklepie można zakupić podręczniki wspomagające edukację wczesno przedszkolną, wykorzystywane w zerówce, szkole podstawowej, wygaszanym gimnazjum, szkołach średnich i szkołach branżowych. Oprócz tego do przejrzenia kategorii podręczniki szkolne zachęcamy także studentów. Znajdą oni tu publikacje z rozmaitych dziedzin, które pomogą im np. w językach obcych. Do zakupów zachęcamy też tegorocznych maturzystów, którzy znajdą u nas materiały pozwalające się efektywnie i rzetelnie przygotować do egzaminu dojrzałości. Pomoce takie jak opracowania i streszczenia, a także inne pomoce edukacyjne dostarczą wiedzy i będą powtórką i przypomnieniem informacji zdobytych w czasie edukacji w liceum czy technikum.

Nasz sklep nie zapomina również o nauczycielach. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, do sprzedaży wprowadziliśmy programy edukacyjne.

Podręczniki szkolne przez Internet

Aby ułatwić zakupy podręczników szkolnych przez Internet, oferowane książki podzieliliśmy na pomniejsze kategorie. Podręczniki szkolne znaleźć można w kategoriach: szkoła podstawowa 0-3, szkoła podstawowa 4-8, Liceum/Technikum, Przedszkole, Szkoła muzyczna, Języki Obce. Nasz sklep w zakresie dostarczania podręczników szkolnych współpracuje z takimi wydawnictwami jak MAC Edukacja, Operon Zamkor, Nowa Era, WSIP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, GWO Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Wydawnictwo Szkolne PWN, Pearson.

Darmowe podręczniki szkolne

W ramach rządowych programów pomocy uczniom co roku znajduje się pula darmowych podręczników szkolnych, które mogą oni otrzymać. Pomoc ta ma być obciążeniem domowego budżetu, który przed 1 września znacznie jest uszczuplony. W nadchodzącym roku szkolnym (2019/2020) najwięcej na podręcznikach szkolnych zaoszczędzą rodzice dzieci uczących się w szkołach podstawowych. W związku z wprowadzeniem nowej podstawy programowej darmowe książki trafią do uczniów klas pierwszych, czwartych oraz siódmych. Osoby, które nie mają co liczyć na dofinansowanie, mogą skorzystać z opcji zakupu tanich podręczników szkolnych w naszym sklepie internetowym. Zakup ten będzie o wiele bardziej opłacalny niż w księgarniach stacjonarnych, gdzie ceny podręczników do szkoły są ok. 10-20% wyższe.

Kiedy kupić podręczniki szkolne?

Wykaz potrzebnych podręczników szkolnych otrzymuje się od szkoły, do której dziecko będzie uczęszczać. Data przekazania takiego wykazu jest ustalana indywidualnie przez szkołę. Niektóre placówki wręczają rodzicom listę niezbędnych książek już na początku wakacji, dają czas na spokojne zrobienie zakupów, inne przekazują ja dopiero na początku właściwego roku szkolnego lub na pierwszym zebraniu z rodzicami. Coraz częściej zdarza się również, że szkoła proponuje zapomnienie dla wszystkich dzieci kompletu podręczników. Popularne stają się ten podręczniki szkolne w wersji elektronicznej. Ich zadaniem jest ograniczenia dźwiganych przez dzieci ciężarów. Z tych nowoczesnych podręczników korzysta coraz więcej placówek edukacyjnych, głównie tych kształcących najmniejsze dzieci.

Wyprawka to nie tylko podręczniki

Kompletując wyprawkę do szkoły, pamiętać należy nie tylko o podręcznikach. Niezbędne są też zeszyty, plecak, przybory takie jak: pióro, długopis, gumka do mazania, worek na buty, piórnik. Wymienione artykuły szkolne, a także pozostały niezbędny uczniowi ekwipunek, w atrakcyjnych cenach zakupić można w naszym sklepie internetowym. Paczka ze skompletowaną wyprawkę szkolną dotrze pod wskazany adres w przeciągu kilku dni. Zakupy warto zrobić jeszcze przez 1 września, co pozwoli wcześniej przygotować dziecko do obowiązku szkolnego.