Lampy dla dzieci

Światło w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym niezbędne jest zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Działa ono stymulująco, poprawia samopoczucie oraz reguluje dobowy rytm dnia. Jasne światło daje organizmowi maluch sygnał do działania, stonowane i wyciszone natomiast jest znakiem do wyciszenia i odpoczynku. Pokój dziecięcy jest pomieszczeniem, które powinno być dobrze oświetlone. Potrzebne światło zapewni zarówno dostęp do okna, jak i lampy. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór lamp do pokojów dziecięcych. W tej kategorii znajdziesz lampki nocne, kinkiety, lampy wiszące, sufitowe oraz biurkowe.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Jakie lampy zamontować w pokoju dziecięcym?

Światło jest bardzo ważne w pokój każdego dziecka. Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest jednak łatwy. Lampy dla dzieci powinny być nie tylko estetyczne i tworzyć baśniowy klimat, ale także spełniać funkcje praktyczne. Lampy dla dzieci powinny być dobrane do wieku i potrzeb malucha. Inne oświetlenie wybiera się bowiem do pokoju niemowlaka, jeszcze inne przypisują przedszkolakowi, dziecku w wieku szkolnym czy nastolatkowi. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonalność i bezpieczeństwo nie mogą odbijać się na wyglądzie lamp dla dzieci.

Lampy dla dziecka – oświetlenie do pokoju niemowlaka

O sztucznym oświetleniu pomyśleć trzeba już na etapie urządzania pokoju niemowlaka. Zastosowane lampy powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych, którzy jeszcze nie mają w pełni wykształconego wzroku. Do pokoju niemowlaka powinno się wybierać lampy o świetle niezbyt intensywny i punktowym (a nie centralnym). Lampy dla niemowlaka to przede wszystkim te rozpraszające światło lub kinkiety z mlecznego szkła. Dobrze spiszą się też lampy podłogowe, które strumień światła skierują na sufit – odbite światło rozjaśni pokój. Lampy do pokoju niemowlaka dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Oznacza to, że bez problemu można je dopasować do wystroju wnętrza. Najlepiej, kiedy lampy dla dzieci wpisują się we wnętrze pokoju niemowlaka. Wielu rodziców wybiera lampy o pastelowych barwach, które dobrze nastrajają, a równocześnie nie męczą wzroku.

Lampy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Lampy dla starszaków to przede wszystkim te bezpieczne. Dzieci, które zaczynają się samodzielnie przemieszczać, badają otaczający ich świat przez dotyk. Oznacza to, że łatwo dostępne lampy mogą stanowić dla nich niebezpieczeństwo. Lampy do pokoju dziecka powinny być więc wyposażone w świetlówki LED, które nie nagrzewają się tak bardzo, jak tradycyjne żarówki. Lampy LED dla dzieci pozwolą ochronić je przed poparzeniami. W pokoju kilkulatka dobrze jest stosować lampy wiszące i zrezygnować z tych stojących, które można łatwo przewrócić. Ważny jest również wygląd lamp dla dzieci. Maluchy uwielbiają kolorowe akcesoria. Dużą popularnością cieszą się lampy nawiązujące do ulubionych kreskówek, bajek i baśni. W naszym sklepie kupić np. lampki nocne inspirowane bajką Cars lub Minionki.

Lampy dla dziecka w wieku szkolnym

Dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole, potrzebuje większej ilości światła i to takiego, które będzie spełniać różne zadania. Oprócz lamp wiszących i kinkietów obowiązkowa staje się lampka na biurko. Powinna ona dawać jasne, punktowe światło, które ułatwi naukę. Lampki biurkowe umieszcza się co najmniej 10 cm ponad linią oczy dziecka dziecięcego przy biurku. W pokoju dziecka w wieku szkolnym powinno znaleźć się również miejsce na lampkę nocną (stojącą przy łóżku). Lampka nocna dla dziecka musi dawać szeroki strumień jasnego światła.

Design oświetlenia dla dzieci

W pokoju dziecięcym zastosować można różnorodne oświetlenie. Wybierając je, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale nie można zapominać i o wyglądzie lamp dla dzieci. Oryginalna i kolorowa będzie uzupełnieniem wnętrza. Dziś producenci oferują lampy dla dzieci o wyszukanych formach. Dostosowane są one do wieku, potrzeb i zainteresowań malucha. Można wybierać pomiędzy lampkami z abażurami lub tymi mające dekoracje bajkowe.

LED-owe oświetlenie w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecka najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie LED. Może być ono zastosowane w lampach sufitowych, kinkietach, lampkach nocnych. Ciekawym rozwiązaniem jest podwieszany sufit LED w pokoju malucha. Pozwala on umieścić LED-y pod gipsową płytą. Będą one dawać łagodne światło, które uczyni pokój dziecka bardziej przytulnym. Dobrym wyborem jest takie rozmieszczenie lamp, aby imitowały one rozgwieżdżone nocne niebo. Dużym zainteresowaniem cieszy się też lampy-baloniki.

Oświetlenie LED to rozwiązanie ekonomiczne. Lampy dla dzieci z żarówkami LED mogą świecić nawet całą noc, a nie wpłynie to znacząco na wysokość rachunków za prąd. LED-y są również bezpieczniejsze – nie nagrzewają się tak szybko, jak tradycyjne żarówki, dlatego dzieci nie mogą się nimi poparzyć. Trzeba jednak pamiętać, że moc światła nadal powinna być odpowiednia. Dobiera się ją do konkretnej lampy w pokoju dziecka. Inną moc będzie miała żarówka w lampce nocnej, inna w lampie sufitowej czy na biurko. Za optymalne rozważanie uważa się żarówki o mocy od 40 do 80 W.