Lampki biurkowe

Światło w pokoju dziecka

Światło w pokoju dziecięcym jest bardzo ważne. Najlepiej, jeśli maluch ma dostęp do największej ilości światła naturalnego. Oznacza to, że na pokój malucha najlepiej wybierać najbardziej nasłonecznione domowe pomieszczenia. Oprócz tego ważne jest, aby we wnętrzu zastosować światło sztuczne. Daje je m.in. lampka biurkowa. Powinna ona być obowiązkowym wyposażeniem pokoju ucznia. W tej kategorii proponujemy lampki biurowe takich marek jak Kobi, Tiross, Eko-Light, Quant, Platinet.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Lampy w pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym musi znaleźć się wiele praktycznych akcesoriów. Do takich zalicza się lampki biurkowe, które stanąć mogą nie tylko na stoliku do nauki, ale także i na nocnych stolikach przy łóżku. Oświetlenie to powinno być dostosowane do potrzeb i gustów najmłodszych domowników. Lampki nocne i biurkowe dla dzieci przybierają obecnie niezwykle wyszukane formy. Daje to możliwość dopasowania lampki na biurko do stylu pokoju, zainteresowań dziecka, jego potrzeb. Lampka biurkowa może być zarówno praktycznym i funkcjonalnym akcesoriom, jak i ozdobić i dekorować wnętrze.

Lampka biurkowa – po co jest potrzebna?

Lampka na biurko to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczne akcesorium. Jej celem jest pomoc w pracy lub nauce. Obowiązkowo powinna ona się znaleźć w pokoju dziecka w wieku szkolnym oraz nastolatka. Lekarz podkreślają, że pomoże ona uniknąć problemów ze wzrokiem oraz koncentracją. Jej celem jest oświetlenie biurka, czyli miejsca pracy, nauki. Aby spełniała swoją funkcję, powinna być ona odpowiednio dobrana i zamontowana. Ważne jest, aby oświetlała ona całe biurko.

Jaką lampkę biurkową wybrać?

Wybór oświetlenia dodatkowego na biurko zależy od tego, co dokładnie robi się przy stoliku do pracy. W przypadku, kiedy przy biurku głównie się pracuje lub uczy, najlepsze będzie światło zimne. Pobudza ono umysł do działania. W przypadku, gdy dziecko przy biurku głównie czyta, lepiej jest postawić na lampkę ze światłem ciepłym. W pokoju dziecięcym sprawdzą się też unikatowe lampki biurkowe np. te przypominające postacie z bajek. Dekorują one kącik do nauki, a także zachęcają najmłodszych do odrabiania lekcji czy czytania. Dla dziewczynek popularne są lampki na biurko Disney, wśród chłopców dużym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie inspirowane bajkami Auta czy serią Gwiezdne Wojny.

Funkcjonalne lampki biurkowe

Lampka na biurko do pokoju dziecka i nie tylko przede wszystkim powinny być funkcjonalne i praktyczne. Kupowany produkt dobrze jest sprawdzić pod wieloma względami, aby spełniał on oczekiwania i był odpowiednio dobrany. Specjaliści ds. oświetlenia wymieniają 7 głównych parametrów lampek biurkowych.

Mobilność oświetlenia na biurko

Lampka na biurko powinna być mobilna. Oznacza to, że będzie można ją łatwo i szybko przenieść z jednego pomieszczenie do drugiego, a produkt nie straci na swojej funkcjonalności. Lampka na biurko powinna być więc lekka oraz przenośna. Warto zwrócić uwagę na długość przewodu – ten powinien mieć minimum 1,5 metra długości. Pozwoli to na swobodne przestawianie oświetlenia, bez martwienia się o dostęp do gniazdka.

Natężenia światła w lampkach biurkowych

Przy wybierze lampek biurowych, warto zwrócić uwagę na natężenie światła, Dobrze, jeśli tym parametr będzie dało się sterować. Najnowsze modele umożliwiają to i dają możliwość regulowania intensywności promieni światła. Pozwoli to przyciemnić lampkę, co pozwoli na wygodne oglądanie filmów lub wręcz przeciwnie – rozjaśnianie światła, co podwyższa komfort pracy. Mówiąc o natężeniu światła, zwróćmy też uwagę na abażur. Lampka na biurko biała będzie dawała bardziej widoczne i jaśniejsze światło niż ta zielona.

Moc lampki na biurko

Lampki na biurko mają szeroki zakres mocy. W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele o mocy 40, jak i 100 warów. Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest oświetlenie LED na biurko. Pobiera ono mniejsza ilość energii, a także zapewnia dużo intensywniejsze światło.

Odległości w małej lampce

Jednym z istotniejszych (ale często pomijanym parametrem) jest odległość pomiędzy żarówką a oświetlana powierzchnia. Odpowiednia pozwoli skutecznie oświetlić miejsce pracy i sprawi, że oczy nie będą się męczyć. Za najlepsze modele lampek na biurko uznaje się te, w których żarówka jest oddalona ok. 35 centymetrów od oświetlanej powierzchni.

Rodzaj światła w lampce biurkowej

Lampka biurkowa może dawać różne rodzaje światła, które może padać od zróżnicowanym kątem.  Nowych modelach lampkach te parametry można regulować. Pozwala to stosować oświetlenie przy wykonywaniu różnych czynności. Należy pamiętać, że lampki na biurko to tylko dodatkowe oświetlenie. Powierzchnię pracę powinno się oświetlać światło główne, które ma również oświetlać całe pomieszczenie.

Design lampek na biurko

W naszym sklepie znajdziesz lampki na biurko w różnych kolorach i stylach. W pokojach dziecięcych świetnie spisują się lampki biurkowe inspirowane bajkami, kreskówkami, baśniami. Popularnym wyborem są też lampki w stylu nowoczesnym i retro. Te wybierane są głównie przez nastolatków, którzy cenią interesujący design.