Poduszki dekoracyjne dziecięce

Poduszki do dekoracji pokoju dziecka

Poduszki dekoracyjny szybko mogą odmienić każde wnętrze, również pokój dziecięcy. Dla najmłodszych dedykowane są specjalne poduszki dekoracyjne we wzorach, które spodobają się maluchom. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór poduszek dekoracyjnych dziecięcych. Mają one różne wzory, kolory i kształty. Kupisz u nas np. poduszki dekoracyjne dla dzieci w kształcie owoców i warzyw, zwierzątek, serduszek, postaci bajkowych. Dajemy również możliwość zakupu poduszek dekoracyjnych o tradycyjnym kształcie, ale obleczonych w finezyjne poszewki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Poduszki dekoracyjne dziecięce w różnych rolach

Poduszki dekoracyjne występują w różnych rozmiarach. Tradycyjnie spotykamy te o wymiarach 60×60 cm, 40x40cm oraz 50x50cm. Poduszki w różnych rozmiarach można ze sobą łączyć i tworzyć ciekawe kompozycje. W pokojach dziecięcych sprawdzają się też poduszki o ponadstandardowych i finezyjnych kształtach np. okrągłych, imitujących wygląd zwierząt, serduszek, postaci bajkowych.

Poduszki dekoracyjne dziecięce można ułożyć na łóżku maluchu, na sofie, fotelu czy krześle. Oprócz walorów estetycznych poduszka dekoracyjna będzie zapewnić odpowiednie podparcie pleców. Aby spełniały one swoją rolę, muszą być dość miękkie, a zarazem elastyczne. Na te parametry wpływa materiał wykonania poduszki dekoracyjnej. Za najlepsze uznaje się poduszki dekoracyjne dziecięce z pierza lub materiałów syntetycznych. Dobrze jest też zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są poszewki. W pokojach dziecięcych królują poszewki z bawełny, lnu oraz poliestru. Rzadziej spotyka się poduszki dekoracyjne dla dzieci z jedwabiu i wiskozy.

Poduszki dekoracyjne dla małego alergika

Poduszki dekoracyjne można zastosować nawet w pokoju małego alergika. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki. Najczęściej występuje uczulenie na pierze. Dzieci cierpiące na taką alergię będą łzawić i kichać, dlatego w ich przypadku warto wybierać poduszki dekoracje z watą silikonową lub kulkami poliestrowymi. Wata silikonowa wykazuje właściwości antyalergiczne i zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, które wywołują uczulenia i reakcje alergiczne. Wata produkowana jest z odpowiedniej jakości włókien, co pozwala zachować jej elastyczność. Poduszki dekoracyjne dla dzieci wypełnione kulkami poliestrowymi to te trwałe i elastyczne. Zastosowana powłoka silikonowa działa antyalergicznie oraz zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i roztoczy.

Bez względu na to, czy zdecyduje się na wybór poduszek dekoracyjnych z wypełnieniem antyalergicznym, czy też nie – do pokoju dziecka najlepiej wybierać tekstylia posiadają certyfikat OEKO-TEX standard 100.

Poduszki patchwork dla dzieci

W pokoju dziecięcym doskonale spisują się poduszki dekoracyjne w fantazyjnych wzorach. Mogą one nawiązywać do znanych i lubianych kreskówek, bajek czy komiksów. Często przybierają postać znanych dzieciom bohaterów np. Trolls Guy. Oprócz tego dzieci bardzo lubią poduszki dekoracyjne w kształcie zwierzątek: sowy, pingwin, jednorożca, kotka, owieczki, żaby, słonika. W naszym sklepie można znaleźć też poszewki w proste figury geometryczne, gwiazdki, serduszka itd. Dużą popularnością cieszą się także poduszki dekoracyjne patchwork. Charakteryzują się one uroczą, łaciatą stylistyką. Wykonywane są one z łatek, skrawków materiałów. Ich wykonanie nie jest łatwe i wymaga wiele cierpliwości. Dekoracje stworzone są z niewielkich kawałków materiałów o podobnych kształtach np. kwadratów linii falistych czy sześciokątów.

Jak układać poduszki dekoracyjne w pokoju dziecięcym?

Z pomocą poduszek dekoracyjnych można tworzy rozmaite kompozycje. Pozytywnie wpływają one na wygląd pokoju dziecięcego. Projektanci wnętrz podpowiadają kilka sprawdzonych układów poduszek ozdobnych. Sprawdzą się one również w pokoju dziecka. Najczęściej wykorzystywana kompozycja to parzyście i symetrycznie. W takiej kompozycji stosuje się 1 lub 2 poduszki po każdej ze stron sofy czy kanapy, można też położyć 2 dodatkowe na środku.

Innym rozwiązaniem jest kompozycja parzyście i asymetrycznie. Ta kompozycja obejmuje ułożenie 3 lub więcej poduszek po jednej stronie i 1 poduszki dekoracyjnej po drugiej stronie. Można też położyć 2 poduszki po jednej stronie kanapy. Poduszki mają różne wielkości, taki układ dobrze wpisze się w nowoczesnych wnętrzach.

Poduszki ozdobne dziecięce można także ułożyć nieparzyście i symetrycznie. Jest to dość popularny układ, gdzie poduszki układa się na całej szerokości sofy. Alternatywą jest układ nieparzyście i asymetryczne, i artystyczny nieład, który szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych. To ostatnie rozwiązania oznacza, że nie trzeba trzymać się żadnych zasad, a liczba wykorzystywanych poduszek ozdobnych jest dowolna.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszki ozdobne dziecięce?

Wbrew pozorom wybór poduszek ozdobnych nie jest taki łatwy. Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które sprawia, że poduszki będą dobrze się prezentować, a także spełniać praktyczne funkcje. Do najważniejszych parametrów poduszek ozdobnych zalicza się ich rozmiar, kształt, materiał poszewki ozdobnej, wypełnienie poduszki, kolor/wzór/deseń poszewki ozdobne.