Łóżeczka niemowlęce - akcesoria

Jakie gadżety do łóżeczka warto kupić?

Łóżeczko to najważniejszy mebel w pokoju niemowlaka. To w nim dziecko spędza większość czasu. Nic więc dziwnego, że rodzice poświęcają wiele czasu i uwagi na znalezienie idealnego łóżeczka dla malucha. Często jednak zapominają o akcesoriach, które sprawią, że będzie ono wygodniejsze, bezpieczniejsze, bardziej funkcjonalne. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór akcesoria do łóżeczek niemowlęcych. Oferujemy pomocne i funkcjonalne gadżety sprawdzonych marek. Wszystkie one posiadają atesty i certyfikaty potwierdzające, że są one bezpieczne dla najmłodszych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ochraniacze na szczebelki

Osłonki na szczebelki łóżeczka to popularne gadżety, które kupują większość rodzice. Mają one chronić dziecko przed włożeniem pomiędzy szczebelki rączek czy nóżek i urazem, jaki może spowodować to działanie. Ochraniacze wykonywane są z rozmaitych materiałów, często kolorowe, z nadrukami. Ochraniacze są miękkie, wykonane z materiałów, często mają prostokątny kształt. Kolor ochraniaczy na szczebelki można dopasować do wystroju pokoju dziecka. Przez specjalistów polecane są przede wszystkim słonki na szczebelki w kontrastowych kolorach np. czarno-białe lub czerwone. Takie barwy pozwalają na rozwijanie wzroku malucha.

Ochraniacze nie powinno się umieszczać wewnątrz łóżeczka. W nim nie powinno być nic więcej poza kocykiem, ewentualnie poduszką. Zbyt wiele akcesoriów łóżeczkowych może sprawiać, że dziecko nie będzie miało zapewnionego odpowiedniego przepływu powietrza. Może to prowadzić do problemu ze snem oraz niedotleniania.

Ochraniacze na szczebelki łóżeczka sprawdzą się przede wszystkim w łóżeczkach starszych dzieci. Niemowlęta nie są aż tak ruchliwe i rzadko wiercą się w czasie snu. Z wiekiem maluchy zaczynają się turlać i ruszać, co może prowadzić do zakleszczenia rączek lub nóżek w szczebelkach.

Alternatywą dla klasycznych ochraniaczy są specjalne wałki, warkocze.

Baldachim łóżeczkowy

Kolejnym popularnym produktem w kategorii akcesoria do łóżeczek niemowlęcych jest baldachim. Jest to ciekawy element dekoracyjny, który pozwala urozmaicić przestrzeń pokoju dziecięcego. Wielu rodziców jednak nie poleca go ze względu na małą praktyczność. Baldachimy do łóżeczka szybko się brudzą i często są siedliskiem roztoczy. Podaje się również, że mogą one ograniczać dopływ powietrza do łóżeczka. Niemowlę, które zaczyna machać rączkami, może nieumyślnie ściągnąć zasłonkę na siebie i zrobić sobie krzywdę.

Barierki ochronne do łóżeczka

Akcesoria do łóżeczka, które podwyższają bezpieczeństwo, jest specjalna ochronna barierka. Większość dostępnych modeli wykonywana jest w wytrzymałego aluminium, które się nie odkształca podczas użytkowania. Barierki nawet przy dużym nacisku nie składają się. Dzięki barierkom ochronnym do łóżeczka wyeliminuje się ryzyku upadku pociechy.

Uchwyty do nauki wstawania

Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie wstawać i przygotowuje się do postawienia pierwszych kroków, to przydatnym łóżeczkowym akcesoriom są specjalne uchwyty. Ich zadaniem jest wspomaganie nauki samodzielnego stawiania. Uchwyty montuje się do górnej krawędzi łóżeczka lub kojąca. W naszym sklepie znajdziesz modele pasujące do łóżeczek turystycznych oraz przenośnych kojców. Zestawy zawierają cztery sztuki uchwytów w różnych kolorach.