prezent świąteczny dla chłopaka

Poduszki i kołdry dla niemowląt

Pościel dla niemowlaka

Aby zapewnić niemowlakowi wygodny, zdrowy i komfortowy sen konieczne jest łóżeczko, materac oraz pościel. To, jaka pościel będzie najlepsza dla niemowlaka, uzależnione jest od wielu czynników. Należy pamiętać, aby wyboru dokonać pomiędzy produktami z atestem, bezpiecznymi i przyjaznymi najmłodszym. W naszym sklepie znajdziesz właśnie takie poduszki i kołdry dla niemowląt. Oferujemy produkty sygnowane logiem marek LullaLove, Haba, Comfi, Ceba, Done by Deer czy MATEX.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozmiar poduszki i kołdry dla niemowląt?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając pościel dla dziecka, jest jej rozmiar. Powinien on pasować do łóżeczka, wózka lub kołyski. Najpopularniejsze są pościele w rozmiarach 75×75, 90×120 lub 100×135 cm. Te większe mogą służyć dziecku przez dłuższy czas, nawet do 3 roku życia.

Jaki kolor pościeli wybrać dla niemowlaka?

Poduszki i kołdry dla niemowląt nie powinny zawierać sztucznych barwników i substancji koloryzujących. Są one niebezpieczne dla wrażliwej skóry malucha. Mogą wywoływać alergię i uczulania. Dlatego też najlepiej jest wybierać pościel o jasnych kolorach. Poszycie pościeli powinno być wykonane z bawełny lub też mieszanki bawełny z poliestrem. Pozwoli to na częste pranie pościeli i nieuszkadzanie jej. Popularnymi modelami są też kołderki i poduszki dla niemowląt z poszyciem darmowym lub jedwabnym. Ważną kwestią jest również to, czy pościel jest odpowiednio przeszywana. Przeszycia dają gwarancję, że wypełnienie nie będzie się przemieszczać, kiedy dziecko w trakcie snu będzie się wiercić.

Kołdra dla niemowlaka

Wybierając kołderkę dla niemowlaka, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wypełnienie. W naszym sklepie znajdziesz modele wełniane, puchowe, syntetyczne z wkładem z pierza lub bambusa. Każdy z tych typów ma swoje zalety, ale i wady. Za najlepsze kołdry dla niemowląt uważa się te z wkładem wełnianym z australijskich owiec Meynos lub kaszmirem. Są one lekkie, zapewniają odpowiednią wentylację oraz dobrą izolację. Można stosować je zarówno latem, jak i zimą. Wynika to z tego, że owiec merynos kurczy się w cieplejsze dni, natomiast w przypadku wysokich temperatur rozkurcza się.

Kołdry dla niemowląt puchowe

Popularnym modelem kołder dla niemowląt są te z wypełnieniem puchowym. Mają one lepsze właściwości grzewcze niż wypełnienie z pierza, a także są lżejsze. Przeznaczone są one dla dzieci, które nie są alergikami oraz dla dzieci, które nie mają skóry wrażliwej na podrażnienia. Zaletą kołdry z wypełnieniem puchowym jest niska cena.

Dzieci- alergicy w łóżeczku powinny mieć kołdrę z granulatem silikonowym. Taka pościel jest miękka, trwała, dobrze się grzeje, a jednocześnie nie powoduje uczuleń. Jeśli w pokoju dziecka jest zawsze gorąco, to dobrym rozwiązaniem jest lekkie przykrycie antystatyczne. Takie modele nie zbierają kurzu, a więc też nie uczulają. W sklepach można kupić również kołdry z wkładem kukurydzianym lub bambusowym. Są one antybakteryjne i antygrzybiczne.

Kiedy kołderka dla niemowlaka jest potrzeba?

Kołdra dla niemowlaka nie musi być pierwszym zakupem przy kompletowaniu bielizny pościelowej. Przez pierwsze tygodnie noworodki śpią w becikach lub rożkach i dodatkowe okrycie nie jest im potrzebna (niezależnie od pory roku). W kolejnych tygodniach dziecko często czyta w specjalnych śpiworkach. Kołdry zazwyczaj potrzebne są ok. 5-6 miesiąca życia.

Zadania kołdry niemowlęcej

Kołdra dla dziecka ma za zadanie utrzymać prawidłową temperaturę ciała malucha w czasie snu. Odpowiednie jest też za odpowiednią wentylację oraz odprowadzenie wilgoci. Niewłaściwa regulacja temperatura ciałom sprawia, że dziecko obudzi się spocone, przegrzane lub zbytnio wychłodzone. Należy pamiętać, że w domu nie powinno się stosować zbyt grubych i ciepłych przykryć.

Poduszka i kołderka dla niemowlaka

W naszym sklepie kupisz zarówno zestawy kołdra plus poduszka lub pojedyncze elementy pościeli. W zestawach zazwyczaj znajdziemy płaskie poduszki, które uważa się za najbezpieczniejsze dla niemowlaka. Warto jednak pamiętać, że poduszka dla niemowlaka budzi wiele kontrowersji w środowisku specjalistów. Wynika to z tego, że ciało noworodka powinno utrzymywać się w linii prostej – główka powinna być na równo z kręgosłupem. Poduszki mogą zaburzać takie ułożenie ciała i zmusić malucha do przyjmowania nienaturalnych pozycji. W efekcie może dojść do wad rozwojowych np. odkształcania się główki. Wielkość specjalistów poleca, aby poduszki dla niemowlaków wkładać do łóżeczka dopiero po 18 miesięcy życia. Wtedy to ciało dziecka jest gotowe na pierwszą cienką i twardą poduszkę, która nie będzie powodowała nienaturalnego wygięcia szyi.

Jaką pościel wybrać dla niemowlaka?

Wybierając pościel dla niemowlaka, zawsze najlepiej jest postawić na poduszki i kołdry wypełnione naturalnymi surowcami np. bawełną. Dobrą opcją jest też pościel bambusowa kołdra również jest zdrowa i świetnie sprawdzi się w łóżeczkach małych alergików. Jeśli chcemy, aby kołderka służyła przez dłuższy czas, dobrze jest wybrać największy możliwy rozmiar.