Wagi łazienkowe

Wagi łazienkowe – jakie warto kupić? 

Kupowanie nowej wagi łazienkowej może być zaskakująco trudne i skomplikowane, zwłaszcza gdy próbujesz schudnąć. Chcesz wydać jak najmniej, ale równocześnie zależy Ci na pewności, że otrzymujesz dokładny obraz postępów w odchudzaniu – to problem z kupnem wagi łazienkowej, towarzyszący właściwie większości z nas.

Obecnie wagi łazienkowe pozwalają śledzić nie tylko swoją wagę. Inteligentne modele mierzą inne statystyki zdrowia, w tym tkankę tłuszczową, gęstość kości i procent wody.

Istnieje wiele opcji, niezależnie od tego, czy lubisz wymyślne funkcje w urządzeniach elektronicznych, czy bardziej martwisz się dopasowanie wyglądu wagi do wystroju łazienki. Jaką wagę łazienkową warto kupić?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi łazienkowej?

Niezależnie od tego, czy chcesz stracić, utrzymać lub przybrać na wadze, inwestycja w wysokiej jakości wagę łazienkową powinna być podstawą. Badania wykazały, że regularne ważenie się może sprzyjać odchudzaniu i ułatwić zachowanie zdrowych nawyków na dłuższą metę, jednak z mnóstwem opcji na rynku ustalenie, które produkty są warte swojej ceny, może być trudne.

Szukając nowej wagi łazienkowej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Oczywiście dokładność wskazywania kilogramów jest jedną z najważniejszych cech, ponieważ zapewnia dokładne pomiary.

Cena, wygląd, łatwość użytkowania i możliwości technologiczne wagi to inne elementy, które należy bezsprzecznie wziąć pod uwagę podczas zakupu wagi łazienkowej.

Niektórzy użytkownicy szukają w wadze cech, które zupełnie niepotrzebne są innym, takich jak jaśniejszy wyświetlacz lub większa platforma wagowa.

Ponadto sportowcy i dietetycy szukają w wadze skal śledzących inne pomiary, takie jak wskaźnik masy ciała (BMI). Warto zwrócić uwagę, że BMI nie zawsze jest dokładne i nie rozróżnia masy beztłuszczowej od masy tłuszczowej, może pomóc w określeniu zdrowego zakresu masy ciała dla wzrostu.

Niektóre skale mierzą również inne aspekty składu ciała, w tym masę mięśniową, procent tkanki tłuszczowej i wodę w organizmie. Te wskaźniki mogą być również przydatne podczas monitorowania postępów i zdrowia.

Rodzaje wag łazienkowych – co mamy do wyboru?

Podstawowym podziałem wag łazienkowych jest podział na wagi:

  • Mechaniczne wagi łazienkowe – są wyposażone w mechanizm analogowy. Pomiar wagi można sprawdzić dzięki ruchomej wskazówce, umieszczonej na zegarze z podziałką. Po każdym ważeniu należy wyzerować licznik za pomocą specjalnego pokrętła
  • Elektroniczne wagi łazienkowe – mają elektroniczny (najczęściej cyfrowy) układ wskazujący i jest w stanie podać dokładniejszy pomiar niż waga mechaniczna. Oprócz zwykłego pomiaru waga elektroniczna może być wyposażona w różne dodatkowe funkcje, np. pomiar poziomu wody w organizmie, pomiar tkanki tłuszczowe

Inteligentne wagi łazienkowe

Inteligentne wagi mogą śledzić Twoją wagę bez konieczności pisania lub używania długopisu i papieru. Wiele najlepszych inteligentnych wag łazienkowych jest kompatybilnych z najpopularniejszymi aplikacjami do monitorowania kondycji. Po sparowaniu wagi z Wi-Fi lub Bluetooth możesz użyć tylko jednej aplikacji lub wielu aplikacji, aby wyświetlić informacje z wagi. Niektóre wagi zawierają także czujnik tętna.

Kolejną zaletą tych wag jest to, że nawet jeśli nie zależy Ci na samodzielnym śledzeniu swojej wagi, może być konieczne przesłanie tych informacji lekarzowi. Te wagi sprawiają, że jest to łatwe i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Która waga łazienkowa będzie dla nas najlepsza?

Przy zakupie nowej wagi łazienkowej należy pamiętać, że liczba na wadze może zmieniać się codziennie, z powodu różnych czynników. Jedno ważenie nie powinno przeszkadzać w podróży związanej z poprawieniem kondycji i zdrowia. Zamiast tego najlepszym sposobem, aby waga przynosiła korzyści dla Ciebie, jest regularne i konsekwentne jej używanie, aby śledzić swoją wagę. Posiadanie skali, która daje więcej informacji, oferuje bardziej wszechstronne podejście do twoich celów.

Oto analiza parametrów, na które musimy zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na zakupie odpowiedniej jakości urządzenia.

  • Rodzaj platformy. Mowa o materiale, z którego została przygotowana. Powinniśmy unikać urządzeń plastikowych, które w bardzo krótkim czasie ulegną zniszczeniu. Zdecydowanie lepszym wyborem okażą się wagi z hartowanego szkła, stali bądź drewna.
  • Średnica. Istotna ze względu na wygodę użytkowania wagi. Jeżeli zdecydujemy się na model zbyt mały, możemy go także zniszczyć.
  • Dokładność. Różnica między poszczególnymi wagami tej samej kategorii może często wynieść setki gramów, co dla wielu osób okaże się kluczowe. Wszystko to sprawia, że należy dokładnie czytać specyfikację urządzenia. Pamiętajmy, że dużo dokładniejsze są wagi cyfrowe, które ważą z dokładnością od 50 do około 600 gramów. W przypadku produktów mechanicznych dokładność często oscyluje w granicach kilograma.
  • Zakres pomiaru wagi. Ważny parametr określający, jaką minimalną i maksymalną wartość może obsłużyć waga. Jeżeli oprócz sprawdzania swojej wagi, chcemy również ważyć przedmioty stosunkowo lekkie, dolna granica powinna być jak najmniejsza. Obecnie wagi najczęściej posiadają minimalny zakres pomiaru na poziomie około 2 kilogramów. Jeśli chodzi o wartość maksymalną, zróżnicowanie urządzeń jest bardzo duże.
  • Wyposażenie dodatkowe. Mowa w tym miejscu między innymi o specjalnej powłoce antypoślizgowej, baterii słonecznej oraz automatycznym wyłączaniu wagi.