Miarki wzrostu

Funkcjonalny gadżet do pokoju dziecka

Każdy dodatkowy centymetr wzrostu to powód do dumy – i dla dziecka, i dla rodzica. Wzrost zazwyczaj mierzy się w trakcie rutynowej wizyty u lekarza. Jeśli jednak postępy dziecka chce się kontrolować na bieżąco, warto zainteresować w miarki wzrostu. Mogą one stanowić wyposażenie pokoju dziecka. W naszym sklepie znajdziesz miarki wzrostu dla chłopców oraz dla dziewczynek. Oferujemy produkty takich producentów akcesoriów dla dzieci jak Goki. Haba, Hape, Sevi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak zmierzyć wzrost dziecka?

Rytuał mierzenia wzrostu znany jest od dawna. Jeszcze do niedawna wzrost dziecka zaznacza ołówkiem lub flamastrem na ścianie lub framudze drzwi, zapisując przy nich datę pomiary. Dziś dzieci korzystać mogą z kolorowych i finezyjnych miarek wzrostu. Pozwalają one na szybkie zmierzenie, ile centymetrów ma dziecko. Miarki wzrostu to nie tylko praktyczne i funkcjonalne wyposażenie pokoju, ale także element dekoracyjny wnętrza. Może ona stanowić niebanalny akcent, ozdabiając ścianę lub dekoracja meble dziecięce. Możliwości zastosowania miarki wzrostu dla dziecka jest przynajmniej kilka.

Praktyczne akcesoria do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dziecięcy, warto postawić na funkcjonalne, praktyczne akcesoria, które dodatkowo zapewnią zabawę i rozrywkę ich mieszkańcom. Rozrywką dla dzieci może być mierze wzrostu. Każdy dodatkowy centymetr to dla dziecka powód do dumy. Aby ułatwić sprawdzenie, ile urosło przez ostatni miesiąc, warto zainwestować w kolorową miarkę wzrostu. Dzięki niej wysokość dziecka będzie można zmierzyć o wiele łatwiej niż za pomocą zwykłego centymetra.

Miarka wzrostu jest też przydatna rodzicom. Dzięki temu mogą oni kontrolować rozwój dziecka i na bieżąco uzupełniać garderobę pociechy. Malucha wystarczy zmierzyć przed zakupami i w ten sposób szybko dowiedzieć się, na jaki wzrost kupować dziecku ubrania.

Miarki wzrostu na ścianę

Najpopularniejsze modele miarek wzrostu to te, które montuje się na ścianie. Przybierają one formę naklejki. Mogą one być spersonalizowane – oznacza to, że na miarce wzrostu pojawi się np. imię dziecka. Popularnie są też miarki wzrostu świecące w ciemności oraz miarki nalepki, które bardzo łatwo można umieścić na ścianie. Wzór na tym akcesorium można dobrać do zainteresowań i poczucia estetyki dziecka, a także wystroju pokoju dziecka. W naszym sklepie znajdziesz miarki wzrostu dla dziewczynki, które ozdobione są słodkimi zwierzątkami, serduszkami, gwiazdkami czy postaciami księżniczek Disney. Coś dla siebie znajdą też chłopcy, którzy chętnie sięgają po miarki wzrostu z samochodzikami lub helikopterami. W ofercie naszego sklepu znajdują się też miarki wzrostu w neutralne wzory np. zwierzątka lub w kształcie drzew.

Miarki wzrostu jako dekoracja mebli

Miarki wzrostu nie muszą być przyklejane tylko na ścianie. Niektóre modele można przykleić na meblach lub drzwiach pokoju dziecięcego. Będą one stanowić ciekawe dekoracje mebli. Tego typu miarki można wykonać samodzielnie z pomocą szablonu malarskiego. Prostszym sposobem jest jednak zakup centymetrów w formie naklejek.

Drewniane miarki wzrostu

Kiedy pokoju dziecięcego nie chcemy ozdobić naklejkami i boimy się, że przyklejane miarki wzrostu uszkadzają ścianę, to można wybrać akcesorium z drewna. Wielu producentów akcesoriów dla dzieci oferuje kolorowe miarki wzoru z drewna. Wykonane są one z litego drewna lub sklejki. Wiesza się je na ścianie za pomoc gwoździka lub haka.

W pokoju starszych dzieci lub tez we wnętrzach urządzonych na styl vintage idealnie sprawdzą się miarki wyglądem przypominające drewniane linijki. Wykonywane są one z litego drewna. Wiesza się je na ścianie. Oprócz tego, że mierzą one wzrost dziecka, to można jeszcze na nich przyklejać zdjęcia lub rysunki. Takie akcesorium pozwala rozwijać kreatywność i wyobraźnie dziecka oraz umożliwiają samodzielnie dekorowanie pokoju. Drewniane linijki jako miarki wzrostu sprawdzają się przede wszystkim w pokojach dzieci w wieku szkolnym.

Miarki wzrostu dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Miarki wzrostu dla dzieci wykonywane są z różnych materiałów. Papierowe, drewniane, w formie naklejek, z plastiku, a nawet haftowane są ciekawą dekoracją i przydatnym akcesorium. Pozwalają na kontrolowanie wzrostu dziecka na bieżąco i w to łatwy sposób. Miarki wzrostu to gadżet lubiany przez rodziców, dzięki nim nie, aby zaznaczyć wzrost malucha, nie trzeba niszczyć framugi drzwi czy ściany. Samo zamontowanie marki do mierzenia dziecka jest bardzo łatwe. Można to zrobić samodzielnie, a praktycznie jedynym warunkiem instalacji jest znalezienie płaskiej powierzchni.

Wybierając miarkę wzrostu dla dziecka, dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na materiał jej wykonania oraz design, ale i długość. To od długości akcesorium będzie zależeć, jak długo dziecko będzie mogło z niego korzystać. Zazwyczaj miarki wzrostu pozwalają kontrolować wzrost dziecka do 140 cm.

Bezpieczeństwo

Miarki wzrostu do pokoju dziecięcego muszą być bezpieczne. Rekomenduje się, aby wybierać produkty, które posiadają certyfikat CE oraz są wyprodukowane zgodnie z normą EN-71. Oznacza to, że to wyposażenie pokoju nie będzie stanowić niebezpieczeństwa dla najmłodszych.