Huśtawki

Domowa huśtawka dla dziecka

Huśtać lubią się w każdym wieku. Zazwyczaj huśtawki montuje się w ogrodzie lub też umożliwia dzieciom zabawę na nich na placu zabaw. Huśtawka może jednak stanowić wyposażenie pokoju dziecka. Domowe huśtawki pasują do każdego wnętrza. Zapewnią dziecko mnóstwo zabawy i frajdy. W naszym sklepie znajdziesz huśtawki dla dzieci od 9 miesięcy. Oferujemy modele szczebelkowe, kubełkowe, deski lub tzw. gniazda. Huśtawki do domu wykonane są z plastiku lub z drewna.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bezpieczna huśtawka dla dziecka

Wybierając huśtawkę dla dziecka, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. To, czy zabawka będzie bezpieczna dla dzieci i nie będzie stwarzać dla nich niebezpieczeństwa, wpływa model sprzętu. Choć huśtawki to zabawki uniwersalne, to poszczególne modele są dopasowane do wieku użytkowników. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są huśtawki z oparciem, które zapewniają niemowlę przed wypadnięciem z zabawki. Dla starszaków w domu można zamontować huśtawki deski lub gniazda.

O tym, czy huśtawka jest bezpieczna, mówi nam również certyfikat i atesty. Huśtawki dla dzieci powinny obowiązkowo posiadać certyfikat CE. Potwierdza ono, że konstrukcja jest mocna, a nośność i wielkość dopasowana do wagi oraz wieku dziecka. Za najwytrzymalsze huśtawki domowe uważa się te z własnym stelażem, ale on potrzebują dużo miejsca, dlatego nie są chętnie wybierane przez rodziców. Warto pamiętać, że huśtawki dla dzieci w domu nie powinny być montowane w pobliżu ścian, mebli i innych elementów wyposażenia. W czasie huśtania dziecko może o nie zaczepić i zrobić sobie krzywdę.

Wygoda huśtawki domowej

Huśtawka dla dziecka do domu powinna być wygodna i komfortowa w użytku. Maluch, bujając się na niej, nie może się zbytnio męczyć. Na wygodę i komfort huśtawki domowej wpływa materiał wykonania huśtawki oraz elementy dodatkowe. Niektóre sprzęty można wyposażać w dodatkowe miękkie poduszki lub też fabrycznie są wyścielane miękkim materiałem.

Wygoda huśtawki pokojowej powinna iść w parze z jej wyglądem. Oprócz prostych modeli w domu zamontować można efektowne modele. Ciekawą opcją są wiszące fotele z grubego płótna. Wyglądają one niezwykle ciekawie i świetnie się na nich odpoczywa. Takie huśtawki dedykowane są jednak starszaka. Dla małych dzieci lepsze są domowe huśtawki kubełkowe, te z naturalnego drewna lub o konstrukcji kojca.

Za wygodne huśtawki pokojowe uznaje się też bujane siedziska. Wykonywane są one zazwyczaj z drewna lub metalu (stelaż) i wyściełane materiałem. Taki typ domowej huśtawki można podwiesić u sufitu lub postawić na podłoże. Korzystać mogą z nich dzieci powyżej 2 roku życia.

Huśtawka do domu – kiedy ją zamontować?

Z huśtawki w domu korzystać mogą nawet bardzo małe dzieci. Zamontować można je mając w domu kilkumiesięczne niemowlę. Dla najmniejszych dzieci bardzo ważne jest bujanie i kołysanie. W tym przypadku huśtawki domowe mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne bujaki. Huśtawki domowe dla niemowlaków to nie tylko źródło zabawy i radości, ale także ułatwiają w usypianiu maluchów. Dla niemowlaków należy stosować huśtawki z oparciem. Te mogą być również stosowane w przypadku starszych dzieci. Najlepsze modele to te, które pozwalają na późniejszym etapie wyjęcie szczebelków oraz oparcia. Docelowo z takiej zabawki korzystać mogą dzieci o wadze 18 kg.

Starsze dzieci chętnie powitają huśtawki pokojowe, które swoim wyglądem przypominają te klasyczne, które spotykamy w ogrodzie. Huśtawki pokojowe występują w modelach niezwykle eleganckich. Są funkcjonalne i praktyczne. Dodają wnętrzu klimatu i charakteru. Z zaawansowanych huśtawek do pokoju korzystać mogą nie tylko dzieci, ale także i dorośli niektóre modele pozwolą na udźwignięcie do 100 kg.

Jak zamontować huśtawkę pokojową?

Montaż huśtawki w pokoju jest prosty. Można go dokonać samodzielnie. Możliwe są dwa sposoby instalacji. Pierwszy to powieszenie huśtawki pod sufitem na specjalnych hakach. Drugim sposobem montaży jest instalacja jej we framudze drzwi na kółkach lub na drążku. Haczyki do huśtawki sprzedawane są jako oddzielne elementy montażowe. Ich cena nie jest wygórowana, a w naszym sklepie można zamówić je wraz z huśtawką. Haki wkręcane w sufit należy zamontować na kołkach rozporowych, dzięki czemu konstrukcja będzie stabilna i bezpieczna. Kołków rozporowych nie stosuje się przy montażu huśtawki we framudze drzwi.

Wielofunkcyjne huśtawki domowe

Rodzice często i chętnie wybierając też huśtawki wielofunkcyjnie, które rosną wraz z dzieckiem. Huśtawki modułowe są złożone z trzech oddzielnych części, a niektóre z nich np. barierki ochronne oraz oparcie można zdemontować, kiedy dziecko urośnie.

Niektóre modele huśtawek domowych są też wielozadaniowe. Spełniają one wiele zadań. Mogą one służyć do zabawy, relaksu, a nawet do ćwiczeń. Takie sprzęty sprawdza się w pokoju przedszkolaka czy maturzysty. Dzieci takie zabawki będą wykorzystywać jako kryjówkę, fotel do czytania książek lub oglądania seriali, miejsce na drzemkę, a nawet domek do zabawy. Huśtawki domowe niosą za sobą wiele pozytywów. Uczą maluchy utrzymywać równowagę, zapewniają aktywność fizyczną oraz ruch.