Akcesoria do kamer sportowych

Jakie są akcesoria do kamer sportowych? 

Kamery sportowe są bardzo kompaktowymi urządzeniami, co wcale nie oznacza, że są niefunkcjonalne. Wręcz przeciwnie – ich zalety doceniają nawet profesjonalni filmowcy, którzy coraz częściej posiadają je w swoim arsenale. Taką kamerę założymy na kask, zamocujemy na rowerze, przykleimy do szyby w samochodzie, przytwierdzimy do selfie sticka, a dzięki wodoszczelnej obudowie nawet nagramy filmy pod wodą. Jakie akcesoria do kamer sportowych znajdziemy w ofercie producentów?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kamera sportowa – funkcjonalność przede wszystkim

Czy przypominasz sobie, kiedy ostatnio widziałeś filmik nagrany kamerką sportową? Czy kojarzysz sytuację i konkretną dyscyplinę sportową, z jaką jest związane nagrywanie obrazu przy pomocy kamery sportowej?

Kamera sportowa najczęściej używana jest do nagrywania osiągnięć sportowych wtedy, gdy używanie „zwykłej kamery” nie wchodzi w grę oraz wówczas kiedy chcesz pokazać zmagania z zupełnie innej perspektywy niż osoby stojącej i filmującej z boku.

Idąc tym tropem, obraz z kamery sportowej oglądamy, widząc relację ze zdobywania szczytów górskich, wyścigów crossowych czy zjazdów na nartach.

Są to oczywiście przykładowe dyscypliny sportowe, kamerę sportową możemy używać tak naprawdę podczas każdego treningu, jeśli widzimy w tym sens i nie przeszkadza innym użytkownikom (trochę ciężko wyobrazić sobie używanie kamery sportowej na siłowni, dlatego rejestrator obrazu najczęściej włączamy jednak podczas treningów czy zawodów na świeżym powietrzu).

Akcesoria do kamer sportowych – jakie warto wybrać?

To, jaka kamera sportowa będzie dla Ciebie najlepsza, zależne jest od celu, w jakim chcesz ją nabyć. Przykładowo, jeśli ma to być kamera sportowa na narty, warto zadbać, by była to kamera sportowa na kask, czyli wyposażona w odpowiednie mocowanie. Ewentualnie można poszukać dodatkowego odpowiedniego akcesorium. Podobnie sytuacja wygląda, gdy planowanym nabytkiem jest kamera sportowa na rower. Najczęściej wybierane akcesoria do kamer sportowych to:

 • Adapter statywowy (uchwyt) umożliwia montaż kamery sportowej na dowolnym statywie lub wysięgniku wyposażonym w uniwersalny gwint
 • Szybkozłączka, czyli niewielki, ale niesamowicie przydatny uchwyt – za jego pomocą możesz przyczepić kamerkę sportową do wielu akcesoriów. Mocowanie kamery jest identyczne jak w adapterze statywowym, z tym, że zamiast gwintu posiada wyprofilowany zacisk, który szybko możemy wypiąć z akcesorium.
 • Uchwyt wypornościowy – żółta bojka do wody, dzięki której kamera sportowa nie zatonie i zostanie szybko zlokalizowana po widocznym kolorze. Bojka wyposażona jest również w pasek nadgarstkowy (smycz), który zabezpiecza przed przypadkowym wysunięciem się jej z ręki. Jest lekka, a zarazem trwała i solidnie wykonana.
 • Monopod, czyli popularny wysięgnik do zdjęć typu selfie. Dzięki niemu każdy załapie się na zdjęcie albo zostanie uwieczniony na filmie. Monopod posiada pasek na nadgarstek. Minimalna długość wysięgnika to 20 cm, maksymalna – 97 cm
 • Statyw z przyssawką idealnie sprawdzi się w podróży samochodem. Możesz przyczepić go do szyby lub kokpitu w aucie zupełnie jak statyw do nawigacji GPS, a także do każdej innej płaskiej powierzchni, jak na przykład okno w mieszkaniu. Regulowane głowice pozwalają na obrót kamery o 180 stopni w pionie i poziomie, bez potrzeby zdejmowania urządzenia ze statywu. Dodatkowo może posiadać mocowanie do statywu za pomocą tak zwanej szybkozłączki, umożliwiającej szybkie wpięcie i wypięcie kamery sportowej.
 • Uchwyt do mocowania zaciskowego, bardzo przydatny do zamontowania kamery sportowej na elementach profilowanych, takich jak rury czy listwy o zróżnicowanej grubości. Uchwyt jest stabilny i mocny, dzięki zastosowanym w nim śrubom.
 • Szelki na klatkę piersiową typu Chest Mount pozwalają na zamocowanie kamery na wysokości naszej klatki piersiowej. Mocny materiał zapewnia bezpieczne położenie kamery, bez obaw o ewentualne uszkodzenie urządzenia. Regulowane klamry oraz antypoślizgowe, elastyczne i miękkie paski pozwalają na mocowanie szelek zarówno na gołym ciele, jak i na grubej bluzie czy kurtce. Przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn o różnej budowie ciała.
 • Szelki na głowę lub kask typu Head Mount przydatne podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Szukajmy szelek posiadających elastyczny materiał od wewnątrz pokryty specjalną antypoślizgową warstwą, dzięki czemu kamera sportowa nie zsunie się z głowy, czapki czy kasku nawet w skrajnie trudnych warunkach.
 • Pasek uniwersalny z uchwytem możesz zamocować, gdzie chcesz i jak chcesz. Pasek posiada zwykle ściągacz na rzep umożliwiający przyczepienie kamery sportowej na przykład na nodze czy nadgarstku, a także na torbie i w wielu innych miejscach.
 • Bezprzewodowy pilot bluetooth do kamerki sportowej w formie eleganckiego smartwatcha
 • Filtr do nurkowania przeznaczony do kamer sportowych – zapewnia korektę kolorów przy filmowaniu na głębokościach od 5 do 21 m; filtr do nurkowania przypomina przezroczysty pokrowiec lub etui, okazuje się szczególnie pomocny podczas nurkowania w tak zwanych „wodach zielonych” zanieczyszczonych glonami lub algami
 • Ładowarka sieciowa – niezbędne akcesorium służące do szybkiego naładowania baterii w kamerze sportowej; niektóre modele ładowarki sieciowej pozwalają na ładowanie nawet dwóch kamer jednocześnie
 • Powerbanki – chętnie sięgają po nie osoby używające kamer z dala od miejsca, w którym mają możliwość naładowania kamery sieciowo.
 • Karty pamięci do kamer sportowych – jak sama nazwa wskazuje, pozwalają uzupełnić lub zwiększyć pamięć w kamerkach, dzięki czemu zgromadzimy na nich więcej nagranego obrazu.