Akcesoria do zegarków

Akcesoria do zegarków sportowych – jakie wybrać? 

Widziałeś je już wszędzie: na nadgarstkach znajomych, w reklamach telewizyjnych i internetowych, jak również na pierwszej stronie witryn sklepów online z elektroniką.  Mowa oczywiście o zegarkach sportowych, które już na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Choć na pierwszy rzut oka nie wydają się szalenie eleganckie, mnogość funkcji, jakie w sobie skrywają, potrafią nas w nich rozkochać bez reszty. Jakie akcesoria do zegarków sportowych warto wybrać?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zegarek sportowy – wyznacz cel

Obecnie na rynku najpopularniejszymi rodzajami smartwatchów są zegarki do biegania, fitnessu, do pływania i na rower. Smartwatche posiadają szereg funkcji pozwalających monitorować na bieżąco naszą aktywność fizyczną. Jednymi z nich są pulsometry i krokomierze. Kolejne to GPS, automatyczny licznik powtórzeń, wodoszczelność, funkcja trenera osobistego i odtwarzania muzyki.

Wiele osób ulega po prostu modzie na noszenie smartwatcha, nie uprawiając przy tym żadnego sportu, natomiast monitorowanie aktywności fizycznej, które wejdzie w nawyk, może być początkiem drogi do zdrowego życia i wzmożonego ruchu. Wyznaczanie codziennych celów np. w liczbie zrobionych kroków pozwala na pobijanie swoich własnych rekordów każdego dnia.

Smartwatche posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję, która zachęca do noszenia ich na ręce, mianowicie monitorowanie połączeń, maili i SMS przychodzących na naszego smartfona. Połączenie przychodzące jesteśmy w stanie widzieć nie tylko na wyświetlaczu sportowego zegarka, ale także dodatkowo czuć wibracje na nadgarstku. Ta funkcjonalność szczególnie przydaje się osobom, które nie zawsze noszą telefon przy sobie lub z jakichś przyczyn nie mogą mieć włączonych dzwonków w smartfonie.

Akcesoria do smartwatcha: wymienne paski, ładowarki, etui, stacje ładujące

Producenci zegarków sportowych proponują szereg akcesoriów, które możemy nabyć wraz z naszym wymarzonym smartwatchem. Do najbardziej konfigurowalnych zegarków sportowych należą z pewnością te z fabryki Apple’a, natomiast inni producenci nie zostają w tyle.

Jest rzeczą oczywistą, że wyposażenie i tak już bardzo osobistego przedmiotu, takiego jak zegarek – nawet smartwatch – będzie kwestią osobistych preferencji. Materiał, styl i kolor paska, który wybierzesz, będzie oczywiście odzwierciedlał twój gust mody, a rodzaj systemu przechowywania zależy od liczby pasków, które będziesz mieć w posiadaniu.

Wybierając wysokiej jakości akcesoria do zegarka sportowego, mamy wpływ na bezpieczeństwo urządzenia. Warto zdecydować się więc na zakup odpowiednio dobranego etui i nakładki na smartwatcha, by zyskać ochronę przed zabrudzeniami czy zarysowaniami. Ma to szczególnie duże znaczenie, kiedy korzystamy ze smartwatcha na co dzień, zabierając go ze sobą wszędzie, także na treningi. Znacząco zwiększa to żywotność urządzenia, a przy tym pozwala też zmniejszyć ryzyko trwałych uszkodzeń.

Akcesoria do smartwatcha:

  • Stacja dokująca: innymi słowy to stojak z ładowarką, na którym umieścisz swój zegarek sportowy w celu naładowania baterii; zaletami stacji dokujących do smartwatchów jest ich bezprzewodowość, szybkość ładowania i łatwość w obsłudze: stacja może posiadać magnesy przyciągające zegarek sportowy do ładowarki.
  • Paski wymienne do smartwatchów: akcesoria do zegarków sportowych, jakimi są wymienne paski, cieszą się olbrzymią popularnością. Standardowy kolor smartwatcha to czerń, natomiast nie wszyscy z nas preferują tę barwę i szukają czegoś w żywszym odcieniu. Na szczęście producenci zegarków sportowych wychodzą naprzeciw klientomm, oferując szereg wymiennych pasków w pełnej gamie kolorystycznej, a nawet z różnych rodzajów materiałów, jak choćby silikon, metal czy skóra.
  • Powerbank do smartwatcha: opisując gadżet elektroniczny zasilany baterią, nie sposób nie wymienić akcesorium, jakim jest powerbank, czyli w wolnym tłumaczeniu przenośny bank energii. Smartwatcha musimy ładować na takiej samej zasadzie co smartfona: czyli albo przy użyciu ładowarki sieciowej, kabla USB podłączanego do komputera, stacji dokującej lub właśnie powerbanka. Powerbank warto mieć zawsze przy sobie, szczególnie w sytuacjach, gdy dostęp do zasilania sieciowego jest ograniczony.
  • Szkło hybrydowe do smartwatcha: podobnie jak na ekranie smartfona, na wyświetlaczu zegarka sportowego mamy możliwość naklejenia szkła ochronnego. O korzyściach z zainwestowania około 20 zł w to akcesorium trudno nie wspomnieć, ponieważ takie szkło stanowi skuteczną barierę przed pęknięciami, stłuczeniami i porysowaniem.
  • Etui na smartwatcha: to sposób na ochronę naszego zegarka sportowego przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Co oferuje producent etui silikonowego na smartwatcha? Etui silikonowe to produkt wysokiej klasy, który został wykonany z elastycznego poliuretanu, który idealnie przylega do urządzenia, chroniąc go przed niechcianymi uszkodzeniami oraz zarysowaniami. Do wyboru mamy inne materiały, z którego wykonane jest etui na smartwatcha, np. poliwęglan.
  • Nakładka na smartwatcha: nakładka na tachymetr to wysokiej jakości produkt, który daje możliwość zmiany wyglądu naszego urządzenia oraz zabezpiecza go przed niechcianymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Odpowiednio gruba, dwustronna taśma wewnątrz nakładki działa jako swoisty bufor, dzięki czemu nie musimy się martwić o uszkodzenie naszego zegarka. Prosta w montażu i demontażu. Nie wpływa negatywnie na możliwość ładowania bezprzewodowego.