Prześcieradła do łóżeczek

Bielizna pościelowa dla dziecka

Przygotowanie łóżeczka dla dziecka wymaga zakupu wielu akcesoriów. Jednym z tych podstawowych jest pościel. W jej skład wchodzi m.in. prześcieradło. Jego zakup nie jest zbyt skomplikowany, ale warto poznać możliwości, jakie dają producenci bielizny pościelowej dla niemowląt.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co prześcieradło w łóżeczku?

Prześcieradło to pierwszy z elementów bielizny pościelowej. Używa się go ze względów higienicznych oraz po to, aby odseparować ciało dziecko od materaca. Prześcieradła do łóżeczka to zazwyczaj te bawełniane o klasycznym splocie naprzemiennym. W naszym sklepie oferujemy również prześcieradła frotte lub dzianiny dla niemowląt. Producenci pościeli dla niemowląt oferują też prześcieradła tradycyjne, czyli te płaskie bez gumki oraz prześcieradła z wszytą gumką na krawędziach. Obecnie najpopularniejsze są modele z gumką. Gumka zabezpiecza przed przesuwaniem się prześcieradła na materacu, przez co leżenie na nim jest o wiele wygodniejsze. Prześcieradła do łóżeczka z gumką lub bez niej mają wymiary 60×120 cm lub 70x140cm. Wymiary prześcieradła należy dostosować do rozmiaru materaca, który się posiada. Rozmiar prześcieradła do łóżeczka jest mniej ważny, jeśli sięgnie się po model bez gumki. Ewentualny naddatek materiału można zawinąć pod materac.

Kolor prześcieradła dla niemowląt

Dziś prześcieradła dla niemowlaków dostępne są w niemal każdym kolorze. Kupić można też takie we wzory np. misie, samochodziki czy esy i floresy. Rodzice najczęściej wybierają prześcieradła białe, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyny wybór. Najlepiej wybrać prześcieradło do łóżeczka, które będzie pasować do barwy pościeli, łóżeczka, a nawet całego pokoju dziecka.

Jakie prześcieradło do łóżeczka wybrać?

Obecnie za najlepsze prześcieradło do łóżeczka uważa się to z gumką. Jest ono bardzo wygodne i komfortowe. Prześcieradło z gumką do łóżeczka nie zsuwa się i nie zwija w trakcie snu. Dzięki temu zapewni maluchowi wygodny sen, a rodzicom oszczędzi co chwilowych popraw prześcieradła. Jedyną wadą tego typu bielizny pościelowej jest to, że trudno się ją składa i przechowuje.

Należy pamiętać, że prześcieradło z gumkę, należy kupować w rozmiarze dokładnie takim jak materac łóżeczkowymi. Zbudowane jest wonne taki sposób, że naddatek materiały o wysokości 15-25 cm zabezpiecza boki materaca. Gumka wszyta w boki, znajduje się pod materacem, napinając prześcieradło na nim.

Klasyczne prześcieradła do łóżeczka

W ofercie naszego sklepie znajdują się też klasyczne prześcieradła do łóżeczka. Za takie udaje się modele bez wszytej gumki. Swoim wyglądem przypominają one płachtę z obszytymi krawędziami. Prześcieradła bez gumki do łóżeczka dostępne są w bardzo wielu kolorach, a także z licznymi nadrukami. Ich rozmiar jest mniej ważny, ale nie całkowicie nieistotny. Można kupić prześcieradło o wymiarach materaca lub minimalnie większe od niego lub też prześcieradło szersze o 20-50 cm od niego. Dodatkowy materiał podwija się lub podkłada z jednej lub z dwóch stron materaca.

Jaki materiał prześcieradło do łóżeczka wybrać?

Prześcieradła do łóżeczka dla niemowlaka są wykonywane z różnych materiałów. Na to, jaki materiał będzie najlepszy, toczą się spory. Jedna i właściwa odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa. Wybór materiału prześcieradeł do łóżeczka jest uzależniony od subiektywnych odczuć, uwarunkowań i upodobań. W naszym sklepie możesz kupić prześcieradła dla niemowląt z gładkiej bawełny, dzianiny frotte, angielskiej tetry czy też z dżersej. Rzadziej spotykamy dziecięce prześcieradła z satyny czy jedwabiu. Jeśli chodzi o wady i zalety, to każdy materiał posiada ich zestaw.

Najpopularniejszym wyborem są prześcieradła bawełniane dla dzieci. Są one wytrzymałe i przewiewne. Można prać je w pralce w wysokich temperaturach. Według niektórych rodziców prześcieradła bawełniane są jednak zbyt szorstkie dla najmniejszych dzieci.

Prześcieradła z jersey’u do łóżeczka to praktyczny wybór. Są one miękkie, ciepłe, lekki i przyjemne w dotyku, a jednocześnie nie wymagają prasowania. Dziecku będzie się na nim dobrze spało. Problem pojawi się w zimniejsze pory roku, kiedy to prześcieradło z jersey’u będzie zbyt delikatne i nie za ciepłe.

Ostaniem wyborem są prześcieradła do łóżeczka frotte. Świetnie sprawdzają się zimną. Lubią je też wieczne zmarzluchy. Frotte to dość gruby materiał, który zapewnia doskonałą izolację cieplną. Sprawia to, że latem może być w nich zbyt gorąco maluchowi. Mówi się też, że prześcieradła frotte dla dzieci nie powinny być stosowane do skóry wrażliwej, ponieważ ich wzorek będzie się odbijał na ciele.

Prześcieradła i ochraniacze do łóżeczka

Oprócz prześcieradła w łóżeczku przydają się też ochraniacze na materac. Nazywamy je inaczej podkładem. Ochraniacze na materac zazwyczaj przyjmują formę grubego pikowanego prześcieradła z pokrycie zewnętrznym najczęściej z bawełny. Celem podkładem jest chronienie i zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniami i zwiększa jego żywotność, tworzy dodatkową warstwę ochronną, w przypadku twardszych materacy nadaje gładkości oraz ułatwia utrzymanie czystości.