Pojemniki na zabawki

Czysty pokój dziecka

Utrzymywania porządku dziecko uczy się od najmłodszych lat. Rodzice jest w pierwszych latach życia starają się uczyć malucha, że po sobie trzeba sprzątać i zachęcają do odkładania zabawek na swoje miejsce. Czysty pokój to również bezpieczeństwo dla malucha. Nie potknie się on o klocek czy zabawkę leżącą na środku podłogi. Aby jednak dziecko zachęcić do sprzątania, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Do takich zalicza się pojemnik na zabawki. W tej kategorii znajdziesz pojemniki na dziecięce zabawki wykonane z plastiku lub tkaniny. Oferujemy produkty takich marek jak Disney, Vipack. LEGO czy Branq.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Motywacja do sprzątania

Większość dzieci niechętnie sprząta swoje zabawki. Czynność tą stara się odkładać lub zrzucić na rodziców czy starsze rodzeństwo. Rodzice powinni jednak zadbać o to, aby maluch od początku przyzwyczajał się do sprzątania po sobie. Dziecko zabawki powinno odkładać na swoje miejsce po skończonej zabawie. Początkowo dziecko może sprzątać wspólnie z rodzicami, później już samodzielnie. Aby jednak sprzątanie mogło dojść do celu, w pokoju dziecka trzeba zapewnić miejsce na zabawki. Tu z pomocą przychodzą rozmaite pojemniki na zabawki. Pomogą one segregować dziecięce gadżety.

Jakie pojemniki na zabawki wybrać?

Producenci dziecięcych gadżetów oferują rozmaite pudełka i pojemniki na zabawki. Te mogą przybierać rozmaite kształty i formy, dostępne są też w wielu kolorach i rozmiarach. Ilość oraz wielkość pudełek powinna być dostosowana do ilości zabawek, które posiada dziecko i które mają być przechowywane w specjalnych pojemnikach.

W zakresie designu pojemniki na zabawki powinny być dopasowane do wystroju pokoju i całości aranżacji. Dobrze jest też dostosować pudełka do zainteresowań i poczucia estetyki dziecka.

Plastikowe pudełka na zabawki

Najpopularniejsze pojemniki na zabawki to te wykonane z plastiku. Plastikowe pojemniki na zabawki dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Często przedstawiają wizerunki bohaterów bajek i kreskówek. Większość pojemników plastikowych wyposażonych jest w przykrywki. Oznacza to, że pojemniki prosto można zamknąć. Mechanizm jest prosty i dziecko bez problemu samo będzie mogło wyciągać z pudełka zabawki. Przykrycie chronią zabawki przed kurzem i zabrudzeniami.

Plastikowe pojemniki na zabawki powinny być trwałe i bezpieczne – takie należy wybierać do pokoi najmłodszych. Ważne, aby nie posiadały one ostrych krawędzi i innych zdejmowanych elementów, które dziecko mogłoby wsadzić do budzi.

Design pojemników na zabawki z plastiku jest bardzo różnych. Można wybierać pomiędzy skrzyniami piratów, dużymi klockami lego, zamkami księżniczek itd.

Kartonowe pudełka na zabawki

Budżetowym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego są kartonowe pudełka na zabawki. Są one tanie, ale niezbyt trwałe. Plusem jest jednak to, że ze względu na niską cenę można je często zmieniać i w ten sposób odświeżać aranżację pokoju dziecka. Kartonowe pojemniki na zabawki są też lekkie, a przez to bezpieczne dla dzieci. Zwykle posiadają przykrywki, które chronią zabawki przed kurzem.

Pudełka na zabawki z tektury występują w wielu kolorach. Mogą mieć też rozmaite nadruki. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup pudełka bez żadnych nadruków, pozwoli to dziecku samodzielnie je ozdobić np. naklejkami lub rysunkami wykonanymi flamastrami/kredkami.

Gdzie przechowywać zabawki?

Oprócz kartonowych i plastikowych pojemników zabawki można przechowywać w innych nietypowych sorterach. Miłośnicy ciekawych rozwiązań zabawki chowają w filcowych pojemnikach. Filc to modny materiał, który jest przyjazny środowisku i niezwykle bezpieczny. Świetnie sprawdzi się w roli pudełka na zabawki i inne dziecięce gadżety.

Alternatywą jest pojemnik zasuwany na pokrowiec. Wypełniony zabawki zmienia się w małą pufę. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w niewielkim pokoju dziecięcym. Równie pomysłowe jest zastosowanie worka na zabawki. Worek jest pojemny, często kolorowy. Po rozłożeniu może służyć jako materiałowa mata, na której dziecko swobodnie będzie się bawić.

W pokoju dziecka sprawdza się też tekstylne kosze na drucianym stelaż. Swoim wyglądem przypominają one zwierzęta, przez co nadają pokojowi dziecka ciekawego wyglądu. Przechowywanie w nich zabawek jest wygodne i praktyczne.

W pokoju dzieci sprawdzą się też skrzynie, domki na zabawki, regały i półki, pojemniki na kółkach, kosze drewniane, materiałowe i wiklinowe. Wszystkie te gadżety pozwalają utrzymać porządek w strefie zabawy.

Wiszące pojemniki na zabawki

W małych pokojach dziecięcych doskonałym rozwiązaniem są wiszące szafy i kosze na zabawki. Wykonywane są one z materiału. Są one bardzo lekkie i można je zamontować na każdej ścianie lub przy drzwiach. Wiszące pojemniki można też podczepić pod sufitem. W takich pojemnikach na zabawki można przechowywać nieskończone ilości pluszaków, samochodzików, maskotek, lalek.

Producenci akcesoriów wyposażenia pokoju dziecka oferują wiele możliwości przechowania dziecięcych gadżetów. Pozwalają one utrzymać porządek nawet na małej powierzchni. Mnogość rozwiązań sprawia, że można zastosować rozmaite rozwiązania, a także łączyć je ze sobą.