Podesty dla dzieci

Nauka samodzielności

Jedną z ważniejszych umiejętności, które powinno pojąc dziecko, jest samodzielność. Rodzice mogą jej uczyć na wiele sposobów. W trakcie tej nauki warto wykorzystywać dostępne akcesoria. Na wyposażeniu pokoju warto więc mieć podesty dla dzieci oraz podwyższenia dla najmłodszych. Dzięki nim dzieci mogą korzystać ze sprzętów i urządzeń, które do tej pory były dla nich za wysoko np. umywalki czy sedesu. W tej kategorii produktów znajdziesz podesty dla dzieci marek Keeeper, Fala, Tega czy BABYBJORN.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje podestów dla dzieci

Podesty dla dzieci to popularne gadżety, które traktowane są jako wyposażenie pokoju. Występują one w różnych formach. Mogą one mieć postać podwyższenia, stołka, schodków lub podnóżka. Bez względu na formę podesty dla dzieci mają umożliwić im dostęp do sprzętów i urządzeń położonych dla nich za wysoko. Maluch dzięki podnóżkom może dosięgnąć do sedesu, umywalki, półki z zabawkami czy książkami. Podwyższenie dla dziecka można również wykorzystać jako siedziska przy jeździe samochodem. Jest to rozwiązanie dla dzieci, które już wyrosły z fotelików samochodowych.

W naszym sklepie najpopularniejsze są podesty dla dzieci mające formę niskiego stołka. Nie posiadają one stopni, a na ich powierzchnię przymocowane są antypoślizgowe elementy – te znajdują się również na nóżkach pomocniczego stołeczka. Dzięki temu maluch jest bezpieczny i chroniony przed upadkiem.

Alternatywa dla nich są podesty dla dzieci wyglądające jak małe schodki. Wyposażone są one w 2-3 schodki. Pozwalają one dzieciom sięgać wyżej niż z pomocą podestów jednostopniowych. Tego typu podesty również wyposażone są w antypoślizgowe elementy na schodkach, nóżkach oraz podestach. Podesty w firmie schodów chętnie wybierane są przez rodziców więcej niż jednego dziecka. Pozwalają one korzystać z podwyższenia dwójce dzieci – jedno stopni na niższym, drugie na wyższym stopniu podestu.

Jakie podest dla dziecka wybrać?

Wybierając podest dla dziecka, na uwadze powinno się mieć przede wszystkim jego główną funkcję. Podesty służyć mają dziecku do nauki samodzielności. Dziecko z ich pomocą może samodzielnie korzystać z toalety, umywalki, myć ręce, zęby, ściągać zabawki czy książki z wyższych półek. Podest powinien pomóc stać się dziecku wyższym a przy tym być dla niego bezpiecznym akcesorium, które ochroni je przed upadkiem. Większości podestów dla dzieci wykonanych jest z plastiku. Sprawia to, że maluchy mogą samodzielnie je przestawiać w miejsce, w które podest jest potrzebny.

Istotne parametry podwyższeń dla dzieci

Podwyższenia dla dzieci nie są skomplikowanymi sprzętami, jednak przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest dostosowanie podestu do wagi dziecka. Każdy podest ma maksymalne, dopuszczalne obciążenie wagowe. Powinno być one dopasowane do wagi dziecka, dzięki temu podnóżek nie będzie dla malucha stwarzał niebezpieczeństwa. Dobrze jest też sprawdzać wysokość podestu dla dziecka. Te posiadają dwa stopnie i są wyższe niż podesty jednostopniowe. Trzeba więc zastanawiać się, na jaką wysokość damy dziecku dostęp.

Aby korzystanie z podestu było komfortowe, warto wybierać te wyprofilowane z jednaj strony. Pozwoli to na ich łatwe dosunięcie do umywalki czy toalety. Ważne jest również to, aby stołeczek lub schodki dla dzieci miały uchwyty. Pozwala to na prostsze przenoszenie ich. Uchwyty mogą mieć formę wyciętych otworów z boku stołka lub wycięcia przy dolnej krawędzi. Za wygodniejsze w użytkowaniu uważa się te pierwsze.

Bezpieczeństwo podestów dla dzieci

Podesty dla dzieci to sprzęty, które muszą być bezpieczne. Niezwykle istotna jest ich stabilność, a także zabezpieczenie antypoślizgowe. Za ten ostatni parametr odpadają antypoślizgowe (gumowe) elementy umieszczone na podestach dla dzieci. Znajdują się one na powierzchni, na której staje dziecko oraz na nóżkach. Antypoślizgowość zapewnia bezpieczeństwo i chroni malucha przed upadkiem.

Design podestów dla dzieci

Stołeczki, schodki, podesty czy podwyższenia dla dzieci dostępne są w różnych wzorach, kolorach. Większość podestów dla dzieci ozdobiony jest kolorowymi obrazkami z postaciami z bajek np. Disneya. Mogą one być też jednokolorowe. Warto, aby dziecko samo wybrało taki podest, który mu się podoba. Dobrze jest też pamiętać, że w przypadku, gdy podest dla dziecka pokryty jest naklejkami, to dekoracje mogą być nietrwałe i bardzo szybko się zniszczyć.

Podesty w samochodzie

Oprócz podestów w naszym sklepie znajdziesz też podwyższenia, czyli siedziska samochodowe, poduszki podwyższające i podstawki. Podwyższenia doskonale spisują się w przypadku starszych i wyższych dzieci. W samochodzie można na nich przewozić dzieci poniżej 150 cm wzrostu, które ważą więcej niż 25 kg. Najpopularniejsze podwyższenia do samochodu to tzw. podstawki inaczej nazywane poddupnikami. Ich zadaniem jest podwyższenie dziecka, tak aby pasy bezpieczeństwa odpowiednio je chroniły. Alternatywą są podstawki z oparciem. Przypominają one klasyczne foteliki samochodowe, są jednak przeznaczone dla wyższych i cięższych dzieci. Zapewniają odpowiednie rozmieszczenie pasów bezpieczeństwa oraz ochronę boczną i głowy.