Zegary i budziki dla dzieci

Tik-tak, tik-tak

Budzik to praktyczne urządzenie w każdym domu. Dzięki niemu nie zaśpimy na ważne spotkanie, do pracy czy do szkoły. Budziki szczególnie dobrze radzą sobie w pokojach dzieci. W tej kategorii znajdziesz zegarki i budziki dla dzieci. Oferujemy modele naścienne, zegary stojące oraz klasyczne budziki. Ich wygląd budzi zainteresowanie dzieci i dopasowany jest do wystroju pokoju najmłodszych. W naszym sklepie kupisz zegarki i budzik dla dzieci firmy MPM, ClocKodile, JVD, Koziol. LEGO, Sevi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jaki budzik dla dzieci wybrać?

Na rynku znajduje się wiele zegarków dla dzieci oraz modeli budzików. Różnią się one od siebie mechanizmami działania, wyglądem, funkcjonalnościami. W zakresie budzików dla dzieci wyróżnia m.in. modele tradycyjne. Wybierane są one przede wszystkim przez starsze dzieci, które niekoniecznie chcą mieć w pokoju zegarek przypominający i nawiązujących do popularnych bajek lub filmów dla dzieci. Budzik tradycyjny swoim wyglądem przypomina zwykły zegarek. Może on być utrzymany w stylu retro czy nowoczesnym.

Alternatywą dla nich są budziki dedykowane najmłodszym. Zainteresowane są nimi przedszkolaki oraz dzieci na początku swojej szkolnej kariery. Takie modele inspirowane są bajkami i kreskówkami. Mogą one przybierać różne kształty i kolory oraz być wyposażone w rozmaite dekoracje. Wiele budzików dla dzieci oprócz spełniania podstawowej roli, odgrywa miłe dla ucha melodię.

Budziki dla chłopców i dziewczynek

W naszym sklepie znajdziesz budzik dla dzieci w różnym designie. Niektóre z nich są uniwersalne i sprawdzą się w każdym dziecięcym pokoju, inne dedykowane są dziewczynkom lub chłopcom. Budziki dla dziewczynek to modele wyróżniające się licznymi zdobieniami, utrzymane w kolorze różowym lub innych pastelowych odcieniach. Często nawiązują one do bajek lubianych przez dziewczynki np. Hello Kitty, Kraina Lodu czy bajki Disney. Tarcze zegarków dla dzieci są podświetlane i mają fikuśne wskazówki.

Budziki dla chłopców to urządzenia z motywem superbohaterów. W naszym sklepie znajduje się wiele budzików dla chłopców ze Spidermanem, Batmanem czy Avengersami. Popularne stają się też budziki nawiązujące do sportu czy samochodów. Budziki dla chłopców często są naszpikowane technologią i dodatkowymi funkcjami.

Na co zwrócić uwagę wybierając budzik lub zegar dla dziecka?

Przy wyborze urządzenia odmierzającego czas warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki nim mierzenie czasu i wczesne wstawanie będzie przyjemniejsze. Pierwszym istotnym parametrem jest funkcjonalność urządzenia. Najpopularniejsze są budziki połączone z zegarami. W ich przypadku dobrze jest sprawdzić, czy urządzenie wskazuje godzinę, tak aby dało się ją łatwo odczytać. Dla dziecka dobrze jest wybierać duży model stacjonarny, gdzie ekran jest sporych rozmiarów i widoczny.

Dobrze jest też zastanawiać się, czy zegarek dla dziecka będzie elektroniczny, czy tradycyjny ze wskazówkami. Za najlepszy wybór uznaje się budziki i zegarki elektroniczne. Korzystać z nich mogą nawet małe dzieci, które mogą mieć problem z odczytywaniem godziny ze wskazówek. Budziki elektroniczne posiadają też bardzo często liczbę dodatkowe funkcje. Tego typu urządzenia zasilane są sieciowo lub na baterię. Jako dodatkowe funkcjonalności zegarków i budzików dla dzieci wymienia się radio, stoper itd.

Kolejny ważny parametr to mechanizm ustawiania budzika. Producenci dają tu wiele różnych opcji. Standardowe budzik można ustawić tylko na jeden program, te zaawansowane dają możliwość intensywnego budzenie, ustawiania drzemki, funkcji wibracji, efektów świetlnych przy budzeniu. Budzik i zegarki dla dzieci mogą również wskazać temperaturę w domu i na zewnątrz.

Sposób montażu czasomierza

Zegarki dla dzieci (również te ze wbudowanym budzikiem) mogą mieć różne sposoby montażu. Najpopularniejsze są zegarki stojące. Posiadają one specjalne nóżki lub podstawkę. Takie urządzenie nie wymagają montażu – wystarczy je tylko wyjąć z opakowania i odpowiednio ustawić. Zegarki dla dzieci mogą też występować w postaci modeli wiszących. Należy pamiętać, że zegarki wiszące trzeba montować na takiej wysokości, aby dziecko było w stanie je samodzielnie obsługiwać.

Bezpieczny budzik dla dzieci

Budziki i zegarki dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów. Będą one miały wpływ na solidność i wytrzymałość urządzenia, a także przełożenie na wygląd czasomierzu. W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim budziki i zegarki wykonane z tworzyw sztucznych, ale dostępne są też modele drewniane czy też budziki z elementami metalowymi. Urządzenie dla dziecka nie powinny mieć ostrych elementów i wykończenia, które mogą doprowadzić do zranienia.

Jaki zegarek jest najlepszy dla dziecka?

Zegarek do pokoju dziecka powinien być dopasowany do wieku i umiejętności malucha. Na początek dobrze sprawdzają się urządzenia elektroniczne, które nie wymagają znajomości działania wskazówek zegarka. Najlepiej jest wybierać modele, które jednocześnie mogą pełnić funkcję zegarka i budzika. Dzieci lubią także zegarki i budziki z radioodbiornikami. Są one nie tylko praktyczne, ale i dają możliwość zabawy i słuchania muzyki.