Dywany dla dzieci

Tekstylia w pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym dobrze jest zadbać o tekstylia. Jednym z tych najważniejszych są dywany dla dzieci. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór dywanów do pokoi dziecięcych. Mają one różne rozmiary i kolory, dzięki temu mogą pełnić wiele funkcji. Dywan nie jest tylko dekoracją wnętrza, ale często też wyznacza granice miejsca do zabawy dla dziecka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaki dywan pasuje do pokoju dziecięcego?

Dywany dla dzieci to te kolorowe, które przykuwają uwagę najmłodszych domowników. Ważne, aby było one miękkie, delikatne oraz dobrze zabezpieczały przed chłodem. Dzięki temu dziecko będzie mogło bez przeszkód bawić się na podłodze np. układać na dywanie klocki czy rysować. Szeroki wybór dywanów dla dzieci pozwala dopasować ich wygląd do zainteresowań i poczucia estetyki dzieci. Do pokoju najmłodszych można wybierać dywany z postaciami bajkowymi czy nawiązujące do świata kreskówek. Dużym zainteresowaniem cieszą się też dywany – mapy oraz ulice.

Czy dywan jest potrzebny w pokoju dziecka?

Dywany w pokoju dziecięcym to przydatne akcesoria. Przynoszą one wiele korzyści. Jego zadaniem jest nie tylko ozdabianie pomieszczenia, ale także zapewniania maluchowi bezpieczeństwa. Dywany dla dzieci sprawdzają się szczególnie w pokojach najmłodszych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki lub zaczynają raczkować. W razie upadku dywan będzie stanowił dobrą amortyzację. Do pokojów dziecięcych dedykowane są dywany większe. Te małe będą stanowić niebezpieczeństwo – dziecko może o nie zahaczyć, poślizgnąć się w coś uderzyć.

Dywan dla dziecka pełni także rolę filtra pomiędzy podłogą a powietrzem. Chroni przed kurzem i roztoczami. Aby ochrona była jeszcze lepsza, można postawić na dywany ze specjalnymi włóknami, dzięki którym roztacza się nie rozmnażają i nie szkodzą dzieciom. Trzeba pamiętać, że nie oznacza to, że w pokoju dziecka nie trzeba regularnie sprzątać. Dywany należy odkurzać co kilka dni, tak by uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń.

Dywany dla dzieci – które najlepsze?

Wybór dywanów jest bardzo duży, ale nie każdy nadaje się do pokoju dziecka. Dla malucha dedykowane są dywany miękkie, kolorowe i z krótkim włosiem. To, jaki dywan dla dziecka się wybierze, należy też uzależnić, czy domownicy są alergikami, czy też nie.

Dywany dla dzieci mogą być wykonywane z kilku materiałów. Na rynku spotkać można popularne wełniane dywany do pokoju dziecięcego. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Taki dywan trudno się czyści, a ponadto może on wywoływać alergie i uczulania. Na plus jest jednak to, że wełniane dywany zapewniają wysoką jakość. Najlepsze modele wykonywane są z wełny nowozelandzkiej i tybetańskiej. Ich cena jest bardzo wysoka, są jednak miękkie i wytrzymała, a także zapewniają wysoką izolację termiczną i akustyczną. Dywany z wełny pochłaniają też nadmiar wilgoci z pomieszczenia.

Alternatywą są dywany dla dzieci akrylowe. Są one miękkie w dotyku i mają gładkie włókna. Akryl często nazywany jest syntetyczną wełną i wykazuje duże podobieństwo do wełny naturalne. Dywany akrylowe to dobry wybór do pokoju dziecięcego. Są one odporne na grzyby oraz bakterie, a także łatwo utrzymać je w czystości. Dywany akrylowe sprawdzają się w pokoju małych alergików. Odmianą im dedykowaną są te wykonane z akrylu japońskiego. Minusem tego typu dywanów dla dzieci jest to, że są wrażliwe na działanie promieni słonecznych i pod ich wpływem mogą blaknąć.

Dywany dla dzieci z bawełny to ten naturalne, antystatyczny oraz niepowodujący uczuleń. Dywany bawełniane są przyjemne w dotyku, odporne na zabrudzenia i blaknięcie, może się on jednak szybko mechacić. Jako ich wadę uznaje się też to, że są dość cienkie, dlatego będą lepsze dla niemowląt niż dla starszych dzieci. Bawełna to materiał nie tylko na dywany dla dzieci, ale i maty edukacyjne i do zabawy.

Producenci oferują także dywany dla dzieci poliestrowe. Nie wywołują one znanych reakcji alergicznych ani podrażnień. Jednak ten typ dywanów do pokoju dziecięcego jest mało odporny na wgniecenia i szybko traci swoja sprężystość.

Design dywanów dla dzieci

Dywan dla dzieci powinien budzić zainteresowanie maluchów. Wybierając je, można dać ponieść się fantazji i wybrać dywan o ciekawym wzornictwie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno tradycyjne dywany, jak i te ponadstandardowe. W tym dziale znajdują się dywany dla dzieci świecące w ciemności (włókna oddają światło w ciemności), dywany dla dzieci interaktywne (są np. ozdobione rysunkiem labiryntu, gra w kółko i krzyżyk, klasy); dywany dla dzieci edukacyjne np. z mapą świata, tabliczka mnożenia, alfabetem. W zakresie tradycyjnych dywanów dla dzieci spotkamy te przedstawiające bajkowe postacie, zwierzątka, wzory geometryczne, mozaiki.

Nieszablonowe dywany dla dzieci

Dywany dla dzieci kolorowe i ciekawe będą ozdobić pokój i nadać mu charakteru. Oprócz tego mogą one pobudzać wyobraźnią małego lokatora. Wybierając więc dywany dla dziecka, dobrze jest postawić na ten kolorowy, przyciągający uwagę. Ciekawy dywan urozmaici zabawę, a także pozwoli na wymyślanie nowych scenariuszy. Dobrze dobrany pozwoli nie tylko na zabawę, ale i przyczyni się do edukacji malucha.