Kołdry

W sypialni dziecka

Podstawowym elementem wyposażenia dziecięcej sypialni jest pościel. Przez wiele miesięcy składa się ona jedynie z kołdry. Poduszka powinno zawędrować do łóżka dziecka, dopiero kiedy skończy ono 2 lata. Kołdrę dla dziecka należy natomiast kupić niemal od razu. Dobrze, jeśli znajdzie się ona w wyprawce niemowlaka. W tej kategorii naszych produktów znajdziesz kołdry do dziecięcego łóżka oraz te przeznaczone do łóżeczek niemowlęcych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kołdra do łóżka dziecka

Kołdra to jeden z elementów pościeli. Przy jej zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Aby sen pod nią był komfortowy i zdrowy powinna być ona dopasowana rozmiarem do łóżka, wykonana z odpowiedniego materiału oraz wypełnione właściwymi substancjami. Warto również pamiętać, że producenci pościeli oferują kołdry dla dzieci na sezon letni oraz zimowy.

Rozmiary kołdry dla dzieci

Kołdry dla dzieci niewiele różnią się do tych przeznaczonych dla dorosłych. Wykonywane są z podobnych materiałów i technologii. To, czy pościel będzie można stosować w sypialni dziecka, zalety on rozmiarów i wymiarów. Zestawy pościelowe dla dzieci zazwyczaj zawierają kołdry o rozmiarach 100x135cm, 140×200 cm lub 160x200cm. Ten ostatni rozmiar stosuje się w sypialniach starszaków i nastolatków, dla małych dzieci takie kołdry są za duże.

Bezpieczna kołdra dla dzieci

Kupując kołdrę do pokoju dziecięcego, warto sprawdzić, czy będzie ona bezpieczna dla malucha. O bezpieczeństwie pościeli świadczą specjalne certyfikaty i atesty. Mówią one o tym, że można nimi przykrywać dzieci o wrażliwej skórze. Dużo uwagi trzeba też poświęcić kołdrze dla alergików. Dla nich dedykowana jest pościel antyalergiczna, która nie przyciąga roztocza, kurzu oraz grzybów. Dla małych alergików najlepszym rozwiązaniem będzie kołdra z wypełnieniem, które da się wyprać, a przez to zminimalizować ilość zbierających się alergenów.

Kołdry antyalergiczne dla dzieci to te wyprodukowane z surowców hamujących rozwój roztoczy. Bez problemu można je prać w pralce nawet w wysokich temperaturach. Kołdry antyalergiczne występują w różnych wariantach cieplnych. Dzięki temu można stosować je i latem, i zimą. Należy pamiętać, że mali alergicy nie powinni spać pod kołdrą wypełnioną pierzem lub puchem.

Rodzaje wypełnienia kołder dla dzieci

W przypadku, gdy dziecko nie jest alergikiem, wybór wypełniania kołdry jest o wiele większy. Bardzo często spotyka się kołdry wełniane. Wypełnienie wykonane jest z owiec Merynos. Ich właściwości to termoregulacja, utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała bez względu na porę roku. Włókna wełny kurczą się, gdy jest zimno i rozkurczają, gdy jest ciało. Atutami tego typu kołdry dla dzieci jest też higroskopijność, czyli wchłaniania wilgotności spowodowanej np. silnym poceniem się.

Wełniane kołdry dla dzieci nie zawsze się spisują. Nie będą one odpowiednie dla wszystkich maluchów. Przede wszystkim nie powinny być one stosowane u dzieci z alergiami.

Kołdry dla dzieci wypełnia się też puchem lub pierzem. Mają one właściwości termoizolacyjne, są naturalne, lekkie i zapewniają komfort termiczny. One również z nie są polecane alergikom i dzieciom ze skórą bardzo wrażliwą.

Pokrycie kołdry dla dzieci

W przypadku kołder dla dzieci ważne jest nie tylko wypełnienie, ale i materiał pokrycia. Wpływa ono na żywotność pościeli. Należy pamiętać, że pokrycie bezpośrednio styka się ze skórą malucha, dlatego powinno być wykonane z tkanin wysokiej jakości. W przypadku kołder dla dzieci najczęściej stosuje się obszycie flizelinowe. Jest to tanie, ale niezbyt trwałe rozwiązanie. O wiele lepiej sprawdza się pokrycie teflonowe. Wyróżniają się trwałością, solidnością oraz antyalergicznością. Kołdry dziecięce to także te wykonane z bawełny. Są one naturalne, higieniczne, pozwalają odpowiednią wentylację i zapobiegają nadmiernej potliwości.

Pikowane pościel dla dzieci

W przypadku kołder dla dzieci dobrze jest sięgać po modele pikowane, czyli te z przeszyciami. Przeszycia zapobiegają przemieszczaniu się wypełnienia. Dzięki temu kołdra nie zbija się i w każdej jej części znajduje się taka sama ilość wypełnienia. Modele pikowane są wygodne i komfortowe.

Klasa cieplna kołdry

Kołdry zarówno te dla dzieci, jak i dla dorosłych są klasyfikowane są w specjalnych klasach cieplnych. Dzięki temu można dobrać je do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Dla dzieci można zakupić model zimowy i letni lub też postawić na kołdrę całoroczną, które ma właściwości termoregulacyjne. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić miejsce potrzebne do przechowywania dodatkowej pościeli.

Pościel dla dzieci to jeden z ważniejszych wyborów. Można kupić ją w komplecie, czyli wybrać zestaw kołdra plus poduszka lub też zdecydować na osobny zakup każdego z tych elementów. Zaletą pojedynczego zakupu jest to, że nie trzeba kupować poduszki, która przez pierwsze lata życia nie jest potrzebna dziecku. Nasze propozycje to produkty takich marek jak Wendre oraz Decoking. Są one opatrzone niezbędnymi certyfikatami i atestami, a przez to przyjazne najmłodszym.